Jump to content
bachankas

Heavy Metal

Recommended Posts

Naprawdę widzę, że dziś pojęcie dobrego metalu to jednak coś innego niż jeszcze naście lat temu. Taki kawałek nie by wzbudził jedynie uśmiechy politowania. Dziś co druga chyba kapela (wiedzę czerpię z tego co umieszczacie) gra tak samo ryczenie przeplatając śpiewem.

• Approved 1

Pytanie czego oczekujesz. Masz tyle różnorodności, że idzie coś dobrać, jak "ryczenie" Ci nie pasi, to masz np. Leprous czy Haken. Ale w ciemno założę, że coś będzie nie tak. Mimo że gro współczesnej muzyki potrafi dużo ciekawsze rzeczy zaprezentować niż kiedyś, gdzie dopiero przecierano szlaki.

Słucham nowego slipknota i nic nie porywa, jak odpalam jakiś emo kawałek w ich wykonaniu to czar pryska. Nigdy nie zapomnę jak miałem 13-14 lat i słuchałem albumu Iowa. Wspaniałe czasy których nigdy nie zapomnę. Brzmienie wciąż kopię tyłek jakby to było wczoraj.

"Your full of shit
You had a dream, but this ain't it

If you're 555, then I'm 666"

\m/

Posted (edited)

A mnie się podoba. Jest trochę klimatu że starych płyt, ale nie o to chodzi. Jest świetnie jakościowo, wg mnie dosyć różnorodnie, a i parę potężnych kopniaków sprzeda ich nowa muza. Jest inaczej, ale bardzo dobrze. 

@Hir0 może nostalgia przemawia? Kiedyś to było... :D

Edited by bachankas

3 godziny temu, Hir0 napisał:

Słucham nowego slipknota i nic nie porywa, jak odpalam jakiś emo kawałek w ich wykonaniu to czar pryska. Nigdy nie zapomnę jak miałem 13-14 lat i słuchałem albumu Iowa. Wspaniałe czasy których nigdy nie zapomnę. Brzmienie wciąż kopię tyłek jakby to było wczoraj.

Nie urzekł mnie nowy album, jest okey, ale takie okey w znaczeniu amerykańskim, a nie polskim.

7 godzin temu, Hir0 napisał:

Dla mnie to i mogą na akordeonie grać, byleby dobrze grali. A Critical Darling IMO jeden z lepszych na płycie, chociaż Red Flag, Nero Forte i Solway Firth to chyba mój top 3.

W dniu 30.05.2019 o 20:24, Rafacio napisał:

Naprawdę widzę, że dziś pojęcie dobrego metalu to jednak coś innego niż jeszcze naście lat temu. Taki kawałek nie by wzbudził jedynie uśmiechy politowania. Dziś co druga chyba kapela (wiedzę czerpię z tego co umieszczacie) gra tak samo ryczenie przeplatając śpiewem.

Niestety mam podobne odczucia, brakuje mi takich talentów... 
DIO - Heaven And Hell (Live 1986)

Edited by Scypione

Zgubiłem dosyć istotną nowinkę - Opeth nowy, jest dobrze, lubię te ostatnich kilka płyt bez growlu i jeszcze mocniej zakorzenionych w progrocku:

Nowy Machine Head z polskim akcentem w postaci Vogga Kiełtyki z Decapitated :)
IMO świetne, coś między klimatami Burn My Eyes i The Blackening, po fatalnym Catharsis jest nadzieja na powrót w dobrym stylu.

Edited by bachankas