Jump to content
bachankas

Heavy Metal

Recommended Posts

Witam w najcięższym muzycznym wątku tego forum i zapraszam to dzielenia się muzyką mocną, napakowaną riffami, emocjami i niestety często niezbyt dobrą realizacją :)
Zaczynam od plyty A.D. 2017 dla mnie - Trivium

Dodam również świeżutkie odkrycie od @Arthass

Edited by bachankas
  • Like 2

5 godzin temu, vonBaron napisał:

Próbowałem ich polubić ale ilość growli mnie odrzuca. 

W końcu elementy melodeathu, to pogrowlować wypada ;)

Nowy Ihsahn - jest moc. Trzeba parę razy odsłuchać, ale jest zacięcie rodem że starych płyt, a wciąż nowości i eksperymenty. Polecam!

Nie wiem czy to metal...ale miałem dwie taśmy tego zespołu w latach 90 jeżdżąc do liceum. Kilka miesięcy temu przypomniałem sobie o tym zespole i jest absolutnie genialny.

Edited by Palpatine

Przepraszam ale chce zrozumiec i to zupelnie powazne pytanie : co powienem sluchac w utworze, co czyni ze jest dobry, jak do tego podejsc 

Edited by ysis

2 godziny temu, ysis napisał:

Przepraszam ale chce zrozumiec i to zupelnie powazne pytanie : co powienem sluchac w utworze, co czyni ze jest dobry, jak do tego podejsc 

A cóż podoba Ci się w tym, czego słuchasz? To jest zbyt złożone pytanie i zależy od tego, czego w muzyce szukasz :)
Muzyka to emocje, albo odbierasz je tak, jak twórca albo nie do końca i trzeba szukać dalej.

@bachankasDla mnie Heavy metal to Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple, Iron maiden, Metalica... Jak patrze na tytuly ktore przedstawiacie to w duzej czesci jest to chyba death metal. Teraz czy death metal to czesc heavy metal tylko taka skrajna forma ? Tak jak rozumiem i umiem docenic grupy heavy metal o ktorych mowa powyrzej, tak absolutnie nie rozumie death metalu. Mam wrazenie sluchajac utworow ze nie respektuja one zadnyh regul muzykalnych i dodatkowo ten sam utwor jest tak naprawde wykonywany w rozne sposoby za kazdym razem jak jest grany a wiec ze sam utwor jest jakas baza a artysta na tej bazie w zaleznosci od swojego humoru i np publicznosci go interpetuje na swoj sposob (troche jak piesnie maryjne w sredniowieczu ktore byly zmieniane w zaleznosci od publicznosci i aktualnych potrzeb lokalnych). 

Chetnie bym przeczytal kogos kto sie na tym zna i wyjasnil jak death metal dziala i co przyciaga sluchacza ktory sie zna. Dlaczego ta grupa death metal jest dobra a ta nie jest dobra :)

@ysis heavy metal to tylko zgrubna nazwa tematu dla całości cięższego brzmienia - w końcu od tego się to wszystko zaczęło. Podgatunki tak się różnią między sobą, że musiałbym z 10 wątków zakładać, żeby trzymać podobne klimatycznie rzeczy w oddzielnych.

Dużo death metalu sam nie słucham, najczęściej growling niepozwalający zrozumieć ani słowa. Jednakże są chlubne wyjątki, jeden z wielu przykładów ładnego, wyraźnego growlingu:

Można jeszcze rozróżnić growling od wszelako rozumianego screamingu - czyli wyćwiczonego krzyku, który również może osiągać wysoką skalę i trzymać melodię.

Ta forma muzyki jest... cięższa? Mocniejsza? Agresywniejsza? Pompuje w słuchacza energię i emocje. Ta szybkość, ciężar - ja to lubię, czuję "moc" w tej muzyce.

Ale "Dlaczego ta grupa death metal jest dobra a ta nie jest dobra" to pytanie o gusta - każdy lubi co innego :) Jak w kazdym innym gatunku - czy to klasyka, czy rap, elektronika, blues itd. są wykonawcy, których się lubi i nie lubi, nie ma twórcy, którego 100% populacji lubi.

Edited by bachankas
  • Like 1

ogromne dzieki bo dokladnie odpowiedziales no to co nie wiedzialem czyli de facto czym jest death metal i jak to sie je.