Jump to content

do 200zł + ANC = żart?/Słuchawki do open-space...?

pablooo8
 Share

Recommended Posts

Witajcie!

• funkcja: słuchawki do biura - open-space...
  • użytkowanie: ok 6h/dziennie
  • cechy kluczowe:
    • odcięcie od otoczenia, ale bez dyskomfortu związanego z dokanałówkami (czuję się jakbym stopery w uszach miał) oraz brakiem cyrkulacji powietrza (niezdrowe dla słuchu niestety... choć wiem jak skutecznie odcinają otoczenie słucha się ciszej)
    • jako, że mam "łeb jak sklep" nie wyobrażam sobie ucisku związanego ze słuchawkami o jakim dość często czytałem w kontekście np. Superlux'ów
    • wolałbym by nie spełniały jednocześnie funkcji nauszników zimowych...chyba to niestety dość częsty problem
    • cena do ok 200 no może 250 PLN (wiem, wiem dla audiofila to żart... :) )

Widziałem kiedyś test SnaB Overtone HS-ANC41M. ANC za taką kwotę może działać? Inna rzecz, że już pewnie  i tak ich nie dostanę bo to model sprzed wielu lat a następcy nie widziałem...Co zatem poradzicie?

Z góry dzięki!!
Paweł

Nie osiągniesz izolacji i "wietrzenia" naraz - słuchawki AND też są zamkniętą konstrukcją. Pozostaje Ci robienie regularnych, krótkich przerw.
W tej cenie bym proponował zwykłe zamknięte, bez ANC (to zawsze wprowadza zniekształcenia). Takstary HD2000 są przyzwoite, nacisk jest b. mały, ale i tak tłumienie jest ok.

Witam,

Dokładnie tak jak wyżej. Pana wymagania są co do zasady niestety chybione. Chce Pan izolacji, ale chce zachowaną cyrkulację powietrza. Izolację mogą zapewnić jedynie dokanałówki i słuchawki zamknięte, które z definicji nie oferują cyrkulacji powietrza. Do tego aktywna izolacja powinna iść w parze z pasywną, a ta realizowana jest najczęściej właśnie przez docisk. Osobiście najlepsze efekty uzyskiwałem z dobrze grającymi i niezbyt głęboko aplikowanymi słuchawkami dokanałowymi w połączeniu z wyciszającymi słuchawkami technicznymi. Poziom izolacji jest maksymalny, przebijający większość znanych mi systemów ANC.

Najtaniej z ANC może Pan spróbować nabyć Bluedio T4. Ostatnio było też sporo szumu z modelem T4S w dobrej cenie z zagranicy. Niestety one także mają swój konkretny docisk. Raczej kłaniałoby się więc dorzucenie do czegoś w stylu Bose QC, który słynie z implementacji tego typu. Oczywiście trzeba będzie za to odpowiednio zapłacić. Tym samym odpowiadając na pytanie zawarte w temacie - tak.

• Like 1

Mi taka metoda przy S400 podrażniała kanały. Częsta aplikacja u mnie w biurze odpadała, dlatego stosowałem słuchawki z wysokim poziomem obsługi, typu M1, później nie do końca spełniające ten wymóg Westone, teraz E1. Ale na szczęście pracę mam obecnie w komfortowych warunkach, więc mogę siedzieć bezkarnie i w K1000 wedle uznania :).

Wypowiem się na temat w/w Bose Q25. Użytkuje je od ponad półtorej roku i powiem że dźwięk jest ok, może nie powala ale też nie ma tragedii. Wydaje się że jest to standardowa "V" z mocniej zaznaczonym dołem. Posiadają aktywny reduktor szumów ANC który działa ale tylko ja się go włączy. Następuje też delikatnie zwiększenie poziomu głośności ale wymaga to jednej baterii AAA. Co do wygody to są na prawdę jedne z wygodniejszych słuchawek. Mają dużą regulacje pałąka i dość waskie/cienkie pady ale są  bardzo miękkie. Niestety te wszystkie udogodnienia trochę kosztują. 

Dzięki bardzo! w sumie wszystkim Wam Panowie!

