Jump to content

Wygodne, już prawie wybrane [ok. 350 zł]

kamil123
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Stoję przed wyborem nowych słuchawek i zanim wydam dosyć sporą (jak dla mnie) kwotę, chciałbym zasięgnąć opinii osób znających się na prawdę w temacie.

Aby nie przeciągać i zabierać zbytnio czasu, poniżej wzór (a i najlepiej jakby słuchawki miały już mikrofon):

cena: ok. 350 zł

typ szukanych słuchawek: wokółuszne / otwarte-półotwarte-zamknięte

posiadane źródło dźwięku lub plany co do jego nabycia: zintegrowana z płyty B150

gatunki muzyczne, jakich będziesz na nich słuchał: przeróżne, od elektroniki po chopina 

dotychczas posiadany lub testowany sprzęt: posiadany KOSS UR-40, wymieniam ponieważ urwałem kabel i szukam czegoś z mikrofonem (no i też Creativy Fatality :$)

sprzęt, który wstępnie został upatrzony do zakupu: HyperX Core/Cloud/Cloud II

jestem świeżo po "przymierzaniu" słuchawek w sklepie.

Do tej pory posiadałem przez 3 lata KOSS UR-40, czyli leciutkie, bardzo wygodne słuchawki, w miarę dobrze grające w tej cenie.

Dlatego też, szukam czegoś, co nie będzie uciążliwe przy dłuższym graniu, dlatego..:

Razer Kraken - najmniej wygodne słuchawki jakie miałem na głowie

Steelseries Arctis 3 (były pierwszym wyborem swego czasu) - dosyć wygodne jednak nie najwygodniejsze i mikrofon nie ustawia się w ogóle jak my tego chcemy, a jak sam chce

Sennheiser HD201 (nie ta liga cenowa) - jak wspomniałem nie ta liga cenowa, nie mają podejścia do innych słuchawek względem wykonania i wygody

Steelseries Siberia 200 - niewygodne jak dla mnie

i wreszcie.. HyperX Cloud II - jedyny godny rywal moich UR-40 pod względem wygody, są na prawdę tak przyjemne dla głowy i ucha, że na razie nie widzę innego wyboru.

I teraz nie wiem, które wybrać Core, I czy II (wszystkie leżą przecież tak samo).

Core wychodzi najtaniej, bo ok. 260 zł, jednak boję się, że nauszniki ze skóry będą się szybko grzały.

Cloud I już przychodzą z "akcesoriami" (welurowe nauszniki), a różnica tylko 40 zł.

Cloud II to dwie różnice, karta dźwiękowa (która ponoć za dużo nie daje) oraz niby lepszy mikrofon ale i cena już znacznie wyższa (ok. 340 zł)

CZY jeszcze jakieś inne propozycję usłyszę..

Pierwsze HyperX Cloud to naprawdę udane słuchawki, późniejsze już z tego co czytam to niekoniecznie.
Zawsze można kupić oddzielnie słuchawki i oddzielnie np. Zalmana ZM-MIC 1, ale akurat pierwsze Cloudy są opłacalne.

Zalmana także używałem, był na prawdę dobry.

A czy inne modele na prawdę będą biły np te Cloudy 1ki bardzo w tej cenie (300zł)?

Z tego co widzę, Cloudy są w polecanych razem z ISKami HD9999, owych nie mierzyłem ale z opisu itd można stwierdzić iż są na porównywalnym poziomie do Clodów, jednak te mierzyłem i są bardzo wygodne.

Coś innego co mogłoby przebić Cloudy?