Jump to content

Słuchawki+wzmacniacz do 2000zł do gier i muzyki

Recommended Posts

Witam

Od jakiegoś czasu poszukuję słuchawek razem z wzmacniaczem do muzyki, jak i gier komputerowych. Na tą chwilę myślałem nad AKG k702 + iFi Audio iCAN SE Micro. Może ma ktoś może takie połączenie i mógłby mi powiedzieć czy dobrze to gra ? A może inne propozycję do tej kwoty ? Ważne, aby słuchawki były wygodne, ponieważ będą używane około 5-6 godzin dziennie. Najlepiej otwarte, ale zamknięte też przemyślę. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Zgadzam się z przedmówcą, K702 mogą być zbyt męczące u góry a zbyt lekkie na dole. K702 to słuchawki stworzone wręcz mam wrażenie do muzyki syntetycznej i elektroniki bogatej w efekty stereofoniczne bo scena i możliwość "namierzania" dźwięków w przestrzeni w tych słuchawkach robi wrażenie.

Używałem X1S np. do konsoli przez optyka (T1 chyba tego nie ma) - fajna rzecz, sporo funkcji, zajmuje niedużo miejsca. T1 dla mnie grało w sposób malarskiego rozmycia, bas słabo był zaznaczony jak pamiętam. Muzycznie też były to fajne wrażenia po muzycznej karcie za ok. 300 zł. Mocy ilość też nienajgorzej.. Choć też trochę zależy od synergii, bo ze źle dobranymi słuchawkami graniu może brakować życia np. - jak zauważyłem np. z HE400S, a z kolei na zbyt jasnych słuchawkach to jak pamiętam potrafiło być ostro..

Edited by Introverder

Akurat DT990/600 to dosyć wydajne 600 Ohm, więc T1 nie będzie miała absolutnie żadnego problemu. Trudno jest mi potwierdzić że na pewno z ewentualną sprzedażą będzie łatwiej ponad wersją 250 Ohm, ale 600-tki lubię osobiście za lepszą kontrolę basu i bardzo fajną czułość jak na sprzęt klasy premium. Moim zdaniem są czulsze nawet od DT880, choć jest to de facto ten sam driver, ale z dampingiem na portach BR z tyłu kapsuły. T1 ze względu na duży gain będzie również nadawała się spokojnie i do starych słuchawek 600 Ohm z niską wydajnością. X1s gra od niej bardziej neutralnie, ale trochę czyściej. T1 będzie bardziej analogowa, ale przyjemniejsza, mocniejsza (gain) i bardziej pasująca tonalnie do 880/990. 

Podpowiem jeszcze jedną rzecz: Aune z tego co wiem ma wypuścić X1s Anniversary Edition. Nie znam ceny, ale prócz jubileuszowego znaczka na obudowie ponoć były jakieś zmiany w stopniu wyjściowym, przez co ma mieć więcej mocy i grać przyjemniej.

nFuGPMD.jpg

NgrFR1J.jpg

• Like 1
  • Thanks 1