Jump to content

LCD2 Classic

taurus
 Share

Recommended Posts

Z zainteresowaniem przeczytałem Pana recenzję wzmacniacza/daca Copland DAC215 i chociaż go nie słuchałem to zafiksowałem się na ten wzmacniacz tym bardziej,że od dawna posiadam Sennki HD800 z niskim numerem fabrycznym i to dla nich ten wzmacniacz miałby być partnerem.

Na razie jestem jeszcze do końca roku na kontrakcie za granicą ale jak wrócę do Kraju to zakup tego wzmacniacza jest w zasadzie przesądzony .

Żeby jednak ogarnąć lepiej spektrum słuchanej przeze mnie muzyki (usłyszeć to w trochę innym aspekcie) to pomyślałem o słuchawkach Audeze.

Byłem kiedyś właścicielem LCD2 w połączeniu z Lebenem 300 ,grało to fajnie ale w takich AKG K701 czy HD800 było bardziej spektakularnie

i jak by powiedział mój dobry kolega też "słuchawkowiec" było więcej emocji :) .

Początkowo brałem pod uwagę LCD3 ,pytałem nawet o nie Pana w kontekście recenzowanego Coplanda ale niestety nie wyrobię się

finansowo na te słuchawki i tego Coplanda ,stąd moje pytanie o LCD2 ,które Pan posiada a w recenzji jakoś specjalnie

entuzjastycznie o nich nie było .

Kolega podesłał mi linka do sąsiedniego Forum mp3store gdzie są zapisy na te słuchawki w cenie ok. 2,1kzł .

Jak poczytałem ich parametry to mają one chyba bardziej przyjazną impedancję od tych pierwszych LCD2 bez fazora,

które ja kiedyś posiadałem .

Stąd moje pytanie do Pana oraz tych ,którzy być może mieli do czynienia z takim zestawieniem ,czy ten mariaż może być udany ?

W recenzji model LCD-2 który był wykorzystywany to regularna, pełna wersja Rosewood dostępna dotychczas na rynku, nie wersja Classic, która dopiero co wchodzi na rynek i tak naprawdę niewiele wiadomo na jej temat.

LCD-2F lubię z Coplandem, ale po prostu nie rozpisywałem się na ich temat zbyt obszernie. Z jednej strony jest tam bardziej klimatycznie i średnicowo, z drugiej na Bursonie nie czuję się na nich źle, także między jednym a drugim urządzeniem miał miejsce remis. Z tego jednak co słyszałem o wersji Classic, ma to być coś w stylu LCD-X, a więc wolniejsze i ciemniejsze granie od zwykłej wersji 2F. To też powodowałoby, że do Classiców konieczne byłoby zastosowanie innego sprzętu, jak np. Moona 230HAD, choć w zupełności wystarczyłoby coś pokroju Aune S6 lub Matrixa Quattro II. Tak czy inaczej póki nie pojawi się więcej informacji na ich temat, można będzie tylko spekulować.

Proszę też pamiętać, że LCD-3 w razie czego wychodzą wraz z Coplandem w zestawie taniej, niż gdyby kupować oba produkty osobno, zaś sklep o którym Pan mówi w przypadku preorderów i promocji tego typu nie uznaje możliwości zwrotu towaru. Zakup Classiców byłby więc wykonywany w ciemno i z nieznaną - przynajmniej mi - synergicznością. 

Edited by EvilKillaruna
  • Thanks 1

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Słuchałeś może LCD2 bez fazora? Ciekaw jestem opinii.

Nawet miałem, wersję Rosewood. Piękne :)

Była to wersja 2.2 (z faktury), czyli już plastikowymi konektorami, innymi padami, grillem i pałąkiem, czyli coś jak teraz wersje 2F.

Nie grały one tak oleiście jak wersje 1, były wręcz chudsze w przekazie od LCD-2F Bamboo.