Jump to content

Recommended Posts

• 3 weeks later...

Chociaż Spotify nie mam, to album znam bardzo dobrze, więc polecam ^_^

Pure2 Ultimate Cool Japan Jazz

Do kupienia tutaj: DSD64+mp3 | PCM 24bit/96kHz - format do wyboru

(Mała uwaga, jakby ktoś zdecydował się na zakup czegokolwiek z OTOTOY; przy pobieraniu wybrać format kodowania Mac, Linux - UTF-8, a nie Windows - Shift JIS, w przeciwnym razie będzie problem z nazwami plików i tagami.)

• Like 1
  • 1 month later...
W dniu 23.06.2020 o 00:23, pabloj napisał:

@howlin Ni cholery nie czaje jak można to bluesem nazywać, to nie jest grane w skalach bluesowych.

Po notce biograficznej pod filmem na youtubie: 

"Paul Pritchard Studied French Horn and Composition at the Royal College of Music. As a player, he embraced almost every style of music, working with performers as diverse as: the London Symphony Orchestra, Frank Sinatra, Elvis Costello and Blur. From being principal Horn in both the Royal Ballet and London Festival Ballet orchestras, he eventually became one of the busiest freelance players in London, incorporating long periods with London orchestras, notably the Philharmonia and LSO. Due in part to the long periods spent abroad, he decided to concentrate on studio work, becoming a fixture on the London session scene for many years, until a conversation with composer Richard Harvey led to an offer to be his assistant. As writing work became more constant, it became difficult to fit in horn playing, and he became a full-time composer in 1996."

obstawiam, że autor najlepiej wie, jak ten utwór jest skomponowany i dlaczego nazywa się "Gumshoe Blues". Może znajdziesz do niego jakiś kontakt i poprosisz go o krótkie uzasadnienie. Zapewne odpowie, bo w końcu Vitowi się nie odmawia :D Michał Urbaniak na swoim youtube'owym kanale nie odmawiał komentarza nawet zwykłym patrykom342144.

@pabloj @howlin

Odpowiedź od Paula Pritcharda:

"It was originally written for a TV series and the poor detective wasn’t getting very far with catching his criminal.
‘Blues’ refers to his state of mind rather than the musical construction."

To skłoniło mnie do sprawdzenia różnych definicji słowa "blues" w angielskim słowniku i jak byk jest:
the blues, (used with a plural verb) depressed spirits; despondency; melancholy (https://www.dictionary.com/browse/blues)

Wychodzi więc, że gdyby angielski był naszym językiem ojczystym, to pewnie nie byłoby takich problemów z właściwą interpretacją tytułu. :)

• Like 1
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

@pabloj przy laptopie używam DAPa TEAC HA-P90SD. Kupiłem go prawie dwa lata temu, z drugiej ręki, sugerując się recenzją Evila (https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-teac-ha-p90sd/) i jestem do tej pory z niego bardzo zadowolony. Nie uświadczyłem na nim nawet najmniejszych szymów, dźwięk jesty zrównoważony, muzykalny, z dobrymi walorami technicznymi.  Miałem nawet możliwość krótkiego porównania u jednej osoby z WM1Z od Sony i bardziej preferowałem jego bardziej żywiołowe, jaśniejsze brzmienie z moimi słuchawkami :)

edit: Dziękuję za ciekawy, jazzowy kawałek :) 👍 

Edited by Tytus1988
  • Approved 1