Jump to content

Słuchawki | Zamknięte z dobrym tłumieniem i dźwiękiem do 400-500zł

Paulo
 Share

Recommended Posts

Witam, 

poszukuje słuchawek typowo muzycznych, które z grami nie będą miały nic wspólnego. 

Słuchawki muszą być wokółuszne, zamknięte oraz dobrze tłumić otoczenie z zewnątrz, oczywiście pozostawiając przy tym jak najlepszą jakość dźwięku. 

Zaznaczę, że głównie słucham Jezzu oraz czasami muzyki alternatywnej, na bass także stawiam spory nacisk, lecz w mniejszym stopniu. Słuchawki mogą też posłużyć do odsłuchiwania własnych utworów.

cena: ok. do 400 - 500 zł

typ szukanych słuchawek: wokółuszne / zamknięte

posiadane źródło dźwięku lub plany co do jego nabycia: Interfejs AudioBox USB

gatunki muzyczne, jakich będziesz na nich słuchał: Jazz, muzyka alternatywna, czasami rock.

dotychczas posiadany lub testowany sprzęt: Tylko dokanałówki od Sonica KZ

sprzęt, który wstępnie został upatrzony do zakupu: Myślałem nad Sonic v2 lub ISK HD9999, wiem że nie są one zamknięte tak jak napisałem powyżej, ale jako jedyne wpadły mi w oko z słuchawek polecanych. Nie jestem przekonany co do tego wyboru, sugerowałem się recenzjami Pana Jakuba Łopatko.

Z góry dziękuje, na inne pytania chętnie odpowiem.

Hej! Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za Brainwavz HM5 (używane dostaniesz spokojnie bliżej dolnej granicy. Tutaj po modach od Perula - http://forum.mp3store.pl/topic/148816-brainwavz-hm5-full-wypas-edition-by-perul/) ISK są dość ciemne, mocno basowe i raczej do jazz'u niezbyt będą się nadawać. Oczywiście, możesz je kupić i w ciągu dwóch tygodni odesłać lub posłuchać ich w którymś ze sklepów w większym mieście.
Radzę też poczytać/posłuchać Klipsch Reference On-ear lub AKG K271.

Ok, z tego co widzę Brainwavz HM5, mogą być dobrym pomysłem.

Później poszukam ciekawych ofert w internecie, a do tego czasu czekam na dalsze propozycje.

Z góry dziękuje.

Brainwavz HM5, jednak po poczytaniu opinii i różnych recenzji, raczej odpadają. 

Czekam na inne propozycje. Aktualnie mam na oku Beyerdynamic Edition DT990 w całkiem przyzwoitej ok. 500zł

Dnia 16.11.2017 o 15:11, Paulo napisał:

Później poszukam ciekawych ofert w internecie, a do tego czasu czekam na dalsze propozycje.

Z góry dziękuje.

Czekam na inne propozycje. Aktualnie mam na oku Beyerdynamic Edition DT990 w całkiem przyzwoitej ok. 500zł

Beyerki też będą dobrze się spisywać, ale tutaj przy 250 Ohm, będzie potrzebna pomoc z "zewnątrz". Mam na myśli jaki tani DAC, w przeciwnym razie będą grać cicho i nie będą miały okazji żeby się wykazać.

Przede wszystkim w temacie jest o dobrym tłumieniu - DT990 są otwarte, izolacja zerowa. Jak już to DT770, zamknięta wersja. Jedne jak i drugie podkreślają bas i górne rejestry. Są różne wersje oporowe (32, 250, 600 bodajże omów) w zależności od posiadanego sprzętu, 32-omowe pójdę i z telefonu.

Poczytaj jeszcze o Soundmagic HP100, również warte uwagi są.

Edited by Guest

Dnia 16.11.2017 o 15:11, Paulo napisał:

Z góry dziękuje.

Nie wiem, dlaczego wkleiłem tu DT990, chodziło mi o model DT 150.

Dnia 17.11.2017 o 14:09, LoCzekk napisał:

Beyerki też będą dobrze się spisywać, ale tutaj przy 250 Ohm, będzie potrzebna pomoc z "zewnątrz". Mam na myśli jaki tani DAC, w przeciwnym razie będą grać cicho i nie będą miały okazji żeby się wykazać.

Posiadam interfejs zewnętrzny AudioBox, do którego mam zamiar podłączyć zakupione słuchawki. Czy będzie on dobrym źródłem zasilania ?

Dnia 17.11.2017 o 14:44, ZenekHajzer napisał:

A dlaczego HM5 odpadają? Powód odrzucenia?

Sennheiser HD25 też fajnie grają i tłumią.

Jak napisałem wcześniej, skłoniły mnie do tego opinie innych użytkowników.

Na dniach poszukam jakiegoś sklepu do odsłuchu kilku modeli słuchawek.

Czekam na dalsze propozycje.

Dnia 17.11.2017 o 16:13, ZenekHajzer napisał:

Ale jakie opinie?

co do czego? Dźwięku? Wygody? Koloru? Nazwy?  :)

Ja użytkowałem te słuchawki jak i setki innych i ciężko im cokolwiek zarzucić, o ile się nimi nie rzuca i nie ma głowy słonia :)

Opinii odnośnie dźwięku, a dokładnie okrojonego basu.

