Jump to content

FOOBAR - temat zbiorczy


Blondie
 Share

Recommended Posts

FOOBAR - temat zbiorczy

 

Jeśli jesteś użytkownikiem tego programu, do odtwarzania muzyki na komputerze, zapewne stock'owa wersja w pełni Ci odpowiada, ponieważ Foobar większość formatów muzycznych odtworzy bez problemów.
Jednak są pewne dodatki, usprawnienia, które warto dodać do Foobar'a ze względów estetycznych jak i funkcjonalnych, a ten program konfiguruje się fantastycznie.
Konfiguracje są dość proste i nawet ja swego czasu zrobiłem dla siebie kilka modyfikacji.
Oto jedna znich - moja własna wersja skórki dla Foobar'a.
Zwraca uwagę możliwość przełączania się pomiędzy: SPECTRUM, EQUALIZER, OKŁADKA.
Podgląd na podstawowe parametry dźwięku, jakości plików oraz prosty panel wyboru plików muzyczny do odtwarzania.

 

Plik do skórki: Blondie 2015.09.05.fth

 

3s9qps.jpg

 

 

Edited by Blondie
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To i ja wrzucę mój config. Dodatkowe wtyczki:

 • Lyric Show Panel
 • Facets

Poniżej screen z laptopa - na dużym ekranie fajniej wygląda więcej okładek, ale mam 2 ekrany, więc na lapku mam foobara non stop na wierzchu :)
Jak w tagu "album artist" widnieje "Various Artists" to obok tytułu w playliście dodany jest wykonawca konkretnego utworu :)

fsdfds.png

Sam plik skórki: bachankas_foobar.fth

Dodatkowe pytanie: ktoś się bawił we wtyczki do streamingu? Wątpię raczej, ale może jakoś foobar może wyszukać muzyke w np. Spotify?

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Z białym to bym długo nie pociągnął :)

Ostatnio ogarnąłem wtyczke Youtube source - świetna sprawa, dodaje do playlisty linki, a nawet po tytule wyszuka najbardziej popularny utwór z YT i wrzuci w playlistę

Link to comment
Share on other sites

Kojarzycie może wtyczkę, która pozwoli zwijać/rozwijać albumy w playliście?
Zazwyczaj płytami słucham, fajnie by było w ten sposób "oszczędzać" linijki tekstu. Teraz z Domyślnej foobarowej playlisty korzystam.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Witajcie, szukam equalizera z 31 suwakami oraz z zasięgiem do 20 dB. Na chwilę obecną używam foo_dsp_xgeq ale zasięg 12dB niestety do mnie nie przemawia. Kojarzycie może jakieś warte zainteresowania VST? Sam niestety nie mogę nic znaleźć. :|

Edited by qugsky
Link to comment
Share on other sites

Jako wieloletni już użytkownik nie wyobrażam sobie innego odtwarzacza. Moja konfiguracja służy mi w prawie niezmienionej formie od lat. Cenie ją sobie bardzo za wygodę użytkowania jak i prostotę interfejsu.

Myfoobar.thumb.PNG.a1817f0a1836b4047ee5235a47c86310.PNG

Zainstalowane rozszerzenia:

 • WASAPI (3.3)
 • VST 2.4 adapter (0.9.0.3)
 • Reveal (1.0.0)
 • Facets (1.0)

Skórka dla zainteresowanych: jk_foobar.fth

Edited by Jakub
Link to comment
Share on other sites

A mi od wielu lat przypadł do gustu wygląd miniplayera z podstawowymi informacjami o utworze na dole belki. Kombajn z okładkami i playlistami jakoś do mnie nie przemawia. Wolę skakać po folderach na dysku, które sam sobie pogrupowałem według gatunków.

foobar.JPG.0b400dc6fb42cad1c6af928550e83f6a.JPG

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 4 months later...
 • 5 months later...

Drobna aktualizacja:

8JEXcVA.jpg

Zmiana kolorów na szarość.

Usunięta belka górna (Preferences>Display>Main Window), zmodyfikowany nieco panel odtwarzanego utworu (dodana wtyczka foo_textdisplay zamiast Selection Properties + mniejsza okładka), panel z tekstem zamiennie przełączany z menedżerem kolejki odtwarzania (Queue Contents Editor).

 

foobar_kuba.fth

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
45 minut temu, BienSoundPC napisał:

ASIO w przypadku starszego sprzętu

Od kiedy definiuje się wiekowość sprzętu na podstawie API, z jakiego się korzysta? Pomijam, że nowego sprzętu ze wsparciem (i zaleceniem korzystania z) ASIO jest od groma. ?

