Jump to content

Używane FiiO M3 + słuchawki

Audred
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Natrafiłem na ofertę używanego odtwarzacza FiiO M3 za 150 złotych (300PLN MSRP) i zastanawiam się nad kupnem. Głównie w celu odsłuchu w biurze (pokoje po kilka osób) oraz słuchania na ulicy - docelowo muzyka, rzadko podcasty. Słucham muzyki intrumentalnej, rock oparty na wyższych tonach np. Daughter, Mogwai, Seafret, często z damskim lub wysokim, przeciąganym męskim wokalem. Myślę czy jeśli zdecydowałbym się na zakup odtwarzacza, nie dokupić słuchawek zamknięty do biura. Lubię słuchawki ciepłe, jasne, analityczne. Używam przede wszystkim Somic V2 i bardzo mi pasują, zwłaszcza przez wzgląd na wygodę. Superlux 668B mają świetną, choć czasami za bardzo kłującą górę, nie grają w ogóle dołem i są dla mnie za mało ciepłe. Razer Electra to jedyne zamknięte słuchawki jakie mam i lubię bas, ale są zbyt przytłumione. Korzystałem kilka godzin z AKG 701 i takie brzmienie, wyłapywanie wszystkich mankamentów mi odpowiada.

Czy w takim razie za cenę 150 złotych opłaca się interesować tym odtwarzaczem? Dokupywać do tego nowe słuchawki czy Somic v2/Superlux 668B będą dobre do sparowania. Budżet do 300 pln. Ewentualnie mógłbym uzbierać więcej i kupić za kilka miesięcy coś z progu 600pln. Jak sądzicie?

Cześć! 

Co do tego DACa to niestety nie miałem z nim styczności. Jeżeli planujesz za jakiś czas wymienić na jakiś lepszy sprzęt to moim zdaniem nie ma sensu wydawać pieniądzy na "pół środki". Kupić raz a dobrze i żeby starczyło na dłuższy czas :) zachęcam do zapoznania się z tym artykułem http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

FiiO M3 nie jest kartą dźwiękową tylko odtwarzaczem. Myślę o ile zakup odtwarzacza zwiększy jakość dźwięku w porównaniu do LG K10. Zastanawiam się albo na używanym FiiO M3, nowym xDuoo X2 lub poczekać i zainwestować w FiiO X1 lub Shanling M1

• 3 weeks later...

Uhuhu, no to poleciałem. Wybacz za błąd, chyba było już późno że takie bzdety napisałęm :P 
M1 jest dość popularna wśród audio-społeczności, więc myślę że ten model będzie najlepszym rozwiązaniem. Popatrz na używki z alledrogo lub możesz ściągnać z chin (aliexpres)