Jump to content

Alternatywne słuchawki do AKG k518, nauszne, do 350 zł


mili76
 Share

Recommended Posts

Witam,

szukam kandydata na nowe słuchawki nauszne (typ jak AKG k518).

 

Dotychczas miałem dwie pary słuchawek firmy AKG, model K518 lub K518 DJ. Każdą parę używałem około 2 lata, po czym niestety byłem zmuszony je porzucić. W obu przypadkach miałem problem z kablem. Raz, że był on bardzo długi (5m) to przecierał się dosyć szybko, a kabel sam w sobie się skręcał co przyśpieszyło proces niszczenia. W obu przypadkach również naprawiałem kabel, tzn oddawałem do skrócenia i odcięcia przetartych części. Na co dzień starałem się go rozplątywać, ale obracany element nauszny bardzo to komplikował. Dodatkowo za drugim razem skórka na uszach się przetarła. Ogólnie byłem zadowolony z tych słuchawek tylko liczyłem, że posłużą mi dłużej niż 2 lata. Zaskoczyła mnie bardzo dobra jakość. Szczególnie, że wcześniej korzystałem tylko ze słuchawek dousznych, czego nie ma porównania.

 

Teraz stoję przed wyborem nowych słuchawek. Będę ich używał na co dzień, w pracy i po pracy, siedząc przy komputerze, jadąc w pociągu lub ewentualnie czasami biegając (na razie nie, rzadziej). Głównym kryterium wyboru jest jakość dźwięku. Muzyka jakiej będę na nich słuchał jest różnoraka, rock, różne podgatunki elektroniczna, rap, trochę metalu, punku, zwykłe pop z wokalem, również rzadko klasyczna. Rozglądam się za słuchawkami w przedziale 150 - 350 złotych. Jak zauważyłem, AKG k518 staniały i można je kupić za 160 złotych na allegro. Teraz pytanie do Was: czy dostanę jakieś lepsze słuchawki od AKG k518 DJ, w cenie do 350 złotych (propozycje mogą być również z poza listy poniżej) ? Nie biorę pod uwagę używanych słuchawek. Jeśli w cenie 350 złotych nie jestem w stanie otrzymać lepszej jakości dźwięku niż AKG k518 to ile musiałbym wyłożyć za słuchawki dające mi kolejny jakość dźwięku z kolejnego poziomu ?

 

Sam zrobiłem research i spisałem wszystkie modele dostępne w tych cenach, z allegro. Odrzuciłem wiele z nich na podstawie wstępnego opisu z ceneo, wyglądu. Odrzuciłem również te z mikrofonem oraz bezprzewodowe. Zostało mi kilka modeli. Czy ktoś z Was ma porównanie któregoś z nich do AKG k518 DJ ?

1) AKG k518 (160 złotych)

2) AKG k240 mkII (350 złotych)

3) JVC HA-RX700 (160 złotych)

4) JVC HA-RX900 (300 złotych)

5) JBL e35 (235 złotych)

6) KOSS pro dj 100 (270 złotych)

7) SENNHEISER hd471g (285 złotych)

 

Druga sprawa to słuchawki bezprzewodowe. Odrzuciłem je z miejsca, ponieważ kiedyś (rok, dwa lata temu) wyczytałem, że kupując słuchawki w tej samej cenie, słuchawki przewodowe zawsze będą dawały lepszy jakościowo dźwięk. Jest to związane ze stratami, wynikającymi z przesyłu informacji drogami nie przewodowymi. Czy jest to prawda ? Czy może powinienem wrócić do początku i rozważyć również słuchawki bezprzewodowe ? Może ktoś potwierdzić to co wyczytałem i przytoczyłem w tym akapicie ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Niestety ale research wykonał Pan nierzetelnie. Wymieszał Pan słuchawki nauszne z wokółusznymi, np. RX700. Tymczasem DJki to klasa compact, nauszne ale w formacie namałżowinowym, zakrywające tylko samą małżowinę uszną (tak, są podobne, ale większe, nadmiarowe). Dalej: szuka Pan słuchawek podobnych do DJek, ale listuje zupełnie inaczej grające modele pełnowymiarowe, jak np. K240. 

Czytając Pana wątek na myśl przyszły mi Takstary HD6000, ale jeśli chodzi o jakość dźwięku i sprzęt pełnowymiarowy, który miałem i przypadł mi w tym względzie do gustu, warto zwrócić uwagę na rzeczone RX700. Fajne, energiczne granie o dużej równości i wyważeniu. Nie tak basowe jak DJki, też nie tak izolujące i bardziej domowe niż przenośne, ale też nie powinno być problemu z ich odsłuchem w jakimś media itp.

12 hours ago, mili76 said:

Jest to związane ze stratami, wynikającymi z przesyłu informacji drogami nie przewodowymi. Czy jest to prawda ?

Nie. Jest to związane z tym, że w tym samym budżecie trzeba upchnąć jeszcze sterowanie, nadajniki, baterię, dodatkowe wyposażenie chociażby związane z ładowaniem itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...