Jump to content

Adapter USB Bluetooth dla komputera z Apt-X

Recommended Posts

Hej!

Pierwszy mój post, aczkolwiek audiofanatyka poczytuję od jakiegoś czasu i coraz bardziej wchodzę w temat porządnego audio. Aczkolwiek na razie w marzeniach :) Niedawno ze względu na przemeblowanie i przeniesienie komputera stacjonarnego wyposażyłem się w zestaw Fenda R50 (ze względu na pozytywną opinię wyżej wymienionego audiofanatyka ich mniejszego brata, R30 BT - stwierdziłem ze jednak BT odpuszczę) oraz w słuchawki bezprzewodowe Edifier W830BT - przyszły do mnie parę dni temu. Sprzęt częściowo wybierałem (niestety) wizualnie - prawdopodobnie ze względu na zawód grafika... - ale z obydwu zakupów jestem zadowolony, choć o minusach też bym się wypowiedział, ale ja nie o tym teraz... zresztą wszystko to budżetowe opcje :).

Czy ktoś z użytkowników tego szacownego forum ma jakąś wiedzę na temat adapterów/nadajników Bluetooth dla komputerów pod USB z obsługą Apt-X? Wiem, że istnieje parę, ale zaledwie >parę< opcji. Co gorsza, np. taki Creative BT-W2, który ma fajny oddzielny kanał zwrotny dla mikrofonu podobno nie chce współpracować z innymi niż Creative zestawami, Sennheiser BTD500 boję się że ma podobnie... wiem że ustrojstwo pt. Azio "działa", ale nie ma go w Polsce do przetestowania/kupienia, natomiast o adapterach LogiLink ciężko coś wywnioskować, bo ludzie bardzo różne opinie piszą i wydaje mi się, że za tę cenę nie będzie to zbyt pewne rozwiązanie.

Jest ktoś, kto przetarł już szlaki w tym kierunku? :)

Edited by deeze

6 godzin temu, bachankas napisał:

Z tego co się orientuje, to adaptery Avantree są niezłe, więc może warto poszukać u nich takiego na USB.

Dzięki! Pierwsze słyszę o tej marce i na pewno się zainteresuję :)

EDIT: Już widzę, że jest to bardzo fajna opcja, aczkolwiek wszystkie urządzenia od Avantree są dedykowane ogólnie do sprzętu audio i przez to podłączane są pod jacka jako źródło dźwięku. A ja chciałbym obsłużyć się samym USB, bo pod wyjście jack audio mam podpięte już głośniki - oczywiście mam przejściówkę rozgałęziającą i jest to też rozwiązanie, ale chciałbym żeby samym włączeniem i sparowaniem słuchawek komputer przechodził na transmisję do słuchawek zamiast do głośników - mam nadzieję jasno się wyraziłem :) (Windows 10)

Edited by deeze

7 minut temu, LoCzekk napisał:

Polecam zapoznać się z ASUS USB-BT400, którego używa nasz "Guru"  @EvilKillaruna

W swoich recenzjach :)

Pewnie jest super - ale nie ma Apt-X :) A chcę wykorzystać w pełni możliwości moich nowych, jeszcze wygrzewanych Edifierów ;) (serio, różnica po kilkudziesięciu godzinach jest znacząca).

5 minut temu, bachankas napisał:

Avantree mają i Adaptery USB, dokładniej oferty nie zgłębiałem.

Niestety, jeden który zobaczyłem na ich stronie jest bez Apt-X :) A o to właśnie się rozchodzi... :)

Edited by deeze

Ah no tak, patrzyłem na ich stronę polską jedynie...

Na pierwszy rzut oka o to chodziło, wielkie dzięki za wzięcie za rękę i wskazanie palcem ;)

EDIT: Gdyby to jeszcze w Polsce było dostępne... :/ muszę szukać, zobaczymy...

Edited by deeze

17 godzin temu, bachankas napisał:

W Polsce widze dostepnego TP-Linka HA100 ew. coś LogiLink może mieć w ofercie.

No niestety - TP-Link nie wspomina także o Apt-X, a LogiLinki mają bardzo mieszane opinie, w szczególności ich software jest wątpliwy.... :/ Na razie Avantree "50" jest tym czego chcę i Azio USB BT, ale obydwa nie są w Polsce dostępne :/

Jeśli chodzi o jakość BT bez i z Apt-X - różnica jest zauważalna, aczkolwiek może mieć na to na pewno wpływ źródło - posiadam laptopa Dell Inspiron 5558 z BT 4.0 bez Apt-X oraz HTC 10 (BT Apt-X), w obydwu przypadkach Spotify w najwyższej jakości (320 kbps, przy Apt-X dającym wyciągnąć max 352 kbps) "czuć" różnicę, ale jest oczywiście prawdopodobieństwo, że to HTC po prostu porządnie wprowadza korekcję...

Edited by deeze

OK, faktycznie przetestowałem Laptopa i HTC jeszcze raz porządnie bez korekt itd.... Nie byłem w stanie obiektywnie odróżnić źródła. Zapewne dongle od Asusa mi na razie wystarczy, ale przy okazji możliwości i dostępności sprzętu z Apt-X zapewne dokupię takowy :) dzięki za pomoc :)