Poza tym:

 • w przypadku korzystania z ASIO, cały segment WASAPI, czyli również zakładka Ulepszeń w ustawieniach Dźwięku, jest pomijana. Zgaduję, że to samo ma miejsce przy korzystaniu z Kernel Streaming'u.
 • To już moja osobista opinia: w przypadku kolumn, jakiekolwiek DSP jest ostateczną ostatecznością. W pierwszej kolejności kombinujesz z ustawieniem kolumn w pomieszczeniu, lub nawet z akustyką samego pomieszczenia, o ile jest możliwość. Do tego korekcja na sekcji pre-AMP'a we wzmacniaczu.

Możecie uznać, że jest to zbyt purystyczne podejście, ale przepuszczanie nie dość, że przez WASAPI, to jeszcze przez 2 DSP, do tego jedno od MS - nijak mi się to nie uśmiecha. ;)
Jeśli ktoś widzi problem z implementacją obsługi audio w systemie Windows, to istnieją konkurencyjne, lub nawet dedykowane rozwiązania. :)

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, BienSoundPC napisał:

Zgadza się, ale test z fińskim monitorami studyjnymi pokazał inną możliwość

Owszem, możliwości jest wiele. Zakładam, że na innym zestawie też dałoby radę uzyskać takie efekty, jednak niejednokrotnie się przekonałem na własnej skórze, lub prędzej - własnych uszach - że to właśnie odpowiednie ustawienie w pomieszczeniu odgrywa kluczową rolę. Na równi z tym jest tylko kwestia synergii całego toru. ;)

Z życia wzięte, ginący bas w pomieszczeniu, na sprzęcie, w którym tego basu nijak nie powinno brakować:

 • Kombinowanie z wewnętrznym wytłumieniem? Drobna poprawa.
 • Kombinacja z doborem innej tuby BR? Jest gorzej, niż było poprzednio.
 • Kombinowanie z magnesami głośnika? Brak różnicy.
 • Przesunięcie jednej kolumny ~5-10 cm w lewo? Problem znikł, bas przestał zanikać, wrócił pełny dół, jest tak, jak powinno być.

DSP to przyszłość, niewątpliwie, ale raczej upatrywałbym sukcesu w słuchawkach, lub specyficznych zastosowaniach. Akustyki pomieszczenia, korzystając wyłącznie z DSP, nie poprawisz, choćbyś nie wiem co robił z wykresami EQ. Żeby nie było, nie neguję DSP. Przecież używa się tego typu rozwiązań chociażby w dobrych amplitunerach kina domowego, do korekcji zestawów Surround. ;)

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, daviox napisał:

odpowiednie ustawienie w pomieszczeniu odgrywa kluczową rolę.

Tak. Akustyka pomieszczenia to ok. 50% całościowego efektu. Tzw. room threatment to rzecz, którą wiele osób olewa, a na którą powinno wydać się średnio min. 10% kwoty kolumn, jeśli patrzeć na to umownymi, sztywnymi zasadami. Można pajacować z DSP, można robić korekcje, ale w większości przypadków problemem jest albo niedopasowanie sprzętu do siebie/słuchacza, albo niedopasowanie do pomieszczenia lub po prostu spartolona akustyka. I nie trzeba robić reklamy żadnemu producentowi ani jego rozwiązaniom, aby to naprawić. 

Tak swoją drogą... nie wiem co to wszystko ma wspólnego z Foobarem. Dlatego bardzo mi przykro, ale żegnamy się.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Witam miał ktoś z Państwa styczność z programem Foobar 2000 ? Da się jakoś zmienić ustawienia w tym programie żeby zredukować zniekształcenia z lewej słuchawki podczas grania w gry i podczas oglądania filmów ? Czy ten program tylko jest do odtwarzania plików muzycznych ?

Edited by Dominik0990
Link to comment
Share on other sites

1. Nie cytujemy całych postów jeden pod drugim

2. Zniekształcenia w jednej słuchawce nie są spowodowane pracą odtwarzacza i nie służy on do jakiejkolwiek redukcji takiego zjawiska. Zjawisko to nie powinno mieć miejsca co do zasady i co do zasady nie powinno, jeśli już, istnieć tylko w jednej słuchawce. 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jakub Łopatko napisał:

Więc nie jest to defekt sprzętu, tylko coś w systemie. Prawdopodobnie winny jest APO Equalizer. Radziłbym odinstalować i zobaczyć czy problem zniknął.

APO Equalizer nie jest winny bo nie jest zainstalowany mam tylko instalkę na dysku, wczoraj zrobiłem format dysku systemowego oraz zainstalowałem system na nim następnie sterowniki od grafiki, direct, od internetu,visual c 2015r.. Sprawdziłem czy problem występuje i występował dalej mimo że tylko to co opisałem było zainstalowane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...