Jump to content

Technics Rp-FT30

Rychuu
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich  forumowiczów, to mój pierwszy post, posiadam słuchawki Technics RP-FT30, zakupione dość dawno  ponad 15 lat temu, czy do 100zl znajdę coś lepszego( mogą być używane)?, rodzaj muzyki Jazz, Blues, klasyczna, rock., odtwarzacz HTC 10 z Neutron player na androidzie, lub na PC Audigy 2 Foobar, będę wdzięczny za propozycje ;) 

Edited by Rychuu

• 1 month later...

Jednakże, nadal nie wiemy jakiego brzmienia Pan oczekuje i pojęcie ogólnej jakości jest zbyt ogólne, nic nie mówiące o oczekiwaniach.

Jeśli nie umie Pan sprecyzować to proszę się zapoznać z artykułami

http://www.audiofanatyk.pl/category/articles/

A proszę mi wierzyć warto się zapoznać, sam jak zaczynałem przygodę z audio, też od nich zaczynałem.

Sporo do przeczytania, trzeba przyznać, że to bardzo porządny i wartościowy materiał bez owijania w bawełnę. 

A więc wybrałem takie preferencje :-D ;)

- jasne i analityczne plan /, więcej sopranu i detaliczności niż basu, nastawienie na lekkie i szybkie granie, bardzo często wysoko sceniczne. Świetne w odsłuchach nastawionych na wyłapywanie „smaczków” w utworach, a także gatunkach przestrzennych, ambientowych, lekkoelektronicznych i elektroakustycznych. Często spotykane również w preferencjach przy muzyce klasycznej i operowej.

Czy nie lepiej mieć neutralne słuchawki i je dostosować equalizerem ?, czy jest aż tak duża różnica między jasnymi analitycznymi a neutralnymi, jak Wy to widzicie a raczej słyszycie ? 

Więc raczej HM5 2017.

Taką koncepcję można uskuteczniać bez problemu, ale ostateczne efekty zależą od paru czynników:

• typu zastosowanego korektora 
  • jego jakości 
  • wstrzelenia się w zakresy częstotliwościowe słuchawek

Osobiście używam starego sprawdzonego Kenwooda GE45, jest to moduł analogowy, 7-zakresowy. Dałem za niego lata temu grosze (130 zł) i w sumie nawet mógłbym go za wspomniane grosze odstąpić, jeśli byłaby taka potrzeba. Nie wprowadza specjalnych zniekształceń do sygnału i jest to mocna przewaga ponad różnymi programowymi dodatkami. Akurat z HM5 dobrze się komponował, więc tu nie byłoby ryzyka, ale w przypadku innych słuchawek, zwłaszcza tych przeze mnie nie testowanych - mogłoby już takowe być. Najlepiej przed zakupem wtedy zbadać, czy docelowe słuchawki posiadają jakieś wykresy pasma przenoszenia i porównać je wtedy z punktami, które korektor może podciągnąć lub zredukować. 

Witam w nowym roku,  postanowiłem jednak zakupić nowe superluxy 668B i wyrobić sobie po jakimś czasie opinie i w stosunku do nich i moich  obecnych technicsów. Po tym czasie, będę więcej wiedział co mi odpowiada. Dziękuję bardzo wszystkim za porady i czekam na przesyłkę ;) 

Dnia 28.12.2017 o 14:12, EvilKillaruna napisał:

Edited by Rychuu

• 3 weeks later...

Equalizację przeprowadza się o wykres częstotliwości słuchawek i wprost proporcjonalnie. Pana słuchawki nie są mi znane, nie wiem jak grają i jaki jest ich wykres częstotliwości. Jeśli Pan, jako użytkownik tego nie wie, należy przeprowadzić equalizację po prostu do poziomu, który jest przez Pana oczekiwany. Przykładowo przy W855BT:

JSERTNL.jpg

Słuchawki notują ubytek przy zakresie 300 Hz, to tam też należałoby je wzmocnić. W ten sposób nie będzie się miało wrażenia, że niski wokal gdzieś ucieka. Analogicznie czyni się z innymi słuchawkami, ale nie dąży się do linii prostej, tylko po prostu do wzmocnienia/redukcji częstotliwości z zachowaniem charakteru. Źródło owszem należałoby jeszcze brać pod uwagę, ale na ogół jest ono marginalne w zakresie wpływu. 

Pięknie, tylko ja posiadam Superlux HD 668B i przepraszam, bo tego nie napisałem, czy można prosić o ponowną analizę w oparciu o superluxy? 

Dzisiaj postanowiłem porównać dźwięk  do technicsów rp-ft30, różnica jest ogromna na korzyść Superlux 6681B, to inna klasa dźwięku, technicsy są ciemne przymulone, wokale nieprzyjemne, jakby coś ze średnicą, nawet bas  jest słabej jakości. Co do wygody, to superlux znowu górą, technicsy maja jakieś małe muszle i nie jest to wygodne. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze słuchawek, za co bardzo dziękuję temu forum. 

Edited by Rychuu

• 6 months later...