• Z tym "chybieniem" Panie Moderatorze - nieźle się ubawiłem bo rzeczywiście to logiczne i dość proste - albo się odcinam albo nieA co do sposobu ze słuchawkami technicznych...To stosując terminologię BHP "ochronniki słuchu"? Jeżeli tak - to witam w klubie hehe Mam dwójkę dzieci i czasem dokładnie tak robię!! myślałem, że tylko ja A już serio to to oczywiście "działa", a jak sobie pomyślę że w takich np. żółtych siedzę w "korpo"...hehe trochę chyba jednak zbyt "egzotycznie"
  • Bose Q25 to masakra cenowa...auto bym musiał sprzedać, a może taniej byłoby zapłacić za inny pokój pracodawcy? ;) A serio to absolutnie za drogie...
  • Takstarów nie znam więc chętnie zobaczę. W sumie o to mi chodzi bym miał od Was "sugestie modelowe".
  • Czy mogę prosić o przybliżenie pojęcia M1? to kategoria izolacji akustycznej?  Jakiś konkretny model?
  • Bluedio T4 - ciekawa propozycja w sumie choć to już 300PLN, ale właśnie o Waszą opinię proszę - czy jest sens "niby ANC" kupować czy zamknięte słuchawki właśnie w rozsądnej cenie ale odpowiednio izolujące. Aha jest odp. od Moderatora :) "nie" warto hehe A za 300PLN T4 lepiej?
    Ale faktycznie T4S są już za ok 200PLN!!? hym...
    Nie znam tego efektu zupełnie i rozumiem, że oczywiście nie o samo "podgłośnienie" chodzi choć o tym czytałem przy włączeniu ANC. Pracowałem kiedyś w firmie sprzedającej aparaty słuchowe z tym systemem o ile pamiętam, ale nie wiem czy to się sprawdza. Bo czy można "słuchać" ciszy? :) A inaczej czy można korzystać tylko z ANC bez muzyki?

28 minut temu, pablooo8 napisał:

Dzięki bardzo! w sumie wszystkim Wam Panowie!

• Z tym "chybieniem" Panie Moderatorze - nieźle się ubawiłem bo rzeczywiście to logiczne i dość proste - albo się odcinam albo nieA co do sposobu ze słuchawkami technicznych...To stosując terminologię BHP "ochronniki słuchu"? Jeżeli tak - to witam w klubie hehe Mam dwójkę dzieci i czasem dokładnie tak robię!! myślałem, że tylko ja A już serio to to oczywiście "działa", a jak sobie pomyślę że w takich np. żółtych siedzę w "korpo"...hehe trochę chyba jednak zbyt "egzotycznie"
  • Bose Q25 to masakra cenowa...auto bym musiał sprzedać, a może taniej byłoby zapłacić za inny pokój pracodawcy? ;) A serio to absolutnie za drogie...
  • Takstarów nie znam więc chętnie zobaczę. W sumie o to mi chodzi bym miał od Was "sugestie modelowe".
  • Czy mogę prosić o przybliżenie pojęcia M1? to kategoria izolacji akustycznej?  Jakiś konkretny model?
  • Bluedio T4 - ciekawa propozycja w sumie choć to już 300PLN, ale właśnie o Waszą opinię proszę - czy jest sens "niby ANC" kupować czy zamknięte słuchawki właśnie w rozsądnej cenie ale odpowiednio izolujące. Aha jest odp. od Moderatora :) "nie" warto hehe A za 300PLN T4 lepiej?
    Ale faktycznie T4S są już za ok 200PLN!!? hym...
    Nie znam tego efektu zupełnie i rozumiem, że oczywiście nie o samo "podgłośnienie" chodzi choć o tym czytałem przy włączeniu ANC. Pracowałem kiedyś w firmie sprzedającej aparaty słuchowe z tym systemem o ile pamiętam, ale nie wiem czy to się sprawdza. Bo czy można "słuchać" ciszy? :) A inaczej czy można korzystać tylko z ANC bez muzyki?

Chodzi o Brainwavz M1 chyba.
ANC pięknie wycina stały szum - w samolocie/pociągu sprawdza się idealnie, pytanie jakie są warunki w biurze. Jeżeli nie masz obok robót drogowych, to jakiekolwiek zamknięte słuchawki wystarczającą izolację zapewnią. Należy tylko pamiętać, ze z racji konstrukcji wentylacja jest bliska zeru - trzeba robić przerwy chociaż na parę minut. 
ANC działa tak z grubsza, że "nagrywa" hałas i potem dodaje do odtwarzanej muzyki sygnał w przeciwfazie i do ucha dociera muzyka, a reszta się "zeruje". Więc nie podgłasza nic, a znacznie wycisza otoczenie. Oczywiście można z niego korzystać bez odtwarzania muzyki. Jeżeli masz w pobliżu jakiegos Saturna albo MediaMarkt, to bardzo często mają Bose na wystawie i można założyć i sprawdzić efekt ANC>

Być może nie rozumiem Pana poczucia humoru, ale jeśli to Pana w jakikolwiek sposób razi, bardzo proszę, już nie jestem moderatorem, więc nie ma już potrzeby podkreślania co rusz pełnionej przeze mnie funkcji.

Otwarte/zamknięte - wskazałem tylko na zachodzącą tu autonegację. Cechy słuchawek były opisywane bodajże w artykule dot. samodzielnego wyboru słuchawek.

M1 - jak w poście wyżej.

Zasada działania ANC - jak wyżej, chyba nawet kiedyś sposób działania był opisany w recenzji AKG K390NC na blogu.

Bose za drogie - trudno.

ANC za 200 zł - odpowiedziałem jedynie na postawione przez Pana pytanie w kontekście Pana wymagań w stosunku do docelowego przedziału cenowego.