Jump to content

Mini jack na Jack 6.3

Recommended Posts

Witam,

A nie przypadkiem z małego na duży? MSR7 mają z tego co pamiętam tylko małe jacki. Najprostsze i paradoksalnie najbardziej sprawdzone: http://allegro.pl/przejsciowka-adapter-jack-3-5mm-gniazdo-6-3mm-wtyk-i6717826172.html

Takie adaptery dołączane są przez wielu producentów do urządzeń jako akcesorium, np. przez Aune.

• 2 weeks later...

Doświadczenia z  najtańszymi adapterami mówią mi, że tania przejściówka pogarsza jakość dźwięku. Osobiście używam Furutecha modelu za ok. 150 zł. F(S) 63 czy jakoś tak się to nazywa. Odmiana rodowana. Przy takiej kwocie za słuchawki wydaje się już opłacalne zainwestowanie w lepszą przejściówkę 3,5 na 6,3 mm. Rod się trudniej zdziera niż złoto podobno też, pozłacane wtyki łatwo potrafią się zdzierać - to też z doświadczenia.

I żeby nie było, nie są to różnice takie, że może jest lepiej, a po prostu dość zauważalnie wpływa to na dźwięk. Wolałbym by było inaczej, bo wolałbym, żeby każda przejściówka robiła swoją robotę tak samo.

O a nawet taniej widzę to można kupić albo teraz.. http://www.mp3store.pl/article/furutech-adl-f63-sr-adapter-stereo-63-mm-na-35-mm,2014121133061132621.html

Wygląda na to, że może przepłacilem albo ceny poszły w dół :/. Chyba, że to jakiś inny model..

Jednak chyba inny:

https://audeos.pl/pl/p/Furutech-F63-SR-adapter-jack-3.5-6.3mm-stereo-rodowany/547

a cena jest taka sama - 135 zł za odmianę rodowaną.

Tyle wiem, trochę kosztuje, ale myślę, że warto wydać te 100ileś złotych za porządny adapter na lata.

Edited by Introverder

Z tym, że dodam, że pewnie nie ma co wydawać zawsze na jakieś Furutechy kasę, bo jak mi powiedział nawet jeden kablarz, to w dużej mierze efekt placebo, ale jednak końcówka musi być dobrze wykonana, żeby nie psuła dźwięku - co w sumie ma sens, bo jeśli są np. jakieś luzy, to wiadomo skąd się biorą zniekształcenia myślę. A sam wiem myślę to, że no najtańszych końcówek nie ma co brać, choć za taką popularną końcówkę z 3,5 na 6,3 jacka to mieć takie coś za 100ileś złotych pewnie jeszcze jest granicą rozsądku, nawet Furutecha, nawet jeśli przepłacimy, bo jeśli będzie to nasz element toru na drogim sprzęcie to to byłaby głupia oszczędność, stąd jeśli nie wiemy czy coś jest sprawdzone, wtedy czasem może warto nawet trochę przepłacić, za to mieć coś sprawdzonego ..

Edited by Introverder

Wolę decydować swoimi uszami, a nie kierować się deklaracjami innych, zwłaszcza mających potencjalny interes ;).

@Blondie A co warto dodać - byle tylko nie generował sam z siebie zbyt dużych naprężeń. Podany tu przykład jest bardzo niskiej jakości (próbowałem, nie polecam), ale mam świadomość, że było to tylko dla zobrazowania. Jednakże proszę sobie wyobrazić sytuację w której na końcu wisiałby duży XLR (wtyk). Dołożymy do tego drugi (gniazdo) już od samych słuchawek i robi się niewesoło. Dlatego preferuję mieć takie adaptery na kablu długości przynajmniej 0,5 m. 

