Jump to content

Potrzebuję porady !

Kasia
 Share

Recommended Posts

Witam, ponieważ kompletnie się nie znam chciałabym poprosić Was o doradzenie zakupu słuchawek.  Wiem na pewno, że mają one kompletnie oddzielić mnie od otoczenia, tzn. nie chcę słyszeć żadnych innych dźwięków , które mnie otaczają poza odsłuchiwaną muzyką.  Suma jaką przeznaczyłam na zakup to kwota do 1500-2000 zł . Słucham różnego rodzaju muzyki. Na mojej liście znajdzie się Linkin Park ( uwielbiam słuchać wersji koncertowych) jak i David Garrett, Lady Pank,  bedzie tez muzyka lat 70-80 ...ogólnie słucham wszystkiego co wpadnie mi w ucho w zależności od nastroju. Najłatwiej byłoby iść do sklepu nałożyć słuchawki i odsłuchać i drogą eliminacji ( zasoby gotówki) coś sobie wybrać. Jednak nie mam takiej możliwości.  Szukałam w necie sklepów dla audiofilia ale w okolicach mojego miasta ( Legnica) nic nie ma.  Pamiętam, że kiedy byłam mała chodziłam z rodzicami do ich znajomych, a tam własnie jeden z "wujków" miał wypasiony sprzęt, słuchawki i ja zamiast bawić sie z dziećmi siedziałam i słuchałam Rod Stewarta, Dire Straits itp.  Wtedy odpływałam, marzyłam ze jak będę duza też będę miała taki sprzęt. Nie wiem też czy słuchawki mają być na kablu czy bezprzewodowe . Ponieważ mogę sobie pozwolić na to aby w pracy przez 8h mieć coś na uszach chcę sobie umilić czas słuchając muzyki lub jakiegoś audiobooka. Lubie kiedy jest podbity bas, ale chciałabym coś wypośrodkowanego. Nie wiem jak to wyjaśnić, chodzi mi o to aby kiedy na być walnięcie to chce poczuć, ale kiedy będą dzwoneczki to chce to słyszeć, niech dwoiną.  Muzyka tylko w formacie flac.  Czytałam opisy i objaśnienia dotyczące słuchawek typu: scena, jasne ciemne jednak nic mi to nie mówi jeżeli nie mam możliwosci porównania  poprzez odsłuch. Ja bym chciała nazywając to po swojemu słuchawki miękkie, takie aby mnie dźwięk otaczał z każdej strony, był taki aksamitny a  nie piskliwy i metaliczny.  Jeżeli juz ktoś przekopie sie przez moje wypociny i postanowi mi coś podpowiedzieć to z góry bardzo dziękuję. Uwierzcie mi, ze zdaje sobie sprawę z tego jak dziwna jest moja prośba, bo każdy musi sam  przetestować na sobie aby wybrać ... ale od-czegoś muszę zacząć. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.Kasia

Witam Pani Katarzyno,

Terminologię powinien skutecznie rozwiązać ten artykuł: http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

Największą izolację uzyska Pani przy słuchawkach dokanałowych o głębokiej penetracji. Przykładem takich słuchawek są Etymotic Research. W tym przedziale cenowym mają model ER4XR, ale nie jest to granie jednoznacznie gładkie i muzykalne, a bardziej wyważone i neutralne. Ze słuchawek pasywnie izolujących prawdopodobnie dobre efekty oraz dokładnie takie brzmienie jak w opisie uzyska Pani z Bowers & Wilkins P7 Wireless. Wszystkie te pozycje opisane są na blogu, także to od nich zacząłbym analizę pod kątem spełnienia Pani oczekiwań.

Pozdrawiam.

• Thanks 1

Brzmieniowo to by Sennheiser HD600 był idealne, ale to słuchawki otwarte, zero izolacji.
Moze Focal Listen spełnią wymogi, ale komfort jest dyskusyjny, trzeba przymierzyć na jakieś pół godziny przed zakupem.

Witam serdecznie. Bardzo chciałabym podziękować wszystkim za pomoc w doradzeniu! Dzięki temu od dziś stałam się szczęśliwa posiadaczką słuchawek  Bowers & Wilkins P7 Wireless :) Chciałam dokonać zakupu będąc w Polsce gdyż na co dzień mieszkam w Norwegii. Przypuszczałam, ze w NO ceny bedą 2-3x większe jednak postanowiłam wybrac się do sklepu aby po 1 zobaczyć, po 2 posłuchać. Jak sie okazało byo to bardzo dobre posunięcie, gdyz różnicy w cenie nie było zbyt dużej. W sklepie przypatrywałam się wielu słuchawką ale te przypadły mi bardzo do gustu. Sam sprzedawca mówił, ze dokonałam słusznego wyboru, i nawet jak bym dodała kilka setek koron to i tak te będą najlepsze. Pochwaliłam sie, że to zasługa ludzi z forum, że dokonałam takiego wyboru... powiedział z uznaniem ze to dobry wybór. A ja sama? No cóż, nie mogę sie doczekać kiedy je założę, bo w tej chwili podłączyłam je do ładowania i na kilka godzin będę jeszcze przeżywać katusze. Kiedy usłyszałam w sklepie jak grają wiem, że to właściwy wybór, za co jestem Wam niezmiernie wdzięczna. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Pozdrawiam , Kasia :*

• Thanks 2