Jump to content

Głośniki PC (do 300-350zł)


Recommended Posts

Witajcie,

W moich leciwych X-230 przestał działać lewy kanał (to nie wina kabla jack niestety), chcę wymienić je na coś nowszego. Słucham głównie muzyki elektronicznej (popularnie dzisiaj mówiąc EDM). Wiele osób do 300zł poleca Fendy R30BT, podobno bass nie jest mocny (?? właśnie nie wiem jak to rozumieć, dla każdego coś innego) jednakże jak on wypada w stosunku do X-230? Nie mam szansy na posłuchanie tych głośników na żywo. Czasem lubię gdy dudni, lecz kiedy włączam FL Studio (ot hobby nic specjalnego) to wylewający się bass nie jest dobry. Słyszałem też o Fendach R50 - no poza tym, że istnieją to są podobno mocniejsze. Może się ktoś do tego odnieść, słuchał ich ktoś z was na żywo? Na bluetooth mi nie zależy, wiadomo fajnie jakby było ale to jakość jest dla mnie na pierwszym miejscu.
Chyba, że są lepsze propozycje niż Fendy?

Pozdrawiam

Edited by Vergil_PL
Link to comment
Share on other sites

Posiadam Fendy R50 i wszystko byłoby idealne, gdyby nie "nie wyrabiające" membrany od niskich tonów przy BARDZO wymagających basach. Na razie udało mi się dostrzec problem podczas jednego utworu: Blade Runner 2049 - Furnace. Tam bassy schodzą w okolice 20Hz w bardzo wysokiej względnie głośności i po prostu tej głośności nie tolerują głośniki - szelest/harczenie niestety jest ogromne. Ale tylko przy wyższych niż 30% ustawieniach poziomu głośności i na razie tylko w przypadku tego utworu :) na razie wszystko inne - sprawują się wyśmienicie, no i ładnie wyglądają. Ale z tego co wiem, na pewno warto się przyjrzeć Edifierowi, albo głośnikom Microlab. Zresztą....

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...