Wiem, pisałem wcześniej o tym, że bas nie jest dla mnie, aż tak ważny, jednak skoro kilka opinii pod rząd, wspomina o tym problemie to coś jest na rzeczy, kilka razy nie słuchając się opinii innych, sam się na tym sparzyłem i to przy większej kwocie niż 500zł. 

Dnia 17.11.2017 o 16:15, LoCzekk napisał:

DT150 długo siewygrzewają, więc jak już to lepiej brać używki. Musiałbyś napisać nam co to za model, ewentualnie same parametry tego AudioBoxa

Model: https://sklep-muzyczny.com.pl/p/85/187/presonus-audiobox-usb--interfejsy-usb-interfejsy-audio-oprogramowanie-i-sprzet-komputerowy-.html

Dane techniczne:

• Wejście: złącza symetryczne XLR
  • Pasmo przenoszenia [±3.0 dB]: 14 Hz do 70 kHz
  • Impedancja wejściowa przedwzmacniacza: 1200 Ω
  • THD+N przedwzmacniacza [nieważony, na wyjściu 1 kHz @ +4 dBu]: < 0.008%
  • EIN [A-ważone, wzmocnienie 55dB, obciążenie 150 Ω, 20Hz - 22 kHz]: -115 dBu
  • Stosunek sygnału do szumu: [ +4 dBu, 20Hz to 22 kHz] > 95 dB
  • Zakres regulacji wzmocnienia [± 1dB]: 0 dB do 35 dB
  • Maksymalny poziom wejściowy [wzmocnienie jednostkowe, 1 kHz @ 0.5% THD+N] -3 dBu
  • Zasialnie Phantom [±2 VDC]: +48 VDC
  • Wejście instrumentalne: Typ: ¼”, Impedancja wejściowa dla TRS: 0.5 M Ω
  • Wyjścia liniowe: Typ: ¼” TRS, Impedancja wyjściowa [symetryczna]: 51 Ω
  • Wyjście słuchawkowe: Typ: ¼” TRS Stereo, Maksymalna moc wyjściowa: 60 mW/Ch 60 Ω, Pasmo przenoszenia [±1.0 dB]: 20 Hz – 30 kHz
  • MIDI I/O: Typ: 5-pin DIN
  • Przetworniki A/D i D/A
    Dynamika przetwarzania A/D [częstotliwość próbkowania 48 kHz]: 102 dB
    Dynamika przetwarzania D/A [częstotliwość próbkowania 48 kHz]: 110 dB
    Rozdzielczość bitowa: 24
    Poziom referencyjny dla 0dBFS: +4 dBu
    Wewnętrzne częstotliwości próbkowania [kHz]: 44.1, 48

Trzeba posłuchać. Dla mnie bas jest w nich świetny. To równe słuchawki, polecane nawet przez inżynierów dźwięku do masterowania utworów gdy nie mamy monitorów studyjnych. 

Jeśli chcesz świetnego, mocnego basu w zamkniętych to ath m50x i po temacie. Ale ja preferuję je do elektroniki, bo średnicę mają lekko wycofaną. Do jazzu wolę hm5, bądź AKG k551. 

Wiem, że temat ma już kilka dni, ale pojutrze, będę jechał, prawdopodobnie do różnych sklepów audio, aby przetestować kilka modeli słuchawek.

Możecie podać inne modele, oprócz Hm5,  Beyerdynamic Edition DT150, AKG k551. 

Głównie, zależy mi na tym, aby nie wyjść na totalnego ignoranta, który nie wie w ogóle czego szuka ;), a nie oszukując się o dźwięku, wiem tyle co nic.

Edited by Paulo

Dzisiaj, po przesłuchaniu kilku modeli, polecanych słuchawek, mowa tu o (AKG k551, DT-150, DT-770 pro, SoundMagic HP100, ath m50x, AKG K271 oraz Shure SHR840) najbardziej urzekły mnie BEYERDYNAMIC DT 770, jak dla mnie są po prostu rewelacyjne.

Jedynych słuchawek, których nie udało mi się przetestować to Brainwavz HM5, niestety, żadna z firm nie miała ich na stanie.

Aktualnie szukam wersji 250ohm DT770, ze względu na jak najlepszą jakość dźwięku. 

Tylko teraz szybkie pytanie, czy wersja 250ohm, zostanie w pełnij wykorzystana przy parametrach mojego interfejsu? Raczej nie powinno być, żadnego problemu, jednak chciałbym się upewnić.

Wyjście słuchawkowe: Typ: ¼” TRS Stereo, Maksymalna moc wyjściowa: 60 mW/Ch 60 Ω, Pasmo przenoszenia [±1.0 dB]: 20 Hz – 30 kHz

Edited by Paulo

M.in. Top HiFi, dosłownie przed godziną otrzymałem informację oraz od razu wrzuciłem banner na blog:

https://www.tophifi.pl/black-friday.html?limit=48&utm_source=audiofanatyk&utm_medium=baner&utm_campaign=171122-III&utm_content=baner-270x400-black-friday&utm_term=black-friday

Edited by EvilKillaruna
  • Like 1
  • Thanks 1