Jump to content

Słuchawki porównywalne do AKG GHS-1. ok.150zł

Mysliwy
 Share

Recommended Posts

Witam

Przez ostatnie 2 lata używałem słuchawek za 40zł z Lidla i były względnie akceptowalne do codziennego użytku, a ja nie miałem jakoś głowy i kasy, żeby zająć się zmianą tego sprzętu. 

Zamierzam jednak niedługo kupić komputer pc, bo w ostatnich latach używałem głównie laptopa i z tego powodu robię porządek m.in. ze słuchawkami.

Miałem uszkodzone słuchawki AKG GHS-1 w szufladzie (urwany kabel i połamany pałąk). Wziąłem więc lutownicę w garść i po 2h (słabo lutuję) postanowiłem przetestować mój poprzedni sprzęt. To co usłyszałem wgniotło mnie w fotel. Jak ja w ogóle mogłem wytrzymać na tym badziewiu z Lidla, przez tak długi czas... Niestety dźwięk jest dobry tylko pod dociśnięciu słuchawek rękoma, bo połamana połowa pałąka nie zapewnia odpowiedniego docisku :(

Na szczęście przyszedł czas na zmianę :)

A więc:

Szukam słuchawek o brzmieniu podobnym do AGK GHS-1.Myślę że to brzmienie bardzo dobrze oddaje ta recenzja: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-gamingowych-akg-ghs-1/.

Główne cechy:

- słuchawki muszą mieć sprawdzoną konstrukcję - mocny pałąk (mógłbym nawet niedrogo kupić pałąk do wymiany w moich słuchawkach, ale wiem że on i tak znów pęknie i chyba nie warto inwestować w nie).

- słuchawki basowe ogólnego użytku tzn. gry, filmy i trochę muzyki;

- tym razem nie jest mi potrzebny mikrofon (kupię osobno);

- nie zależy mi na bardzo dobrym "pozycjonowaniu" - nie gram w żadne gry sieciowe, preferuję raczej gry rpg i wolę wczuć się w klimat;

- preferowałbym słuchawki wokółuszne, ponieważ pamiętam że siła docisku tych AKG stanowiła po pewnym czasie problem;

- kupiłem ostatnio klawiaturę mechaniczną, więc chciałbym aby w miarę dobrze tłumiły dźwięki otoczenia. Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to zamknięte, ewentualnie półotwarte;

- na pewno nie będę od razu kupował karty dźwiękowej, więc muszą współpracować z integrą - niski opór;

- jak najniższa cena, ale nie mogą być gorsze w odsłuchu od GHS-1. Bardzo chciałbym zamknąć się w 150zł, a modeli powyżej 250 nawet nie warto wymieniać.

Mam nadzieję,  że znajdą się jakieś słuchawki, które spełnią przynajmniej większość moich wymagań i nie będę musiał przekraczać założonego budżetu.

NOWY POST

Zaproponowano mi słuchawki Superlux HD669 i rzeczywiście spełniają one większość moich wymagań - są dość pancerne, odpinany kabel, dobra izolacja, duże muszle. I do tego są w bardzo dobrej cenie (125zł z przesyłką).

Martwi mnie jednak jakość ich basu. Zarówno w recenzjach jak i na różnych forach widzę bardzo sprzeczne opinie dotyczące tego tematu. Z czego to wynika? Czy te słuchawki tak bardzo się różnią między partiami?

Nie mam dużego doświadczenia ze słuchawkami, więc może każde słuchawki na tym poziomie zapewnią mi odpowiedni bas. Oczekuję od basu przede wszystkim takiego "kinowego" efektu. Musi on mieć na tyle mocy by w odpowiednich scenach filmowych rzeczywiście poczuć to uderzenie, efektowność. Myślicie, że te słuchawki mi to zapewnią?

Akurat tego utworu (akurat ten utwór z mocnym basem przyszedł mi do głowy) do porównania tych moich AKG i ty słuchawek z Lidla i to jest jak niebo, a ziemia. Nie dziwię się, że potem nie słuchałem tego utworu. Dopiero ze starymi słuchawkami odczułem to co mi się kiedyś w nim podobało. Po prostu te Lidlowskie słuchawki w ogóle sobie z tym nie radziły, ale z moim słuchem zauważyłem to dopiero przy bezpośrednim porównaniu.

A może macie jakieś inne propozycje?

Edited by Mysliwy

Witam,

12 hours ago, Mysliwy said:

Z czego to wynika? Czy te słuchawki tak bardzo się różnią między partiami?

Niekoniecznie z różnic między partiami, ale z faktu, że każdy człowiek inaczej odbiera bas zarówno ilościowo, jak i preferencyjnie. HD669 nie są jednak do końca kontynuacją brzmienia GHS-1 (wyraźniejszy sopran). U Superluxa prędzej taką rolę przypisałbym modelowi HD330 lub HD660 jeśli ma to być model zamknięty. Jeśli jednak szuka Pan mocnego, niskiego basu, to 669 powinny się teoretycznie sprawdzić. ISK ma ich bardziej dopracowaną i wygodniejszą wersję, model HD9999. Wszystkie wymienione tu pary znajdują się w razie czego na blogu w odpowiednich swoich recenzjach.