Jump to content

Czy warto wymienić Asus xonar dg dla AKG K550 mk2?

Recommended Posts

Witam

Posiadam w PC kartę dźwiękową asus xonar dg i słuchawki akg K550 mk2.

Zastanawiam się czy warto wymienić kartę dźwiękowa dla tych słuchawek i czy coś zyskam. A może kupić zewnętrznego DAC? 

Nie ukrywam że przydałaby mi się regulacja głośności z poziomu zewnętrznego.

W wyborze karty dźwiękowej ogranicza mnie slot PCI,  dlatego mam Asusa wersję DG.

Kwota jaką chce przeznaczyć na coś nowego to ok 500zł.

Dodam jeszcze że zajmuje się (hobbystycznie) produkcja muzyki. Dodaje tą informację bo może to mnie znaczenie.

W przyszłości planuje również zakupić monitory studyjne więc być może ta informacja też może mieć wpływ na wybór. 

Z góry dziękuję!

Witam.

Przesyłam linka do podobnego tematu: 

http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/1561-karta-d%C5%BAwi%C4%99kowa-zewn%C4%99trzna-usb-wzmacniacz-s%C5%82uchawkowy-do-1500z%C5%82/

Czy warto wymieniać kartę? To zależy od tego czego oczekujemy, jeżeli ktoś myśli, że wydając trzy razy więcej na kartę dźwiękową zagra ona trzy razy lepiej - to niestety tak nie ma. Progres powinien być zauważalny. W mojej osobistej opinii warto, ponieważ tak jak Pan napisał: będzie Pan w przyszłości kupował monitory studyjne które zyskają na tej zmianie znacznie bardziej niż same słuchawki. 500 zł to zaś rozsądna cena na kartę od której możemy już zacząć cieszyć się muzyką. Tak jak w powyższym temacie bardzo dobrą opcja do tej kwoty jest AIM SC808. Recenzja tutaj: 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

Jeżeli chcemy iść w bardziej muzykalny sprzęt jak i zewnętrzny DAC posiadający regulacje głośności i gniazda RCA to polecam iFi IDSD LE. Chociaż nie jest to neutralny dźwięk wymagany do studia (nawet tego domowego ;)).

Edited by Hir0

• 10 months later...

Dobrze, wracam do tematu po dłuższym czasie.

Wymieniłem komputer więc teraz tylko i wyłącznie wchodzi w grę nowy DAC ZEWNĘTRZNY. Słuchawki mam nadal te same. Zainteresować się tym IFi IDSD LE czy na obecną chwilę jest coś jeszcze ciekawego uwagi z neutralnym graniem?