Jump to content

Shanling UP vs Dragonfly Red


Recommended Posts

Dziękuję za odzew,

jeżeli chodzi o słuchawki to posiadam Somic V2. 

Jestem ciekaw ogólnej jakości dźwięku oferowanej przez UP i DFR. Chcę aby jeden z nich pozostał moim źródłem na długo, gdyż pułap cenowy jaki musiałbym przekroczyć aby poczuć kolejny skok jakościowy sprawia, że okolice 700-800 PLN stały się moim maksimum. 

Czytałem pierwsze wrażenia odnośnie Shanlinga UP a także jedną polskojęzyczną recenzję i kilka anglojęzycznych plus fora internetowe, jednak nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi który sprzęt oferuje lepsze jakościowo granie.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, a czy którykolwiek z nich ma jakąkolwiek przewagę w wielkości sceny i szczegółowości? Skłaniam się bardziej w stronę DFR skoro powinien się zgrać lepiej z SV2, czy publikacja jego recenzji na łamach Pańskiego bloga jest w planach?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

@Noah Dla mnie problemem jest generalnie to, że UP'a słuchałem bardzo dawno temu, a recenzji nie ma z racji konieczności odesłania go do dystrybutora i urwania się kontaktu. 

Generalnie swoje wrażenia opisywałem w tym wątku: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/1086-shanling-up-pierwsze-wrażenia/#comment-4866

Porównywałem go jednak do DFB. DFR powinien mieć od niego jeszcze bardziej neutralną sygnaturę. Na pewno góry będzie więcej, bo to element wyróżniający DFR ponad innym sprzętem. Nie zdziwiłbym się też gdyby bas okazał się bardziej techniczny. AQ specjalnie go tak stroił, aby pasował im pod nowsze wypusty własnych słuchawek. Osobiście dałbym oczko więcej na rzecz UPa niż DFRa. Tego drugiego lubię jako układ bardziej korekcyjny, zaś Shanlinga jako bardziej uniwersalny. 

 

W dniu 31.10.2017 o 14:10, Bobby napisał:

Rozumiem, a czy którykolwiek z nich ma jakąkolwiek przewagę w wielkości sceny i szczegółowości? Skłaniam się bardziej w stronę DFR skoro powinien się zgrać lepiej z SV2, czy publikacja jego recenzji na łamach Pańskiego bloga jest w planach?

Wiem że odpowiedź będzie pół roku po czasie, ale do SV2 faktycznie bardziej pasuje DFR. Recenzji raczej nie będzie - powody opisane wyżej. Chyba że dystrybutor postanowi się do mnie odezwać w tej sprawie i ustalimy co i jak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...