Jump to content

opampy do AIM sc808 i audio-technica m50x


Recommended Posts

Dzień dobry.

Zastanawiam się nad wymianą opampów w karcie aim sc808 celem podniesienia jakości dźwięku. Podniesienia w jakim zakresie, czego brakuje? Karta gra bardzo dobrze, ale skoro jakość można podnieść, to czemu by tego nie zrobić? Cenię sobie przede wszystkim basowe brzmienie - stąd ten model słuchawek, i po wymianie nie chciałbym go utracić. Po przeczytaniu recenzji sc808 wnoszę, że najlepszym wyjściem (budżetowym) byłoby 2x LME49720 + LM4562NA lub 2x LME49720NA + LM6172IN. Na końcu recenzji tego pierwszego zestawu napisane jest jednak: "Gorzej sprawdza się natomiast ze słuchawkami jaśniejszymi i grającymi na planie „V”", a z opisu słuchawek audio-technica m50x dowiaduję się, że są to właśnie słuchawki grające na planie basowego V. Stąd moje pytanie, który zestaw z tych, lub jakiś inny, powinien być dla mnie najlepszym wyborem? Czy laik poradzi sobie z wymianą opampów na tej karcie?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Być może trochę sugestii uda się znaleźć w wątku zbiorczym nt. SC808: 

 

 

Przy wymianach OPA za każdym razem należy sprawdzić wszystko na swoje własne uszy. Jeśli jest się zadowolonym z efektów - nie ma potrzeby kombinować, zwłaszcza że SC808 nie jest najprostszą kartą przy wymianie OPA i laik może mieć z nią trochę problemów. Poradnik na temat wymiany można przeczytać tutaj: http://www.audiofanatyk.pl/wzmacniacze-operacyjne-maly-poradnik/ oraz tutaj: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/37-krótka-instrukcja-wymiany-op-amp/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...