Oczywiście, że to tylko przykładowy link do zobrazowania tej kwestii. Podobnych jest kilkaset na rynku, więc czy dam taki czy inny link - nie ma to znaczenia.
Jedno trzeba pamiętać za jakość trzeba zapłacić, tutaj skrótów nie ma.

ps
podpiąłem do poprzedniego postu link ogólny - z tym, że trzeba szukać: wtyk JACK 3,5 gniazdo JACK 6,3
lub tym podobne

Edited by Blondie

Wolę decydować swoimi uszami, a nie kierować się deklaracjami innych, zwłaszcza mających potencjalny interes

Też się tak staram, ale nie zawsze się da - zwł. jak kabel się daje do zrobienia komuś - fajnie jeśli się jeszcze umówi tak, że w razie niepodobania się wymieniamy na inny kabel :)  - czasem się tak da. Poza tym jak kabel daję do zrobienia komuś, to jak mi mówi, że nie warto przepłacać, to raczej nie ma w tym interesu, bo by w przeciwnym razie więcej zarobił .. Miałem możliwość dopłaty za 2,5 mm JACK balans Furutecha jakieś 300 zł i sam recabler mi powiedział, że różnica nie będzie duża i absolutnie nie warta dopłaty. On ma jakieś zamawiane w fabryce, więc pewnie sprawdzonej jakości, a poza tym by nie miał tylu zamówień sądzę.. I trochę rozwiązań przetestował też sądzę. Czasem więc trzeba trochę zaufać :) , a Furutech ma nieco drakońskie ceny, a od innego z kolei recablera słyszałem, że wcale nie jest to też firma bez grzechów - Furutech i może czasem się przepłaca za jej produkty.

A co do sprawdzania to różne rzeczy chce się nieraz sprawdzać, łącznie z padami (bo zmieniają brzmienie), a wiadomo, że takich rzeczy to nie w każdym w sklepie się nawet da :) . Teraz szukam padów do HE400S i tutaj nie wiem czy gimnastykować się z tymi "Ear Pads" foam memory od Brainwavza czy firmowe - słabej jakości -a przynajmniej w odmianie welur  i hybryda - rozlatują się i rozklejają..:/ . Ogólnie słuchawki chcę sprzedać, ale moje welury wyglądają jakby bezdomny w nich spał, bo taka jakość tego weluru :/ . Znaczy chyba sprzedam, bo jakość dźwięku absolutnie mi się już nie podoba.. A co do gimnastyki to chodzi o to, że raz ze stockowych (jeśli nie chciałbym specjalnie w tym celu kupować 2-óch padów..) musiałbym wykroić jakoś pierścień mocujący i starać się go wsadzić i nieco rozciągnąć skórę w padach wtedy od Brainwavza czy innych. No i tu już nikt mi nie da poprzymierzać, bo kołnierze w padach się rozciągną przy takim zakładaniu i to rozumiem.

Do Sonorous 6 najbardziej podpasowały mi chyba hybrydy asymetryczne (takich też teraz używam - mam jeszcze hybrydy symetryczne) - przesłuchałem w każdym razie chyba wszystkie odmiany "Ear pads" Foam memory z odmiany z dziurą na ucho owalną.. Jeden minus że troszkę mi się na głowie nie mieszczą słuchawki z tymi padami być może albo ucho ;) . Ale nie mam pojęcia czy do HE400S też by pasowały, no i pady by były nieco porozciągane, więc być może z powrotem na bardziej dopasowane muszle bym ich nie wsadził już.. No i łatwo przerwać albo złamać pierścień przy montażu takiego pierścienia mocującego z HiFIMana na innych padach albo uszkodzić pada.

Ogólnie HiFIman często robi niestety fuszerkę - przy swoich HE400S sporo tego widzę - począwszy od kabla (wymieniony na porządny pod zamówienie) , przez grilla, po odchodzącą farbę i b. słabej jakości pady ..

Edited by Introverder

Popyt nie musi być tożsamy z jakością. Zwłaszcza że o wtykach rodowanych Furutecha (nie wiem jak inne ich konstrukcje) wszystko co słyszałem, działo się na moich słuchawkach i dwóch identycznych kablach różniących się jedynie wtykami. Przy trzech różnie grających parach o zupełnie różnych wymaganiach naprawdę trudno mówić o efekcie placebo, a co najwyżej o skali zmian. To na tym ostatnim często opierają się nasze obserwacje. Swoje opisywałem przy okazji chociażby recenzji HD800 ale też tutaj na forum.

