Jump to content

Dylemat DT990 Premium vs K702 vs 'propozycja' (następca HD 550)

Queek
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Na wstępie dzięki za zainteresowanie moim tematem. 

Jako, że moje sennheisery HD 550 już są trochę wysłużone zacząłem się zastanawiać nad następcą.

Szczegóły i zastosowanie:

Aktualnie zastanawiam się pomiędzy BEYERDYNAMIC DT 990 Premium 250 ohm, a  AKG K702 (głównie po przeczytaniu świetnego artykułu przez Jakuba - http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/). Niestety nie miałem okazji jeszcze obcować z żadną z tych par, a tydzień promocji już szaleje. 

Chętnie posłucham waszych opinii i doświadczenia, oraz jestem otwarty na nowe ciekawe propozycje (np. wyższej klasy sennheisery?). Oczywiście propozycje powinny być w podobnym budżecie.

Pozdrawiam

Na start proponuję przeczytać recenzję Q701, to nieznacznie tylko różniący się dźwięk od K702, nieco cieplejszy w przypadku Q701. 

Generalnie, te słuchawki (K702) cechują się bardzo dużą sceną, świetnie nadają się do muzyki typu IDM (potrafią wręcz zachwycać). W przypadku EDMu może, choć nie musi odczuwać Pan braki basu (pomagają modyfikacje).

DT990 posiadają z kolei konkretną podstawę basową.

W przeszłości stałem przed podobnym dylematem, wybrałem K702 i nie żałuję.

P.S. Polecam wybrać się do salonu audio na odsłuch próbny.

Byłem dzisiaj na odsłuchach powyższych 2 modeli + ATH-AD700X + sennheiser hd-579. 598 nie było na stanie, ale ja nie lubię tego koloru...

• Dźwięk: K702>AD700X>DT 990 > hd 579 (niższa półka, wiadomo). Scena w ATH+AKG jest świetna, choć AKG mi lepiej przypadły do gustu. DT wyraźniejszy dół ale stłumione...
  • Wygoda: HD579 (przyzwyczajenie z 550, bardzo lekki i fajnie leżą) > cała reszta. DT ładnie siedzą na głowie, ale są wyraźnie cięższe od ATH i AKG, co przy dłuższym siedzeniu może być męczące. ATH najmniej mi przypasowały. Dziwne te łapki na górze zamiast pająka i miałem wrażenie, że latają mi na głowie.A

K702 są swietne. Już udało mi się znaleźć model za 660 zł (atrakcyjna cena). Mam małe obawy co do 'dołu', ale idzie to podciągnąć modyfikacjami i eq. więc dam radę.

@JC dzięki za podpowiedź