Jump to content

Słuchawki Studyjne do 1000zł

Kograx
 Share

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję słuchawek studyjnych w cenie do 1000zł (jeśli będzie potrzeba mogę trochę zwiększyć budżet). Muszą mieć duży zakres przenoszonych częstotliwości. Myślałem nad modelem Beyerdynamic DT-770 Pro. Był by to odpowiedni wybór czy może polecacie coś innego? Muszą być zamknięte.

Edited by Kograx

30 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Jak muszą być zamknięte, to Sennheiser hd25, AKG k 550/551, brainwavz hm5, Focal spirit professional. Te grają dość równo. Dt770, jak i dt150 mają tendencję do bycia zaakcentowanymi na basie, co czyni je przyjemniejszymi w odbiorze, ale mniej monitorowymi.

A porównując AKG K550 i Focal Spirit Professional, które są twoim zdaniem lepsze?

Nie ma lepsze gorsze. K550 lepsza scena i bas najniższy jest większy. Średnica podobna. Góra lepiej rozciągnięta w focalach. AKG - królowe wygody, Focal nieco cisną. 

Masz na muzostajni porównanie mojej pary k551 do Focal spirit professional. 

Żeby nie być gołosłownym: https://muzostajnia.wordpress.com/2015/01/30/fantastisk-alerede-zajawka-artykulu/

Zapomniałem o Focal listen. Tych też bym posłuchał. Opisał je ten sam autor co wyżej.

• Thanks 1

55 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Nie ma lepsze gorsze. K550 lepsza scena i bas najniższy jest większy. Średnica podobna. Góra lepiej rozciągnięta w focalach. AKG - królowe wygody, Focal nieco cisną. 

Masz na muzostajni porównanie mojej pary k551 do Focal spirit professional. 

Żeby nie być gołosłownym: https://muzostajnia.wordpress.com/2015/01/30/fantastisk-alerede-zajawka-artykulu/

Zapomniałem o Focal listen. Tych też bym posłuchał. Opisał je ten sam autor co wyżej.

Ostatnie pytanie. Ktore z tych słuchawek (Focla Spirit Pro, Focla Listen i AKG K550) najlepiej sprawdzały by się przy muzyce granej na żywo na gitarze elektrycznej?

2 godziny temu, ZenekHajzer napisał:

Brainwavz HM5 :)

Najlepiej eksponują pasma gitary spośród wszystkich wyżej wymienionych.

A jak to jest z różnicą  między pierwszymi HM5 i tymi po 2017? Bo z tego co czytałem istnieje dosyć spora w dźwięku.

Ja bym nie brał Focala Listen na gitarę, wg mnie mają jakiś dołek w tych rejestrach i mi anemicznie to brzmiało. Taki traf, że pięknie brzmią, dopóki elektryk nie wejdzie :P

42 minuty temu, bachankas napisał:

Napisałeś, że byś brał Focal :D chyba że stricte o trzymanie się głowy chodziło :)

Focal, bo ponoć nowe hm5 grają nie teges. Nie wiem, bo nie słuchałem rocznika 2017. 

Dlatego do gitary poleciłem Focal, bo one się głowy trzymają, a AKG za ścisło nie siedzą (k550). 

Tudzież hd25/amperior ale one mają ubytki w najniższym basie. Reszta pasma rewelacja.

12 godzin temu, ZenekHajzer napisał:

(Przepraszam za poprzedni komentarz) Chyba ostatecznie wybiorę Focale Pro. Z czytanych recenzji wynika, że mają świetny, naturalny dźwięk na którym mi najbardziej zależy. Trochę obawiam się o pałąk, który rzekomo często pęka, ale postaram się być ostrożny. Dziękuję za wszystkie propozycje i opinie.

Edited by Kograx