Jump to content

Kompani do HM5

Ugz
 Share

Recommended Posts

Cześć i czołem, na początku chciał bym się ładnie przywitać w moim pierwszym poście.

Ostatnio zastanawiam się co było by dobrym kompanem do słuchawek Brainwavz HM5. Słuchawki przeszły trochę modów, poprawiła im się m.in. scena. Ale dobrze by było jakby kompan również miał dość dużą scenę. Zarówno w głąb jak i wszerz. Chciał bym też bardziej podbić dół pasma, lub nadać mu jakiś większych konturów. Sprzęt musi być przenośny gdyż ma to być zestaw który zabierać planuję do pracy(jutro się dowiem czy musi być to player czy da radę wpiąć go w służbowego kompa).

Budżet do około 500PLN, ale im mniej tym lepiej ;) Używki wchodzą w grę.

Obecnie używam ich z iPodem Touch 4g, ale no właśnie brakuje mi w nim trochę. Zastanawiałem się czy na przykład nie poskładać do niego jakiegoś CMOY'a, albo nie kupić jakiegoś wzmacniacza. Zastanawiałem się też nad DragonFly Black.

Pozdrawiam,
Ugz

Witam i miło widzieć na pokładzie :).

W tym budżecie raczej głównie DFB by mi po głowie chodził, ale jeśli mowa o odtwarzaczu, na pewno zakręcić by się należało wokół M2s. Będzie ponad budżet, trudno, ale realizuje on praktycznie wszystkie założone tu cele. To takie właśnie granie na mocniejszy bas + scenę. Nie wiem jak wypadnie góra pod względem intensywności, ale raczej nie powinno być problemu, ponieważ i tak bas jest stawiany przez M2s na pierwszym miejscu spośród obu skrajów pasma.

• Like 1

14 minut temu, ZenekHajzer napisał:

A Zenek Duo? Tylko nie jest przenośny. 

Jeśli dac, to dałbym szansę fiio Q1, albo właśnie ważkom.

No właśnie przenośność to podstawowy priorytet. Zależy mi na tym aby spokojnie móc go użyć w biurze czy w innym miejscu w którym przycupnę z lapkiem aby pracować.

O Q1 jeszcze poczytam ;), bo go nie kojarzę :ph34r:

7 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Witam i miło widzieć na pokładzie :).

W tym budżecie raczej głównie DFB by mi po głowie chodził, ale jeśli mowa o odtwarzaczu, na pewno zakręcić by się należało wokół M2s. Będzie ponad budżet, trudno, ale realizuje on praktycznie wszystkie założone tu cele. To takie właśnie granie na mocniejszy bas + scenę. Nie wiem jak wypadnie góra pod względem intensywności, ale raczej nie powinno być problemu, ponieważ i tak bas jest stawiany przez M2s na pierwszym miejscu spośród obu skrajów pasma.

Dał byś radę porównać DBF z M2S?

Nie ma problemu. Wolałem zapytać z tytułu zbierania informacji odnośnie rzeczy które można ewentualnie poprawić z punktu widzenia czytającego. Ułatwiając całą sprawę:

Z pamięci, bo DFB dawno już nie mam, ale tonalnie:

DFB
||||||||
|||||||
||||||

M2s
|||||||||
||||||
|||||||

Odpowiednio od góry bas, średnica, góra. Poglądowo.

Scenicznie DFB gra na szerokość i wokal jest bliżej. M2s ma podobną szerokość, ale większą głębię i wokal gra przez to dalej.

M2s gra poza tym trochę czyściej i ma lepszą separację, którą czuć w sopranie. DFB czasami lubi zbić ze sobą to i owo. To definiuje jego analogowy styl.

• Like 1

Patrząc na funkcje tego DAP'a, recenzję i to co napisałeś mam wrażenie że tego właśnie szukam, teraz tylko uzbierać kasę odsłuchać i ewentualnie kupić. Dzięki wielkie, myślę że mam zwycięzcę, choć jakby ktoś miał inne propozycje to w sumie też z chęcią rozważę :D

Co do recek to takie rozkłady tonalne też by im dobrze robiły z porównaniami do popularniejszych sprzętów, lub tych z łatwą opcją odsłuchu ;)

Najłatwiej będzie polować na jakieś promocje albo używki. Ma wejść też niedługo M3s, ale to taka powiększona, zbalansowana wersja M2s. Cena tak z 1100-1200 będzie wynosić zapewne.

Na tle M2s osobiście troszkę bardziej preferuję M1, ale to dlatego że jego słabsza końcówka mocy lepiej sprawdza mi się z basowymi słuchawkami. Dla HM5 byłoby to nieporozumienie, także M2s zostaje moim zdaniem solidnie na placu boju. 

Coś podobnego robi aktualnie stereolife, ale pomyślę. Najpierw chciałem coś takiego przetestować w Polecanych. W słuchawkach natomiast zamieszczam z reguły pełne, dokładne wykresy przebiegu FR. One są wykonywane już na pełnoprawnym sprzęcie pomiarowym, także jest to wysoce miarodajny element każdej recenzji. Ale znów - tylko słuchawki, nie odtwarzacze.

No ja za szybko nie kupię M2s, bo pierwsza wyplata idzie na inne cele. Druga może, ale to zobaczymy. Na razie korzystając z czarnego piątku kupiłem kilka domen i serwerów. Więc i mam zajęcie i wydatek xD Ale liczę na to że się zwrócą do nowego roku :ph34r:

W sumie ciekawe jakby HM5 po balansie zagrały xDD Na razie jako takie biurowe słuchawki je mega lubię bo po wygłuszeniu i wypełnieniu w środku poprawiła im się sporo scena, wyrównały się też bardziej no i izolacja jest kozacka. A patrząc że dałem za nie trochę ponad 200PLN i jeszcze trochę w nich chciał bym zmienić to nie mam na co narzekać ;) 

To prawda. Niestety dopiero gdzieś od połowy tego roku mam już w pełni usystematyzowaną metodologię pomiarową, więc baza pomiarowa dopiero teraz tak naprawdę może być budowana. Oczywiście wszystkie swoje własne słuchawki mogę w każdej chwili założyć na sztuczną głowę i wygenerować aktualny wykres. 

• Like 1