Ostatnio opublikowałem artykuł nt. bezpiecznego kupowania słuchawek używanych i zabytkowych. W tej chwili natomiast zbieram sobie na spokojnie materiały na kolejny potencjalny artykuł nt. oszukiwania na kablach i materiałach koniecznych do ich stworzenia. Przyznam że sporo z tego wprawia mnie w daleko idące zakłopotanie. Podrabiane wtyki, rebranding popularnych i dobrze znanych wtyków na coś droższego/nowego, forsowanie rozwiązań na które ma się dystrybucję i co za tym idzie najlepszy utarg, chińska miedź udająca markowe kable, nierzetelność w montażu, ignorancja i skandaliczne długie oczekiwanie na produkt - lista jest tu naprawdę spora i dająca bardzo mocno do myślenia, zwłaszcza że część z tych rzeczy już zdążyłem zauważyć na naszym krajowym podwórku.

Nausznice są materiałami eksploatacyjnymi i nie podlegają one zwrotom z tego co mi wiadomo. Bardzo trudno jest więc pozyskać takowe komponenty na testy. Najczęściej trzeba je po prostu zakupić samodzielnie. 

No niestety czuję, że nie nadążę za tym wszystkim i kto gdzie na czym mnie może "robić", jak w tym się nie siedzi.. Ale bo nie do końca zrozumialem, uważasz że Furutech jest warty swojej ceny czy nie? Próbowałem w recenzji trochę szukać o tym.. Choć chwilowo nie planuję zmiany słuchawek, no bo w tym roku zmieniałem już wiele, poszedłem o co najmniej stopień do przodu (jeśli nie dwa) i teraz doszlifowuję póki co to co mam, ew. jeszcze głośniki może zmieniłbym na mniejsze i lepsze.

I czy np. Forzę polecasz? No jest naprawdę drogi, ale czy wart swojej ceny wg Ciebie - ja zamówilem już u niego kabel (..). Jeszcze rozpatrywałem niejakiego Jimmy Dragona z mp3store, ale stwierdziłem, że dopłacę (dopłacę dużo nie da się ukryć) do pewniejszego, choć to na granicy jest opłacalności te jego kable cenowo dla mnie prawdę mówiąc :/  (bo jeśli zamówię jeszcze przedłużkę jakąś 3-metrową to cena kabla wyjdzie mnie tyle gdzieś co cena słuchawek pewnie Sonorous 6).. Bo np. za Noir Hybrid HPC 2-metrowy zapłacę 1250 zł.

Ale z tym Furutechem, to mam nadzieję, że dobrze mi doradził może, by nie dopłacać ok. 300 zł, bo jemu to obojętne, a mojej kieszeni jednak nie do końca.

Możliwe, że jakość musi tyle kosztować może - jeśli mowa o cenie kable - ale wiadomo, że gdzieś tak człowiek siłą rzeczy porównuje cenę kabla do ceny słuchawek..

A te różne praktyki to masz na myśli konkretne jakieś firmy ? Człowiek nie ma pojęcia, gdzie jakie są układy :/ .

A z kabli jeszcze został mi np. jeszcze kabel USB do łączenia AK KANN-a z kompem i laptopem. Wiem, że masz zdanie, że kabel USB nie ma wpływu na dźwięk, ale ja wiem po swoim uchu że ma.

Edited by Introverder

Proszę Pana, tu nie ma za czym nadążać, a po prostu patrzeć na ręce i nie dawać sobie wmawiać różnych rzeczy, oczywiście zdroworozsądkowo i w obie strony. Również w tym nie siedzę w sensie praktycznym lub bezpośrednim, ponieważ ani nie mam styczności z tą branżą w zakresie komercyjnym, ani też nigdy nie zaplatałem samodzielnie kabli i brakuje mi tu jeszcze trochę wiedzy oraz techniki manualnej, choć jeśli znajdę czas i dostatecznie dużo samozaparcia, być może na pewnym etapie będę w stanie wykonać własnoręcznie wszystkie potrzebne mi przewody. Chociażby dlatego, żeby nie musieć czekać wielu tygodni, a nawet miesięcy, na potrzebne mi okablowanie.

