Jump to content

Zestaw do filmów / muzyki dla dwóch osób

gzoom
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie!

potrzebuję porady w temacie wyboru słuchawek 2 szt + element, który je napędzi. Główne przeznaczenie to oglądanie filmów, ale także do wspólnych odsłuchów. Nie przepadam za mocnym basem, raczej wolałbym zestaw bardziej nanadjący się do słuchania muzyki rokowej, z niezłą sceną.   Cena max do 2000. Proszę o poradę w temacie.

Dzięki za info. Miałem trochę czasu i udało się zrobić krótki odsłuch na Aune X1S  + kilka suchawek: Grado SR60e, SR125e, Beyerdynamic DT 150, DT 990 i Sennheiser HD600. Z efektów ogólnie jestem zadawolony, Grado dobrze trzymają się na głowie, ale przez te gąbki nie sa wygodne, przeciwne do welurowych Bayerów. Jak dla mnie najlepiej zagrały HD600. W tym tygodniu będę dalej testował. Sprzedawca doradzał mi także Chord Mojo do takiego zestawu - ale jeszcze tego nie słyszałem.   Natomaist już widzę, że wybór nie będzie tak prosty jak zakładałem ;). 

Proszę o info, czy jeżeli wybiorę DAC z jednym wyśjciem słuchawkowym to ma wogóle sen stosowanie rozdzielacza słuchawek ??? Bo widzę że wiekszość modeli ma pojedyńcze wyście na słuchawki, a nie chciałbym żeby to ograniczało mój wybór.  Domyślam się, że przy takiej konfiguracji lepiej sparwdzą się słuchawki o niższej impedencji, bo w parze zagrają głośniej ???

Edited by gzoom

Ostatecznie nabyłem 2 pary  Meze 99.  To znacznie przekoczyło mój budżet, ale po odsłuchu nie było już odwrotu. Słuchałem z X1S i Chordem Mojo. Po podłączeniu do telefonu, też nie było biedy. Co do zakupu DAC'a nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji. Ale musi to być rozwiązanie zamykające się w kwocie max do 3000. Biorę tutaj mocno pod rozwagę zakup Mojo.  Czy w tej cenie znajdę coś lepszego dla tych słuchawek ?

W przysżłym tygodniu będę kontynuwał odłuch.   Proszę zatem o informację, jakie DAC'i mam wziąść pod uwagę, żeby zestwał był bardziej zrównoważony ?  Nie zależy mi na miniaturowym rozmiarze Mojo, choć mobilność jest tutaj pewnym atutem, dla mnie jednak drugorzędnym. Na pewno jako dodatkowy plus są 2 wyjścia słuchawkowe.