Jump to content

DAC/Karta dźwiękowa USB, Creative G5?


Recommended Posts

Cześć,

szykuję się obecnie do wymiany swojego sprzętu audio (HMC631 + Xonar DG) na coś lepszego. Sprzęt ma służyć do grania (na PC jak i PS4) oraz słuchania muzyki. W przypadku słuchawek waham się pomiędzy AKG K550 MK2 a K702. W przypadku karty dźwiękowej/DAC myślałem nad AIM808, ale raczej odrzucę tą opcję (mam zamiar zmieniać PC na coś małego, płyta ITX + Node 304 i AIMa tam nie podłączę oraz potrzebny mi też układ który podepnę pod PS4). W obecnej chwili zastanawiam się nad Creative G5. Chciałbym tylko wiedzieć jak wygląda kwestia porównania tego cuda do AIM808 i Prodigy Cube Black. Ktoś mógłby wypowiedzieć się jak zadziała też połączenie G5 + K550/K702? Czy sprawdzi się w grach (pozycjonowanie, przestrzenność itp)?

Link to comment
Share on other sites

Cześć.
Najlepiej poszukać jakiegoś DACa np. tutaj - http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/. Od siebie dodam że ciekawą propzycją może być SMSL M2/M3 który jest o połowe tańszy od G5. Podłaczenie przez zwykły "ładowarkowy" kabel USB, który działą normalnie z komputerem jak i PS4. 
Teraz natomiast zapodam link do recenzji w/w G5 - http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-creative-sound-blaster-g5/. Co prawda nie ma bezpośredniego starcia G5 z K550 ale K301 są dość do nich zbliżone.
K702 są to słuchawki otwarte, a K550 są konstrukcją zamkniętą. Teraz pytanie jakiej muzyki słuchasz oraz czy izolacja od otoczenia jest dla Ciebie ważna?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...