Jump to content

Odtwarzacz + słuchawki do odsłuchu plików FLAC

Recommended Posts

Proszę o pomoc w doborze odtwarzacza (np. sieciowego), który najlepiej wpisałby się w moje wymagania :

1. Odtwarzanie tylko plików FLAC (sporadycznie MP3) z podpinanego bezpośrednio do gniazda USB odtwarzacza, dysku HDD lub pendriva (nie zależy mi na funkcjach stricte sieciowych).
2. Odsłuch tylko na słuchawkach. Obecnie użytkuję Superluxy HD668B + integra (Supreme FX, ALC1150) w kompie na płycie Asus Z170 PG

3. Odtwarzacz z wyjściem słuchawkowym i mile widzianym, wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym lub odtwarzacz + wzmacniacz słuchawkowy jako osobne urządzenia.
4. Cena do ok. 2500 PLN.

Wiem, że Marantz NA6005 spełnia te wymagania, ale czy wg Was jest może coś jeszcze godnego uwagi ?

Co sądzicie o : zintegrowany wzmacniacz słuchawkowy w NA6005 vs wzmacniacz słuchawkowy na płycie Asus Z170 PG ?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie.

31 minutes ago, Blondie said:

Wielkie dzięki. Wygląda bardzo obiecująco...W najbliższym czasie postaram się spokojnie poczytać o tym Aune. Zależy mi na tym, aby była w miarę przyzwoita synergia między nim a moimi słuchawkami. O ile wiem jak grają HD668B  (co potwierdzają dostępne w internecie charakterystyki m.in. na Headroom i Innerfidelity), o tyle nie wiem jaką charakterystykę oferuje Aune S1 i czy nie osłabi on basu i nie wzmocni góry moich HD668B. Planuję w przyszłości kupić lepsze słuchawki, więc tym bardziej warto by poznać charakterystykę Aune S1, a może nawet Aune S16. I jeszcze 2 pytania tak na szybko zanim zacznę zgłębiać Aune.

1. Czy do działania Aune S1 potrzebuje połączenia z kompem ? Nie napisałem tego, ale całkowicie odcinam się od PC-ta jeśli chodzi o muzykę.

2. Jeśli używasz Aune, to napisz proszę parę słów w wolnej chwili, w jakiej konfiguracji itp.

Wiedziałem tylko, że firma Aune miała coś takiego w ofercie. Sam tego nie posiadam i nie wiem jak to gra.
Dlatego musisz sam poszukać recenzji, ewentualnie poszukać sklepu  w Polsce i samodzielnie posłuchać jak to gra.

Osobiście posiadam
Burson Conductor V2+
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-burson-conductor-virtuoso-2-plus/

oraz wzmacniacz słuchawkowy Burson Lycan jako tester OPA

Edited by Blondie

Takich urządzeń jest u Aune więcej, bo nie tylko model S1, ale też S18 i X5s. Z tych wszystkich testowałem jedynie wspomnianą S1. Ostatnio Cayin wypuścił też swojego iDAP-6, który zapowiada się kapitalnie, ale to już sporo ponad budżet. Testować w tym miesiącu będę ze swojej strony Yamahę WXC-50 co prawda, ale niestety nie widziałem aby miała ona wyjście słuchawkowe. 

5 hours ago, EvilKillaruna said:

Testować w tym miesiącu będę ze swojej strony Yamahę WXC-50 co prawda, ale niestety nie widziałem aby miała ona wyjście słuchawkowe. 

5 hours ago, EvilKillaruna said:

Poczekam na wyniki testu. Mógłbym ewentualnie wtedy pomyśleć o osobnym wzmacniaczu słuchawkowym i spiąć z WXC-50, bo cena Yamahy przyzwoita.

Edited by paveu