Furutech jako marka ma różne produkty w swojej ofercie i w większości uważam je za niespecjalnie warte swojej ceny, zaś niektóre wynalazki, jak np. wygrzewarki do płyt CD uważam wprost za kretynizm. Paradoksalnie wyjątkiem są na tą chwilę ich najdroższe wtyki rodowane i tak jak pisałem opieram się tu na własnych odsłuchach. Na ich podstawie podejmowałem swego czasu decyzję, aby z bądź co bądź solidnych Neutrików oraz ViaBlue przejść właśnie na ich ofertę. Gdyby mi to nie zagrało, nie uczyniłbym tego. 

Nie chciałbym nikomu robić reklamy lub antyreklamy, dlatego mimo, że mam wiedzę nt. konkretnych firm i osób, pozwolę sobie nie wymieniać ich z nazwy. Aczkolwiek w przypadku kabli pokroju HPC itd., a więc opartych o faktycznie markowe materiały, to właśnie one pożerają lwią część całego kosztu.

• 4 years later...

Witam 

Zamierzam nabyć najwyższy model wtyku jack 4.4mm furutecha w rodzie i jest Pan jedyną znaną mi osobą, która miała z tym do czynienia więc zapytam czy jest coś porównywalnego tańszego czy nie ma się co tu zastanawiać tylko brać.

Mam ich gniazda rca najwyższe modele w rodzie i powiem szczerze, że to mistrzostwo świata,gładkość, wyrafinowanie.

3 godziny temu, Jakub Łopatko napisał:

Witam,

Zależy do czego to ma być zastosowane. Jeśli do jakiegoś drogiego kabla to sens jest i sam takie wtyki stosuję. Jeśli do tańszego (lub tańszych słuchawek), to sensu nie ma najmniejszego.

Mam kabel occ z Audeosa i chce do niego zaprawić taki wtyk ,myślę jeszcze o wtyczkach rodowanych do hd650 tych od strony słuchawek.

A czy jest sens montować taki wtyk zbalansowany do oryginalnego kabla od 650

Edited by Foniatra

• 3 weeks later...

Nie ma czegoś takiego jak wygrzewanie się wtyków rodowanych. Nawet więcej, nie ma czegoś takiego jak wygrzewanie się wtyków w ogóle. Nie wiem skąd posiada Pan taką informację, ale warto poprosić w tamtym miejscu o przedstawienie Panu dowodów w postaci badań zmian w strukturze atomowej wtyku pod wpływem bardzo małych prądów, jak również pomiarów przed i po co do przewodności takiego wtyku.

Póki to nie nastąpi, śmiem twierdzić iż delikatnie mówiąc są to wyssane z księżyca bzdury, którymi ktoś próbuje Pana wprowadzić celowo w błąd, wykorzystując bardzo prosty mechanizm autosugestii.

• Like 2

W dniu 6.01.2022 o 19:38, Foniatra napisał:

Ile czasu rodowane potrzebują na wygrzanie bo z tego co słyszałem dość długo, 400 godzin?

Taka perełka pojawiła się wczoraj na forum mp3store (dokładnie chodziło o "układanie", a nie "wygrzewanie" - ktoś wyczytał bodaj na head-fi, że Amerykanie tak twierdzą), a teraz wirus się rozprzestrzenia, jak widzę. Zresztą się nie dziwię - Amerykanie mają autorytet ;)

"- Fama głosi, ze rodowane wtyki potrzebują 400 godzin na wygrzanie.

- Powiedzcie famie, że jest głupia."

W październiku kupiłem rodowaną przejściówkę Furutech F63-S(R) (jack 3.5 -> 6.3) - nie wiem, chyba jest minimalna poprawa dźwięku, na pewno dźwięku nie psuje, a najważniejsze, że mi poprawia samopoczucie. Nic się nie musiało układać ani wygrzewać, od razu weszła jak trzeba do gniazdka w moim sAp-II :)

Edit: Z treści wpisów wnioskuję, że na obu forach napisała to ta sama osoba, ale pod innym nickiem. Podobno zakupił te wtyki w RCM i tam mu potwierdzono, ze potrzebują 400 godzin na "wygrzanie". Sprytny sposób, żeby klient od razu nie zwrócił zakupionego towaru, jakby nie usłyszał poprawy dźwięku ;)

Edited by Bednaar