Jump to content

Karta dźwiękowa

Recommended Posts

Cześć! Po przebrnięciu kilku tematów postanowiłem się poradzić osobiście. Szukam karty dźwiękowej, najlepiej zewnętrznej (choć niekoniecznie), która dobrze się sprawdzi w słuchawkami Takstar TS-671 (w przyszłości planuję zakup Audiotechnica ATH-AD500x). Jak na razie mam Fiio E10k olympus 1, ale brakuje mi w nich trochę przestrzeni. Dragonfly nie przemawia do mnie ze względu na "pendrajwowatość", brak wyjścia line out (kolumny aktywne) i brak potencjometru (wygoda regulacji głośności). Czytałem, że Fiio e10k olympus 2 ma większą scenę niż jedynka,. Zastanawiam się jeszcze nad Audinst Hud-mini, ale nie wiem, czy warto byłoby przesiadać się na to z mojego starego Fiio. 
Czasem grywam sobie w Rainbow six: siege, gdzie granie na słuch jest na porządku dziennym, dlatego potrzebuję dobrego określania w przestrzeni. Poza tym słucham muzyki wszelakiej, od folk metalu po pop. Wiem, że jak coś jest do wszystkiego, to jest też do niczego, ale chciałbym, żeby urządzenie było w miarę uniwersalne i nie było przesadnie "suche". Biorę pod uwagę kupno Aim SC808, ale jednak wolałbym coś z potencjometrem, co mógłbym ewentualnie podłączyć do laptopa. No chyba, że faktycznie deklasuje konkurencje i spełni moje oczekiwania. Właśnie... wolałbym nie przekraczać zbytnio 450 zł. Chyba że coś wewnętrznego z jakimś zewnętrznym "pstryczkiem" do regulacji głośności.

Zdaję sobie sprawę, że najlepiej przesłuchać osobiście, ale może poradzilibyście, drodzy koledzy, czym warto się zainteresować?

Nie zgodzę się, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, często wiąże się to z tym, że takie rzeczy do wszystkiego zachowujące wysoką jakość odpowiednio więcej kosztują i nie pisze już tutaj tylko o słuchawkach ale o wszystkim.

Aim SC808 jest wewnętrzną kartą, więc pod laptopa nie podłączysz. Wewnętrzne o ile się nie mylę regulujesz suwaczkiem w komputerze. A raczej na pewno bo zintegrowane z płytą też są wewnętrzne i reguluje się je za pomocą suwaka w komputerze.

Tak, wiem, że jest wewnętrzna, ale wolałbym mieć możliwość analogowej zmiany głośności. Niby pierdółka, ale jakże przydatna. Powiem tak: możliwość podłączenia do lapka jest drugorzędna, ale aim niestety nie ma jakiegoś panelu z potencjometrem, jak nowe karty asus strix, czy te creativy zx...

Znaczy na klawiaturze można zmieniać głośność.

Te karty co Pan podał są to stricte gamingowe karty z reklamą i obiecankami, czego to one nie potrafią, a w dużej większości płaci się właśnie za reklamę, bajery, ledy, świecidełka, a dopiero na samym końcu jest jakość samego dźwięku, która często jest sztucznie polepszana, aby wywołać efekt wow u przyszłego kupca-gracza.

Aim SC808 jest stricte muzyczną kartą bez zbędnych bajerów a nastawiona na jakość.

Sprzęt dla graczy w tym przypadku słuchawkowy jest to czyste robienie ludzi w bambuko. Tylko tutaj zaznaczę, że mówię o np. Słuchawkach typu kraken itp. Jest oczywiście gamingowy sprzęt, który zamiast obiecywać superkrystaliczny, przejrzysty, czysty, 7.1 bla bla bla dźwięk, faktycznie to oferuje i wcale nie musi kosztować xxxx tylko kosztuje kilkaset złotych, a reklamę robią zadowoleni użytkownicy.

Przykład? Polecane gorąco Hyperx Cloud. Wystarczy spojrzeć na opis w sklepie i brak tam jakichkolwiek obiecanek i sztucznego upiększania rzeczywistości, a jakość potwierdzona przez użytkowników, 

Sprzęt typowo muzyczny w 99% kładzie na łopatki sprzęt gamingowy poza perełkami jak właśnie np. Hyperx Cloud, który jednak ma coś do powiedzenia.

Ale do rzeczy po 1 proszę określić swoje priorytety, czy zależy Panu na jakości czy na bajerach.

Jeśli zależy Panu na fizycznym potencjometrze, ale również na jakości to zostają zewnętrzne wzmacniacze.

Wewnętrzne karty godne polecenia nie posiadają takich rzeczy takich rzeczy jak w wymienionych przez Pana kartach.

Polecam się zapoznać: http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/ , może ten artykuł coś pomoże.

Proszę mi wierzyć, zapoznałem się z artykułem niejednokrotnie, jednak na rynku jest też kilka innych pozycji, o których nie wspomniano i o których chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej (np. audinst hud-mini).Co do stricte gamingowych sprzętów, to zdaję sobie sprawę, że to bajki:) Chociaż zdarzają się jakieś "perełki", nawet creative e5, który recenzował Pan Jakub;)

Sprecyzuję pytanie: Potrzebuję zewnętrznej karty/DACa, który będzie charakteryzował się lepszą/większą sceną, niż mój stary FiiO, ale jednocześnie dobrze będzie współgrać z takstarami, czy ew. w.w. audiotechnicami. Potrzebuję poza tym wejścia line out, ew. innego do podłączenia solo 7c, potencjometru do regulacji głośności. Celować w nowego olympusa, Audinst hud-mini, może jakiegoś SMSLa, NuForce Udac3 czy może jeszcze coś innego? Brakuje mi bezpośredniego starcia/porównania pomiędzy tymi typami. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że najlepiej samemu sprawdzić. ;) Cena - najlepiej do 450 zł.

O Aimie wspomniałem, bo wszyscy zachwalają i jeżeli jest to swojego rodzaju ferrari wśród tych wszystkich nissanów, które wymieniłem, to może przeboleję brak mobilności i brak analogowej regulacji głośności.

Edited by regenerate

Czy aim jest ferrari to nie wiem, natomiast coś w tym musi być, jeśli karta znajduje rzesze zwolenników.

Aim ma możliwość wymiany wzmacniaczy operacyjnych, co niewątpliwie daje mu bardzo duże możliwości względem finalnego brzmienia.

W recenzji można doszukać się, iż AIM w stanie fabrycznym idzie w stronę jasności, analityczności. Bez wymieniania OPAMP-ów pasuje bardziej do słuchawek ciemniejszych, czyli wymieniony przykład w recenzji HD650.

Dalej można modyfikować brzmienie w zależności od potrzeb. Natomiast to już dokładnie opisane jest w recenzji.

Więcej nie będę się produkował o tej karcie, bo sam jej nie miałem, więc wiem tyle co jest w recenzji.

Niemniej na pewno jest godna polecenia. Natomiast prosze się wgryźć w recenzję i samemu ocenić, choć sama recenzja na pewno nie odda w 100% tego co w rzeczywistości oferuje ta karta, ale wyjaśni i przybliży jej możliwości.

Edited by Nehero

Nie miałem żadnego, więc tym bardziej nie potrafię powiedzieć, który jest lepszy. Natomiast na pewno jest to alternatywa godna rozważenia, też ma spore możliwości. Natomiast jeśli chodzi o kwestie brzmienia to już najlepiej zapytać się kogoś, kto miał doczynienia z tymi urządzeniami.