Jump to content

Adapter USB Bluetooth dla komputera z Apt-X


Recommended Posts

Hej!

Pierwszy mój post, aczkolwiek audiofanatyka poczytuję od jakiegoś czasu i coraz bardziej wchodzę w temat porządnego audio. Aczkolwiek na razie w marzeniach :) Niedawno ze względu na przemeblowanie i przeniesienie komputera stacjonarnego wyposażyłem się w zestaw Fenda R50 (ze względu na pozytywną opinię wyżej wymienionego audiofanatyka ich mniejszego brata, R30 BT - stwierdziłem ze jednak BT odpuszczę) oraz w słuchawki bezprzewodowe Edifier W830BT - przyszły do mnie parę dni temu. Sprzęt częściowo wybierałem (niestety) wizualnie - prawdopodobnie ze względu na zawód grafika... - ale z obydwu zakupów jestem zadowolony, choć o minusach też bym się wypowiedział, ale ja nie o tym teraz... zresztą wszystko to budżetowe opcje :).

Czy ktoś z użytkowników tego szacownego forum ma jakąś wiedzę na temat adapterów/nadajników Bluetooth dla komputerów pod USB z obsługą Apt-X? Wiem, że istnieje parę, ale zaledwie >parę< opcji. Co gorsza, np. taki Creative BT-W2, który ma fajny oddzielny kanał zwrotny dla mikrofonu podobno nie chce współpracować z innymi niż Creative zestawami, Sennheiser BTD500 boję się że ma podobnie... wiem że ustrojstwo pt. Azio "działa", ale nie ma go w Polsce do przetestowania/kupienia, natomiast o adapterach LogiLink ciężko coś wywnioskować, bo ludzie bardzo różne opinie piszą i wydaje mi się, że za tę cenę nie będzie to zbyt pewne rozwiązanie.

Jest ktoś, kto przetarł już szlaki w tym kierunku? :)

Edited by deeze
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, bachankas napisał:

Z tego co się orientuje, to adaptery Avantree są niezłe, więc może warto poszukać u nich takiego na USB.

Dzięki! Pierwsze słyszę o tej marce i na pewno się zainteresuję :)

 

EDIT: Już widzę, że jest to bardzo fajna opcja, aczkolwiek wszystkie urządzenia od Avantree są dedykowane ogólnie do sprzętu audio i przez to podłączane są pod jacka jako źródło dźwięku. A ja chciałbym obsłużyć się samym USB, bo pod wyjście jack audio mam podpięte już głośniki - oczywiście mam przejściówkę rozgałęziającą i jest to też rozwiązanie, ale chciałbym żeby samym włączeniem i sparowaniem słuchawek komputer przechodził na transmisję do słuchawek zamiast do głośników - mam nadzieję jasno się wyraziłem :) (Windows 10)

Edited by deeze
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, LoCzekk napisał:

Polecam zapoznać się z ASUS USB-BT400, którego używa nasz "Guru"  @EvilKillaruna

 W swoich recenzjach :)

Pewnie jest super - ale nie ma Apt-X :) A chcę wykorzystać w pełni możliwości moich nowych, jeszcze wygrzewanych Edifierów ;) (serio, różnica po kilkudziesięciu godzinach jest znacząca).

5 minut temu, bachankas napisał:

Avantree mają i Adaptery USB, dokładniej oferty nie zgłębiałem.

Niestety, jeden który zobaczyłem na ich stronie jest bez Apt-X :) A o to właśnie się rozchodzi... :)

Edited by deeze
Link to comment
Share on other sites

Ah no tak, patrzyłem na ich stronę polską jedynie...

Na pierwszy rzut oka o to chodziło, wielkie dzięki za wzięcie za rękę i wskazanie palcem ;)

EDIT: Gdyby to jeszcze w Polsce było dostępne... :/ muszę szukać, zobaczymy...

Edited by deeze
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, bachankas napisał:

W Polsce widze dostepnego TP-Linka HA100 ew. coś LogiLink może mieć w ofercie.

No niestety - TP-Link nie wspomina także o Apt-X, a LogiLinki mają bardzo mieszane opinie, w szczególności ich software jest wątpliwy.... :/ Na razie Avantree "50" jest tym czego chcę i Azio USB BT, ale obydwa nie są w Polsce dostępne :/

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o jakość BT bez i z Apt-X - różnica jest zauważalna, aczkolwiek może mieć na to na pewno wpływ źródło - posiadam laptopa Dell Inspiron 5558 z BT 4.0 bez Apt-X oraz HTC 10 (BT Apt-X), w obydwu przypadkach Spotify w najwyższej jakości (320 kbps, przy Apt-X dającym wyciągnąć max 352 kbps) "czuć" różnicę, ale jest oczywiście prawdopodobieństwo, że to HTC po prostu porządnie wprowadza korekcję...

Edited by deeze
Link to comment
Share on other sites

OK, faktycznie przetestowałem Laptopa i HTC jeszcze raz porządnie bez korekt itd.... Nie byłem w stanie obiektywnie odróżnić źródła. Zapewne dongle od Asusa mi na razie wystarczy, ale przy okazji możliwości i dostępności sprzętu z Apt-X zapewne dokupię takowy :) dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...