Jump to content

Słuchawki wokółuszne - dwa modele, a może by..

Recommended Posts

Witam :)

od jakiegoś czasu jestem posiadaczem SC808 z "sugerowanymi opampami" i w takim stopniu przerzuciłem się na słuchawki że moje stare AKG K512 męczą moją głowę.

Stąd do was pytanie, przeszukałem internet, w tym i proponowane z af i znalazłem jedną propozycję, drugą mam już w głowie od kilku lat ale ze względu na brak dobrego źródła nie kupowałem ich.

Są to: HD380 pro - które były dla mnie najlepszymi słuchawkami z jakimi miałem do czynienia. baardzo wygodne i ten ciepły dźwięk który po prostu się czuło.

druga propozycja to HM5 które są w proponowanych, są trochę droższe od w/w lecz recenzja też mnie ujęła (niestety nie mam ich w okolicy by je przetestować).

Wracając, chodzi mi na pewno o zamkniętą budowę, wygodną-wokółuszną (w aktualnych uszy bolą), z jak największą sceną (oczywiście jak na zamknięte) no i dość uniwersalne, gdyż słucham wszystkiego, ale nie pogardzę ciepłem w dźwięku kiedy trzeba ;)

Więc któreś z w/w czy może jakaś inna konstrukcja do tych 500zł?

Pozdrawiam serdecznie.

PS: a propos dźwięku, ukradłem z wzorów ale dość pasuje :)

Spoiler

Słucham różnych gatunków, ale głównie jest to muzyka klasyczna, classic rock, dużo akustyki i wokalu żeńskiego, jazz, lekka elektronika, czasem jakiś electropop, hh.
Zależy mi na jak największej przestrzeni, żeby dźwięk nie był zduszony i czuć było „powietrze” między instrumentami, ale też żeby nie odebrało mu to realizmu i detaliczności. Średnica powinna być muzykalna ze względu na wspomniane wyżej wokale.

Edited by Nareau

Witam,

Jeśli spodobały się Panu HD380 PRO - warto podążyć tym tropem. Sam słuchawek tych nie ujmuję w Polecanych głównie ze względu na ciekawsze alternatywy wylistowane w ich okolicach cenowych. Chociażby HM5, które pasują do opisu we wszystkim prócz wokalizy, która jest lekko zdystansowana i przez to przestronna. 

Pozdrawiam. 

Spodobały się, bo i wygodne były i grały, niestety było to w MM a nie wiem co tam jest źródłem i też nie miałem jak sprawdzić jak na innych utworach się może spisywać, tym bardziej jakaś muzyka klasyczna i tym podobne.

Jako że Pan mógł je testować, chciałbym zapytać w których scena była szersza, oraz w Pana odczuciu które są bardziej uniwersalne?
A także chciałbym poprosić by napisał Pan co pasuje z HD380 pro do tego co napisałem, gdyż jak pisałem, nie mogłem ich przetestować porządnie.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)

Mam możliwość zakupu HD380 za niecałe 300zł (bardzo mało używane), czy warto je kupić do słuchania na laptopie bez wzmacniacza słuchawkowego? Potrzebuję zamkniętych słuchawek do pracy. Gatunek muzyczny to głównie rock, metal i muzyka filmowa.

Guest Mayster

HD380 niespecjalnie się sprawdzą w takim otoczeniu. Same z siebie grają pudełkowo i mało naturalnie. Jak jeszcze dojdzie słabe źródło to może być tragedia. Evil chyba ma na testach coś, co zdaje się powinno się dobrze wpisać w te wymagania, a na dodatek nówki kosztują poniżej 300 zł. Zamknięte, łatwe w napędzeniu i tonalnie zdaje się odpowiednie. Tutaj już sam Ev niech się może wypowie, bo ja tylko znam 'przecieki' :)

10 hours ago, Mayster said:

Evil chyba ma na testach coś, co zdaje się powinno się dobrze wpisać w te wymagania, a na dodatek nówki kosztują poniżej 300 zł. Zamknięte, łatwe w napędzeniu i tonalnie zdaje się odpowiednie. 

Ooo, no to czekam z niecierpliwością na informację co to za model.

2 hours ago, EvilKillaruna said:

Opis robi dobre wrażenie. Ale czy do gatunki rocka, metalu i muzyki filmowej będą dobre? Wczoraj zamówiłem wzmacniacz FiiO E6, więc póki co to z nim będą grały nowy słuchawki.

Dziś "wpadły mi w oko" Sennheisery HD451, ale rozważam też zakup HD439 lub HD449. 

Jak te senki będą wypadały muzycznie przy tych Encorach w gatunku, który słucham?

Zdaję się na Wasze doświadczenie, wiedzę i słuch, bo sam niestety nie mam możliwości odsłuchu tych modeli. Będę zobowiązany :).

Niestety bardzo trudno będzie mi odnieść brzmienie RM do wymienionych modeli Sennheisera nie mając wszystkiego pod ręką. Póki co utworzyłem temat zbiorczy na ich temat: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/184-encore-rockmaster-oe/

Tam też myślę najlepiej będzie prowadzić wszelakie dyskusje :). Odpowiem tym samym na miejscu już tam.

22 minutes ago, EvilKillaruna said:

Niestety bardzo trudno będzie mi odnieść brzmienie RM do wymienionych modeli Sennheisera nie mając wszystkiego pod ręką.

Dziękuję za odpowiedź. Już śledzę nowy wątek z RM i chyba w przyszłym tygodniu zdecyduję się na ich zakup. Najwyżej po wstępnym odsłuchu je zwrócę.

A wracając jeszcze do Sennków, czy miałeś w ogóle styczność z tą nową linią 400? Niestety nie znalazłem na razie żadnych rzetelnych testów/opinii tych słuchawek, a model HD451 bardzo przypadł mi wizualnie do gustu i nie ukrywam, że tylko on powstrzymuje mnie przed zakupem tych Encorów.

Jedynie ze starszymi modelami, a i to było tak dawno temu, że przy obecnym sprzęcie odsłuchowym bardzo możliwe, że byłbym srodze zaskoczony sposobem ich grania. 

Powiem Panu tylko tyle, że nie bez powodu funkcjonuje w życiu pojęcie "kupowania oczami". Właśnie dlatego ;).

• 1 month later...

Posiadam słuchawki Sennheiser HD 439 po bass modzie (odklejenie taśmy z tyłu przetwornika tak, żeby jedna dziura nie była zakryta taśmą) i są świetne, nie domaga scena, grają uśmiechnięte brzmienie, są bardzo wygodne, a kabel jest grubszy w porównaniu do HD 449, polecam :)