Jump to content

AKG K240 czy ISK HD9999

Dominik15
 Share

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z problemem związanym z wyborem pomiędzy AKG K240 MKII oraz ISK HD9999. Słuchawki będą podłączone pod komputer z płytą główną Asus B350 Prime - Plus z zintegrowaną kartą dźwiękową. Słyszałem, że AKG wymagają dobrego źródła, a jej kupno wiąże się z ceną całkowitą pomiędzy 500 a 600 zł co jest poza mój budżet. Do ISK jestem bardzo nie pewny. Z jednej strony dużo osób je poleca, a z drugiej zaś strony z recenzji wynika, że są bardzo zbliżone do HD 669 gdzie ja teraz mam HD 660 a więc tak jakbym kupił podobne lecz nie te same słuchawki za większą cenę. Z góry dzięki za pomoc.

Edited by Dominik15

Nie wiem co to ten ISK, ale K240 to naprawdę dobre słuchawki i gdyby były sprzedawane przez jakieś garażowe Audeze czy inne tego typu firmy kosztowałyby zapewne dużo więcej. Z ich napędzeniem nie jest tak źle zaś bo zwykły Audiotrak Cube Black wystarczał, a jeszcze lepiej niepozorny zupełnie Dragonfly Black. Oba p[oniżej pięćset złotych. Ja Audiotraka sprzedałem za 200 zł więc raczej w Twoim przypadku szedłbym w AKG. Integry Twojej nie znam, ale... ISK wygląda tylko jak AKG, ale gra jak isk. Poza tym brzydzi mnie taka ordynarna zrzyna.

Tak poczytałem i nie wiem czy masz niecałe 500 na wszystko czy na źródło. Ale nówki AKG -tylko wersja S - obecnie to chyba 270 zł. Warto. Nawet jakby było 500 to warto. Wersja S od MKII różni się tylko wyposażeniem.

Edited by Rafacio

Cześć,

mam podobny dylemat - czytałem na blogu, że AKG podobno bardzo zjechało z jakością produktów, po przeniesieniu produkcji do Chin. Czy w takim bądź razie - warto nadal płacić przykładowo (na dzień dzisiejszy) te ~250 zł za AKG 240 Studio, bądź ok.340 za AKG 240 Mk II (swoją drogą - czy oba modele nie są de facto takie same?), czy jednak lepiej wybrać te ISK HD9999, ponieważ przyrostu "jakości" przy AKG nie będzie?

Do tej pory używałem Steelseries Siberia - najpierw v2, potem 200 (obie padły przed upływem gwarancji), na karcie Soundblaster Z. Czy w takiej sytuacji (i na posiadanym sprzęcie) - takie AKG bądź ISK rzeczywiście dadzą lepsze wrażenia odsłuchowe przy muzyce/filmach?

Nawet w recenzji K240 w wadach wymieniono wprost:

"ostra konkurencja ze strony gorzej wyposażonego, ale identycznie grającego modelu Studio w niższej cenie"

K240 i HD9999 to dwie różne konstrukcje. Obie mają swoje recenzje na blogu, jest też trochę zapytań o jedne i drugie tu i ówdzie z wyjaśnieniami, jedne i drugie mają cały czas swoją rację bytu. Każda z tych dwóch par powinna pracować z wyższą jakością dźwięku od Siberii, ale o "lepszości" ostatecznie decyduje zawsze użytkownik.