Jump to content

Używane FiiO M3 + słuchawki


Audred
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Natrafiłem na ofertę używanego odtwarzacza FiiO M3 za 150 złotych (300PLN MSRP) i zastanawiam się nad kupnem. Głównie w celu odsłuchu w biurze (pokoje po kilka osób) oraz słuchania na ulicy - docelowo muzyka, rzadko podcasty. Słucham muzyki intrumentalnej, rock oparty na wyższych tonach np. Daughter, Mogwai, Seafret, często z damskim lub wysokim, przeciąganym męskim wokalem. Myślę czy jeśli zdecydowałbym się na zakup odtwarzacza, nie dokupić słuchawek zamknięty do biura. Lubię słuchawki ciepłe, jasne, analityczne. Używam przede wszystkim Somic V2 i bardzo mi pasują, zwłaszcza przez wzgląd na wygodę. Superlux 668B mają świetną, choć czasami za bardzo kłującą górę, nie grają w ogóle dołem i są dla mnie za mało ciepłe. Razer Electra to jedyne zamknięte słuchawki jakie mam i lubię bas, ale są zbyt przytłumione. Korzystałem kilka godzin z AKG 701 i takie brzmienie, wyłapywanie wszystkich mankamentów mi odpowiada.

Czy w takim razie za cenę 150 złotych opłaca się interesować tym odtwarzaczem? Dokupywać do tego nowe słuchawki czy Somic v2/Superlux 668B będą dobre do sparowania. Budżet do 300 pln. Ewentualnie mógłbym uzbierać więcej i kupić za kilka miesięcy coś z progu 600pln. Jak sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Cześć! 

Co do tego DACa to niestety nie miałem z nim styczności. Jeżeli planujesz za jakiś czas wymienić na jakiś lepszy sprzęt to moim zdaniem nie ma sensu wydawać pieniądzy na "pół środki". Kupić raz a dobrze i żeby starczyło na dłuższy czas :) zachęcam do zapoznania się z tym artykułem http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

Link to comment
Share on other sites

FiiO M3 nie jest kartą dźwiękową tylko odtwarzaczem. Myślę o ile zakup odtwarzacza zwiększy jakość dźwięku w porównaniu do LG K10. Zastanawiam się albo na używanym FiiO M3, nowym xDuoo X2 lub poczekać i zainwestować w FiiO X1 lub Shanling M1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Uhuhu, no to poleciałem. Wybacz za błąd, chyba było już późno że takie bzdety napisałęm :P 
M1 jest dość popularna wśród audio-społeczności, więc myślę że ten model będzie najlepszym rozwiązaniem. Popatrz na używki z alledrogo lub możesz ściągnać z chin (aliexpres) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...