Jump to content

Wysoka impedancja a dźwięk


Nikt
 Share

Recommended Posts

Witam, mam pytanie czy podłączenie słuchawek z wysoką impedancją do komputera bez karty dźwiękowej lub do telefonu spowoduje bardziej stłumiony dźwięk lub inne zmiany?

Mam tu na myśli chociażby Somic V2 z 52omy, a jeśli to prawda to czy lepszym wyborem były by Rockmaster encore OE z 32omy? 

Link to comment
Share on other sites

Niekoniecznie, istotnym parametrem jest czułość/skuteczność/SPL - te skuteczniejsze potrzebują mniej mocy, aby pokazać, na co je stać. Starsze konstrukcje wysokoomowe potrzebują znacznie więcej mocy niż nowsze przykładowo.
Encore mają czułość na poziomie 107 dB, więc nawet telefon im podoła. Somici mają 95 dB, wiec tutaj wzmacniacz może okazać się przydatny, ale nie ma 100% pewności bez odsłuchu.

Zazwyczaj zbyt słabe źródło powoduje, że bas nie ma kontroli i masy, jest rozlazły, a soprany brzmią bez życia, może być więcej sybilazji (nieprzyjemnych syków).
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...