Jump to content

Słuchawki z dobrą sceną AKG k 702?

welordian
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich ! 

Na wstępie chciałbym powiedzieć ,że kompletnie się nie znam na słuchawkach i swoją wiedzę znalazłem na forach różnych i różnistych i mogę się mylić za co z góry przepraszam. 

Poszukuję słuchawek z dobrą sceną zastosowanie to muzyka/gry  słyszałem ,że AKG K702 właśnie takową scenę posiadają i też są sugerowane dla graczy w mniejszym lub większym stopniu i tu mam dwa pytania. 

Czy zostały stworzone słuchawki lepsze od AKG K 702 w jeśli chodzi o sceniczność ( nasłuchiwanie kroków itp)  w segmencie cenowym do około 800zł  Czy to są najlepsze słuchawki? 

Czytałem na forum właśnie u was post o słuchawkach dla graczy i były one wymienione w topce sceniczności , ale też słyszałem ,że Firma AKG podczas gdy ten post był odwiedzany i komentowany zapowiadała zamknięcie fabryki w Austrii  co wzbudzało obawy forumowiczów o jakość ich produktów. Proszę was odnieście się co do jakości AKG K702 i powiedzcie mi czy może są jakieś lepsze słuchawki w tym segmencie cenowym właśnie jeśli chodzi o nasłuchiwanie innych graczy podczas rozgrywki.

Dzięki wielkie ! 

Co do karty to cóż z racji, że jest to karta stricte gamingowa to z opisów można wyczytać tyle co nic, opis każdej karty gamingowej jest do siebie zbliżony. Ja natomiast od sprzętów z dopiskiem gaming trzymam się daleko, chociażby ze względu na brak jakichkolwiek recenzji patrząc na sprzętu audio stricte do gamingu. Tutaj musiałby Pan przetestować sam, marna szansa, że ktoś z forumowiczów miał taką kartę i testował z K702.

Każde słuchawki można spalić jak dostarczy się im za dużo mocy, więcej niż mogą przyjąć. Poprostu trzeba korzystać z rozwagą, i nie ustawiać odrazu na full pokrętło. Natomiast słabe wzmacniacze czy karty wewnętrzne i tak marna szansa, że spalą słuchawki.

Dalej jeszcze pytanie czy jest Pan świadomy jak grają te słuchawki? To jest pytanie bardziej pod kątem słuchania muzyki. Nie wiem jakiej Pan słucha, natomiast K702 jak można wyczytać z recenzji najlepiej czuje się z muzyką poważną, elektroniczną, intrumentalną, itp. Z góry moge Panu powiedzieć, że wszelka muzyka filmowa, rock, metal, pop itp., nie zabrzmią tak jakby Pan chciał. A wiem to po doświadczeniach z K240 Studio, którym blisko brzmieniem do K702.

Edited by Nehero

Właśnie to jest glowny problem. Muzyka klubowa rock dubstep czy nawet rap tego słucham więcej niż gram. Są może jakieś słuchawki na rynku z przystępna scena i właściwościami pod taką muzykę do kwoty właśnie 800zl ?  Z drugiej strony nie jestem audiofilem i wystarczają mi do muzyki zwykle słuchawki od telefonu. Czy  jakość muzyki klubowej w K 702 będzie gorsza  tym rodzaju muzyki od słuchawek z zestawu telefonicznego? Jeśli nie będzie takiej katastrofy że będzie gorzej jak z telefonu to jestem gotów poświęcić jakość muzyki na rzecz sceny. Co do karty jeszcze jej nie kupiłem dopiero przymiarka niby dźwięk 7.1 itp ale K 702. Chyba lepiej przestrzennie zagra na stereo jak na sztucznym 7.1?  Nie znam się kompletnie na tym.  Hmm ta karta ma napisane że spokojnie obsłuży słuchawki do 600 Ohm i tu jest pytanie mam słuchać na najniższej głośności aby nie spalić?  

Dzięki za uwagi i pomoc ?

Edited by welordian

Proszę wybaczyć, ale porównywanie słuchawek dokanałowych z zestawu telefonicznego do K702 uwłacza tym drugim. Jeśli odsłuchiwał Pan klasyczne K7 i stwierdził że to jest to, nie widzę powodów dla których należałoby dalej kombinować. Jednocześnie jeśli szuka Pan uniwersalnych słuchawek do telefonu, komputera, różnych gatunków muzycznych i do tego nie posiadając żadnego sensownego źródła pod względem jakościowym, w tym artykule opisywałem m.in. dokanałowe Aune E1. 

O systemach wielokanałowych w słuchawkach pisałem swego czasu natomiast w tym artykule. K7 są jednymi z najtańszych słuchawek o dużym rozmiarze scenicznym. Od nich propozycje można mnożyć tylko w górę: Audeze iSine 20, Audio-Technica ATH-W1000Z, Sennheiser HD800. 

Słuchawek używa się na głośności takiej, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Każde słuchawki mają swoje określone parametry pracy, w tym maksymalną moc wejściową i maksymalny SPL. Nie powinno się przekraczać tych wartości.

