Jump to content

Zły zakup !? Pomocy.

Paulo
 Share

Recommended Posts

Witam, w poprzednim temacie tj. 

Postanowiłem, zakupić słuchawki Beyerdynamic dt 770 pro 250ohm.

Otrzymałem je 2 dni temu. 

Jednak nie wiem dlaczego, ale nie grają tak dobrze jakbym się tego spodziewał. Dźwięk jest dosyć, "ścięty". Nie posiada on głębi, czuję się jakbym słuchał pierwszych lepszych słuchawek.

Bass podobnie jak sopran jest ograniczony i czuję jakby po osiągnięciu "konkretnego poziomu" był zatrzymany.

Słuchawki mam podpięte do interfejsu PreSonus Audiobox.

Wydaję mi się, że nie jest to wina interfejsu, lecz nie jestem tego też w 100% pewien.

Mam jeszcze kilka dni, aby odesłać słuchawki, bez żadnych problemów i poszukać czegoś lepszego.

Link do interfejsu : https://www.ceneo.pl/23643208;pla#tab=click

Edited by Paulo

Guest MichalW

Możliwe, że moc jaką podaje ten interfejs na wyjściu słuchawkowym jest za mała dla tych słuchawek i nie daje rady ich dobrze napędzić. Dokupienie wzmacniacza słuchawkowego powinno wyeliminować problem, ale może być też inna przyczyna. Dobrze by było gdyby miał Pan możliwość sprawdzenia słuchawek pod jakimś mocniejszym sprzętem.

Podłączyłem słuchawki do amplitunera i faktycznie dźwięk jest nieco lepszy. 

Możliwe, że faktycznie jest to wina nie do końca wygrzanych słuchawek.

Jednak w dalszym ciągu jestem w stanie stwierdzić, że nie różnią się zbytnio od zwykłych słuchawek z pierwszego lepszego sklepu. Może to tylko moje odczucie.

Pobawię się jeszcze trochę z nimi, jednak prawdopodobnie będą one odsyłane i poszukam dla nich lepszej alternatywy.

Jeśli słuchawki testował Pan osobiście i zweryfikował DT770 jako najlepsze dla siebie, to nie powinna być to wina słuchawek i kwestia szukania lepszej alternatywy. To raczej interfejs powinien się takowej doczekać, jeśli klasowo/tonalnie nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom oraz wrażeniom jakie towarzyszyły odsłuchom weryfikacyjnym. Prosta logika. Ew. dosztukowanie układu wzmacniającego po drodze, choć będzie to zakup w ciemno. Większość ewentualnych alternatyw dla słuchawek praktycznie już Pan zdążył przesłuchać w poprzednim temacie (jeden z ostatnich Pana postów).

Tak, oczywiście ma Pan racje.

Dzisiaj zabrałem, ze sobą słuchawki do jednego z sklepów audio, po podłączeniu do innego wzmacniacza wrażenia powróciły do ostatnich odsłuchów o których Pan wspomniał.

Teraz jestem w 100% pewien, że jest to wina wzmacniacza/interfejsu. 

W tym momencie zastanawiam się nad jego wymianą lub kupnem Dac'a, ale w tym temacie jestem kompletnie zielony. 

Przede wszystkim, chciałbym poprosić o poradę, mianowicie mam aktualnie podłączony mój interfejs do laptopa po przez usb.

Myślę jednak, że kiepsko się on sprawuje w roli "karty dźwiękowej", nie posiada ona także żadnego equalizera, a byłoby to całkiem pożyteczne.

Poniżej wrzucę fotki jak to wszystko wygląda w tej chwili. 

Z interfejsu na wyjściu audio mam przejściówki Jack > 1x Chinch na 2x Chinch, jedne z przewodów łączą się z amplitunerem oraz całym zestawem kina domowego (oprócz subwoofera), drugi zaś z dwoma pojedynczymi głośnikami oraz subwooferem. Słuchawki jak wspominałem podłączone są do interfejsu, lecz dźwięk zarówno od amplitunera jak i interfejsu jest nieporównywalny z tym w trakcie odsłuchów w sklepie. 

Zastanawiam się aktualnie nad sprzedażą interfejsu i zakipieniem porządnej  karty dźwiękowej oraz dac'a.

20171129_173057.jpg

20171129_173106.jpg

Tak więc co polecacie konkretnie pod słuchawki Beyerdynamic Dt 770 250Ohm ?

Od znajomych słyszałem, ze najpierw powinienem się zainteresować dobrą kartą/źródłem dźwięku a potem wzmacniaczem. Czy tak jak napisał @ZenekHajzer wystarczy tylko DAC podłączony po przez usb ?

Mógłby ktoś szerzej opisać co powinienem kupić, nie chodzi mi tu o coś w stylu "Kup to ... i to .. i będzie ok", tylko o wytłumaczenie dlaczego tak a nie inaczej, lub link do jakiegoś artykułu na ten temat. 

"Najczęstszą rzeczą, jaką można wyróżnić przy problemach natury napędu, jest niedostateczna głośność oraz problem z niskimi tonami, a w zasadzie wszystkimi rejestrami, jeśli zaczniemy patrzeć na słuchawki od strony całokształtu."

Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/kiedy-i-czemu-potrzebny-jest-wzmacniacz-sluchawkowy/

Te słowa idealnie opisują mój problem. Dźwięk wydaje się być pusty/bezbarwny coś na zasadzie podłączenia słuchawek do taniej karty dźwiękowej (chyba każdy wie o czym mówię).

Najlepszym rozwiązaniem, będzie sprzedaż mojego interfejsu i kupno Dac'a wraz w wbudowanym wzmacniaczem.

Teraz pytanie odnośnie modelu, firmy. 

Chciałbym, aby ów DAC, nadał moim słuchawką barwy wyrównał średnie i niskie tony, a w szczególności podbił bass, którego im brak. 

Powiedzmy cena do 500-600 zł, jakość dźwięku jest dla mnie, bardzo ważna, jednak nie chciałbym wydawać kilku tysięcy na sprzęt audio.

Znajdzie się coś ciekawego w tej kwocie ? DAC, który podbije w szczególności bas oraz średnie tony wraz ze wzmacniaczem.

Przeczytałem wszystkie 3 recenzję, o ile wynika z nich, że DragonFly jest nieco lepszy brzmieniowo od M2, to jednak właśnie SMSL M3, oferują to czego szukam tj. bardziej podkreślony bas oraz średnie tony w stosunku do obu pozostałych modeli.

Cenowo też jest dobrze, więc na razie poszukam ciekawych ofert.

Możliwe, że ktoś z forumowiczów testował dt 770 250ohm lub podobne im słuchawki z jeszcze innymi dac'kami niż te wymienione wyżej.

Edited by Paulo