Jump to content

Upgrade audio do konsoli PS4

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio zostałem szczęśliwym nabywcą słuchawek HyperX Cloud I. Pod względem wykonania po prostu bajka! Dźwiękowo również na wysokim poziomie. Po dłuższym odsłuchu na różnorodnych urządzeniach (pc, smartfon, laptop), postanowiłem podłączyć je do konsoli playstation 4. Niestety..... jedynym sposobem na podłączenie słuchawek do konsoli jest wejście w padzie (dualshock 4). Po podłączeniu ich, dźwięk jest wręcz fatalny z dużą ilością zniekształceń w wyższych rejestrach jak i w basach. Aby zapobiec dziwnych szumów itp. słuchawki muszą grać na minimalnym poziomie głośności. Jest o wiele gorzej niż na integrze w laptopie. 
Czy jest jakaś możliwość naprawy tego problemu? Dodam to iż testowałem je na kilku padach oraz drugiej konsoli i dźwięk również był nie najlepszy. Zastanawiam się nad czymś co napędzi te słuchawki na konsoli (przy okazji również na pc). 

Na oku mam kartę Creative'a (producent podaje kompatybilność z ps4):
https://www.ceneo.pl/45037117

Czy to dobry wybór? Poprawi to ogólną jakość dźwięku?
Słuchawki wykorzystuję głównie do gier oraz muzyki z gatunku Hardstyle

Myślę że maksymalnie mogę wydać 300 zł. Czy jest coś dobrego w tej cenie z możliwością podłączenia do konsoli?

G1 trochę przegrał mi na jakości dźwięku z układem zintegrowanym SupremeFX (ALC1150) na płycie Asus 970 PRO Gaming/Aura. Raczej będzie to bliżej poziomu wspomnianej integry w laptopie i jeśli faktycznie występują ogromne problemy, może sytuację jakkolwiek poprawić. DFB byłby tu faktycznie znacznie bardziej wartościowym wyborem dźwiękowo, ale nie wiem czy współgrać będzie z konsolą.

Dzięki za pomoc. Na pewno rozpatrzę tego Dragon'aFly

Czyli z tego wynika że kart/dac w stylu np. audiotrak prodigy cube nie będę w stanie jakoś podłączyć do konsoli? Może zamiast typowego usb skupić się na optyku (mam zwykły model konsoli więc optyczne jest)? Jeśli dałoby się podłączyć jakiegoś daca/kartę przez optyka to jestem skłonny zwiększyć minimalnie budżet.

33 minuty temu, Wookie napisał:

Dzięki za pomoc. Na pewno rozpatrzę tego Dragon'aFly

Czyli z tego wynika że kart/dac w stylu np. audiotrak prodigy cube nie będę w stanie jakoś podłączyć do konsoli? Może zamiast typowego usb skupić się na optyku (mam zwykły model konsoli więc optyczne jest)? Jeśli dałoby się podłączyć jakiegoś daca/kartę przez optyka to jestem skłonny zwiększyć minimalnie budżet.

Da radę podłączyć, ja podłączałem SMSL M3 normalnie przez USB na froncie konsoli i normalnie śmigało aż miło ;)