Czyli wszystko jasne słuchawki k702 plus tamta karta dźwiękowa. Hmm teraz się trochę boję tych ustawien karty by nie spalić sluchawek. E w sumie chyba tamta karta nie ma takich możliwości jak profesjonalny sprzet audiofilski , przeciez sugerowane słuchawki do tej karty to wszystkie gammingowki a nie dobrej klasy słuchawki audiofilskie.  Tam jest tylko prosty equalizer i zmiana systemów. Z stereo na 5.1 czy na 7.1 

Bycie słuchawkami gamingowymi nie wyklucza jakości. Przykładem takich słuchawek są chociażby ATH-PDG1, ale raz, że trzeba za to odpowiednio zapłacić, dwa że koszt jest podnoszony dodatkowo przez mikrofon, trzy że dział marketingu firmy Creative byłby dziwny, gdyby nie promował własnej karty pod swoje własne słuchawki dla graczy.  

Swoją drogą PDG1 również mają dosyć dużą scenę i moim zdaniem jeśli już mówić o sparowaniu ich z X-AE, jest to lepsze rozwiązanie, a przynajmniej bardziej dopasowane całokształtem niż K702. 

Hmm te słuchawki są bardzo kuszące i sam się nad nimi zastanawialem nad tymi i nad DT 990 600Ohm  i wcześniej wybór padł na DT bo to rozwiązanie bardzo wyrównane ale te nauszniki się podobno szybko ścierają i zrezygnowałem bo cena 120zl za nauszniki. Potem oglądalem recenzje k702 i gracze zachwalają pod kontem słyszenia kroków itp pytanie czy tamta karta jest s stanie dać tyle od siebie by słuchawki dobrze pracowały. Do tego zastanawiam się nad inna kwestia czy różnica w słyszalności kroków pomiędzy k702 a np Cloud 1 i słuchawkami jakie Pan proponował jest tak zauważalna dla nie audiofila by dopłacać prawie 600 zł do słuchawek? Wiem mieszam i kołuje wokoło tematu ,ale nigdy nie miałem dobrych słuchawek jedyne jakie miałem to creative soundtrack blaster Rage wireless i od telefonu  i chciałbym mieć coś porządnego wypasionego pod kątem sceny. 

Co do mojego rozczarowania to nie wiem ale to byłaby moja świadoma decyzja i sam poniosę odpowiedzialność was proszę o pomoc bo może wiecie jaka jest różnica pomiędzy słuchawkami gammingowki a np k702 w dźwięku i scenicznosci.  A o słuchawkach zamkniętych z dobrą scena podobna do k702 nie mam co marzyć do kwoty 800zl ? 

Edited by welordian

W artykule który linkowałem podałem pełne uzasadnienie za PDG1. Jest tam również link do recenzji na blogu, w której jak pamiętam opisywałem sytuacje, w których PDG będą miały przewagę nad K702, a także podawałem pomiary i wykresy sceniczne. Nie trzeba być też audiofilem, aby docenić jakość dźwięku i elementarne właściwości akustyczne słuchawek. Cloudy to słuchawki budżetowe, natomiast K702 i PDG to inna liga, po prostu. Czy jednak zgodzą się z tym każde uszy - to już niestety nie zależy ode mnie.

PDG1 są na tą chwilę jedynymi słuchawkami brandowanymi jako model dla graczy jaki według mnie warto rozważyć, zatem pytanie jest postawione zbyt ogólnie.

Może K550 MKI, ale ich scena jest mniejsza niż w PDG/K7. Najbardziej sceniczne zamknięte jakie miałem zaszczyt użytkować to przytaczane przeze mnie W1000Z. Od razu dopowiem, że jest jeszcze wariant zamknięty - PG1 - ale scenicznie wypada trochę gorzej od wersji otwartej.

Nie miarodajne zupełnie, pamiętaj że yt to stratna jakość poza tym ostatecznie usłyszysz jedynie to co obecne głośniki/słuchawki Ci zaserwują. Taki odsłuch nie jest nawet w 0.0000001% miarodajny.

No to cóż módl się abyś nie wtopił z tym, ewentualnie zamów przez internet to będziesz mógł zwrócić przez 14 dni.

Edited by Nehero

No właśnie będę kupował przez internet .. Jedyną obawę jaką mam to jest otwartość tych słuchawek i to jak głośno będzie słychać wszystko w domu jak będę miał muzykę na full odpaloną. Bo ja w tych słuchawkach nastawiam się tylko na przestrzenność i tylko na tym mi zależy. Gorzej jak w słuchawkach od telefonu rap nie będzie śmigał więc jest okej :) 

W swoim pierwszym poście wylistowałem Panu modele z dobrą przestrzenią, dodatkowo podpierając całą swoją wypowiedź linkiem do artykułu o najlepszych słuchawkach dla początkującego audiofila oraz dla graczy. Zwłaszcza w tym ostatnim ma Pan modele w dużej mierze przestrzenne. W tym pierwszym zaś znajduje się model W1000Z - najbardziej przestrzenny model słuchawek zamkniętych jaki do tej pory testowałem. Ich cena jest natomiast taka jak w artykule. W ramach tańszego sprzętu bardzo trudno o coś dorównującego im osiągami w tym względzie. Jednym z modeli tańszych a o w miarę jeszcze jako takiej scenie jak na format zamknięty są jeszcze MSR7. Zarówno one, jak i W1000Z mają na blogu swoje recenzje.