Jump to content

Słuchawki douszne, bezprzewodowe na Bluetooth do 300 złotych

MateoPL
 Share

Recommended Posts

Cześć! Taki temat rozpocząłem na innym forum audio, ale nikt mi nie odpowiedział. Mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą pomoc. Chciałbym w najbliższym czasie kupić douszne słuchawki na Bluetooth za nie więcej niż 300 złotych. Oto moje "wymagania":

- Muszą mieć dobry mikrofon. Prowadzę dużo rozmów telefonicznych, więc muszę być dobrze słyszalny.

- Będą podłączane do: Samsung Galaxy S6 Edge (choć w ciągu roku wymienię go albo na SGS8, albo iP8), iPoda Nano 7. generacji i Microsoft Surface Pro 4.

- Słucham raczej popu, elektroniki, czasami jakiegoś rocka. Ogólnie szeroko pojęta muzyka rozrywkowa lat 80. i 90. Jeżeli chodzi o jakość muzyki, to słucham kawałków z Tidala, iTunesa i zgrywam też sobie płyty CD. Jakość dźwięku musi stać na co najmniej na takim poziomie, jak w Apple EarPodsach.

- Dobrze by było gdyby bateria w nich długo trzymała. 7 godzin to minimum.

- Słuchawki muszą być też dobrze wykonane. Fajnie jeżeli w komplecie był jakiś futerał, ale to nie jest priorytet ;)

- Obecnie mam na oku dwa modele: Beyerdynamic Byron BT oraz Soundmagic E10BT, jednak bardziej skłaniam się ku Byronowi BT. Wygrywa z Soundmagiciem jakością dźwięku i wykonania i lepszym mikrofonem. Z kolei Soundmagic jest tańszy, dłużej trzyma w nim bateria i ma więcej akcesoriów w komplecie. Może jeszcze jakiś model jest wart mojej uwagi?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Witam,

Zapewne brak odpowiedzi związany jest z małą ilością faktycznie dobrych produktów, które można polecić. Zdaje się jednak, że akurat chyba wszystkie parametry których Pan szuka są w Byronach. Prowadziłem niejedną rozmowę przez BBT i nie miałem z tym żadnych problemów, nawet jeśli pełniłem rolę kierowcy (zastosowanie jako praktyczny headset samochodowy). Jedyną zagwozdką będzie sopran, który może rzucić się w uszy częściową kompresją, a może i nie. Oczywiście są modele również warte uwagi, jak np. ich lepszy wariant BTA, ale niestety cena...

• Upvote 1

Przyznam ogólnie nie lubię biegać w dokanałówkach. Z jednej strony nie lubię gdy słyszę każdy swój krok rezonujący po całym ciele aż to słuchawek i powtarzam mi się to z praktycznie każdą parą, z drugiej mają mocną izolację i dobrze siedzą w uchu, a w razie czego mają dodatkowe nakładki usztywniające je w małżowinie, więc teoretycznie spełniają podstawowe wymagania dla sprzętu tego typu.

• Upvote 1

• 1 month later...

Cześć!

Na święta kupiłem sobie Byrony BT i mam z nimi pewien problem. Otóż po podłączeniu do jakiegokolwiek telefonu (sprawdzałem Samsunga Galaxy S6 Edge i Iphone'a 6/6S) słychać szumy i trzaski. Szczególnie słychać to kiedy piszę na klawiaturze ekranowej. Najpierw po wciśnięciu przycisku słychać krótki trzask, w ciągu pisania szum, a po zakończeniu znowu trzask. To samo w przypadku odtwarzania filmu na Youtubie. I w związku z tym mam pytanie.

Czy jest jakiś sposób aby rozwiązać problem nie wychodząc z domu?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Witam,

Przykro słyszeć, jednocześnie też trudno powiedzieć na czym dokładnie polega problem. Pierwszy raz spotykam się z takim czymś i moje Byrony nigdy z żadnym urządzeniem nie przejawiały żadnych tego typu problemów. Podejrzewam że coś jest nie tak ze sterownikiem wbudowanym w słuchawki. Bezwzględnie wysyłałbym sprzęt na gwarancję. Można co prawda spróbować jeszcze pod systemem Windows lub jakimś odtwarzaczem, ale obawiam się że jeśli na telefonach takie rzeczy się dzieją, to efekt będzie taki sam. 

• Thanks 1