Jump to content
Blondie

FOOBAR - temat zbiorczy

Recommended Posts

FOOBAR - temat zbiorczy

Jeśli jesteś użytkownikiem tego programu, do odtwarzania muzyki na komputerze, zapewne stock'owa wersja w pełni Ci odpowiada, ponieważ Foobar większość formatów muzycznych odtworzy bez problemów.
Jednak są pewne dodatki, usprawnienia, które warto dodać do Foobar'a ze względów estetycznych jak i funkcjonalnych, a ten program konfiguruje się fantastycznie.
Konfiguracje są dość proste i nawet ja swego czasu zrobiłem dla siebie kilka modyfikacji.
Oto jedna znich - moja własna wersja skórki dla Foobar'a.
Zwraca uwagę możliwość przełączania się pomiędzy: SPECTRUM, EQUALIZER, OKŁADKA.
Podgląd na podstawowe parametry dźwięku, jakości plików oraz prosty panel wyboru plików muzyczny do odtwarzania.

Plik do skórki: Blondie 2015.09.05.fth

3s9qps.jpg

Edited by Blondie
  • Like 1

To i ja wrzucę mój config. Dodatkowe wtyczki:

• Lyric Show Panel
  • Facets

Poniżej screen z laptopa - na dużym ekranie fajniej wygląda więcej okładek, ale mam 2 ekrany, więc na lapku mam foobara non stop na wierzchu :)
Jak w tagu "album artist" widnieje "Various Artists" to obok tytułu w playliście dodany jest wykonawca konkretnego utworu :)

fsdfds.png

Sam plik skórki: bachankas_foobar.fth

Dodatkowe pytanie: ktoś się bawił we wtyczki do streamingu? Wątpię raczej, ale może jakoś foobar może wyszukać muzyke w np. Spotify?

Edited by bachankas
  • Like 1

A ja dopiero co odkryłem po 10 latach (lub więcej), że tło listy nie musi być białe:)

Edited by Rafacio

Z białym to bym długo nie pociągnął :)

Ostatnio ogarnąłem wtyczke Youtube source - świetna sprawa, dodaje do playlisty linki, a nawet po tytule wyszuka najbardziej popularny utwór z YT i wrzuci w playlistę

Kojarzycie może wtyczkę, która pozwoli zwijać/rozwijać albumy w playliście?
Zazwyczaj płytami słucham, fajnie by było w ten sposób "oszczędzać" linijki tekstu. Teraz z Domyślnej foobarowej playlisty korzystam.

• Upvote 1

Witajcie, szukam equalizera z 31 suwakami oraz z zasięgiem do 20 dB. Na chwilę obecną używam foo_dsp_xgeq ale zasięg 12dB niestety do mnie nie przemawia. Kojarzycie może jakieś warte zainteresowania VST? Sam niestety nie mogę nic znaleźć. :|

Edited by qugsky

Jako wieloletni już użytkownik nie wyobrażam sobie innego odtwarzacza. Moja konfiguracja służy mi w prawie niezmienionej formie od lat. Cenie ją sobie bardzo za wygodę użytkowania jak i prostotę interfejsu.

Myfoobar.thumb.PNG.a1817f0a1836b4047ee5235a47c86310.PNG

Zainstalowane rozszerzenia:

• WASAPI (3.3)
  • VST 2.4 adapter (0.9.0.3)
  • Reveal (1.0.0)
  • Facets (1.0)

Skórka dla zainteresowanych: jk_foobar.fth

Edited by Jakub

A mi od wielu lat przypadł do gustu wygląd miniplayera z podstawowymi informacjami o utworze na dole belki. Kombajn z okładkami i playlistami jakoś do mnie nie przemawia. Wolę skakać po folderach na dysku, które sam sobie pogrupowałem według gatunków.

foobar.JPG.0b400dc6fb42cad1c6af928550e83f6a.JPG

Mały update wcześniejszej konfiguracji:
2018-08-31_21-02-08.png

Do pluginów dołożyłem UI Hacks, czcionka zmieniona na Terminus.

Posted (edited)

Drobna aktualizacja:

8JEXcVA.jpg

Zmiana kolorów na szarość.

Usunięta belka górna (Preferences>Display>Main Window), zmodyfikowany nieco panel odtwarzanego utworu (dodana wtyczka foo_textdisplay zamiast Selection Properties + mniejsza okładka), panel z tekstem zamiennie przełączany z menedżerem kolejki odtwarzania (Queue Contents Editor).

foobar_kuba.fth

Edited by bachankas
  • Upvote 2