Jump to content

Rei
 Share

Recommended Posts

Witam, szukam słuchawek o w cenie do 250 zł, mogą być z rynku wtórnego. Najbardziej zależy mi na wygodzie użytkowania, mam duże usze więc raczej mają mieć spore nausznice, będą używane po 4-5 godzin dziennie.

Najlepiej jakby były zamknięte, lecz mogą być też półotwarte, wokółuszne, gra na planie V, głęboka scena, nie potrzebuje bardzo mocnego basu, nie zależy mi na mocnej izolacji od otoczenia. Będą używane to słuchania różnego rodzaju muzyki (głównie rock/rap) , oraz do grania.

Podłączę je do zintegrowanej karty dźwiękowej (Realtek® ALC887) , lub jeśli da radę zmieścić się w budżecie, mogę dokupić zewnętrzną (raczej używaną). Do tej pory miałem tanie słuchawki z supermarketu oraz Tracer'y Sphere 7.1 (w żadnym wypadku nie polecam), więc każde słuchawki lepsze od poprzednich, będą mi wystarczały.

Przejrzałem artykuł o polecanych słuchawkach i zastanawiam się nad Encore Rockmaster OE + jakaś używana karta dźwiękowa za 50 pln. Spełniłoby by to moje wymagania podane wyżej? czy może są jakieś słuchawki z rynku wtórnego, które by przebiły zestaw podany wczesniej?

Edited by Rei
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Jeśli duże usze, to HD9999 tuszę. Sprawdzić się mogą, może trafią i z wygodą. Zamknięte to granie, rysowanie na V planie. Skoro Polecane przejrzane, aż dziw że nie wybrane.

Zaś pomijając niedzielne rymowanie, nie sądzę, aby zakup czegokolwiek za skromne 50 zł był uzasadniony. Zwłaszcza że nie wie Pan w ogóle jak same słuchawki zdążą się sprawdzić.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ISK HD9999 ponad budżet - 300 pln. Czyli Encore Rockmaster OE raczej się sprawdzą? I tak dzięki za odpowiedź bo poprawił Pan mi humor tym rymowaniem :)

edit. w polecanych kartach dźwiękowych znalazłem Creative Audigy SB0090, na allegro można kupić używaną za około 50 zł. Raczej byłaby lepsza od mojej zintegrowanej, co Pan o tym sądzi?

Edited by Rei
Link to comment
Share on other sites

Wielokrotnie pisałem, że w przypadku słuchawek budżetowych dołożenie lub odjęcie 50 zł potrafi skutkować znacznie gorszym wyborem i daleko idącymi kompromisami. Wspominał zresztą Pan o asortymencie używanym. Recenzja RMOE powinna dać natomiast odpowiedź na to ostatnie pytanie.

Sądzę że przy tak starych kartach coraz większym problemem będzie montaż w nowoczesnym komputerze oraz wsparcie. Jestem również zwolennikiem zakupów metodą "raz z dobrze" oraz wycofywania się z decyzji jeśli środki na to nie pozwalają lub ma się znacząco zmienić sytuacja, na bazie której zakup jest dokonywany. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...