Jump to content

Słuchawki bezpośrednio do TV. Czy to ma sens ?

welnianyfelek
 Share

Recommended Posts

Witam, niestety pomimo szczerych chęci i  wszelkich starań nadal nie jestem biegły w temacie i mogę nieświadomie wypisywać bzdury za co z góry przepraszam. Przeczytałem wiele blogów, bywałem na różnych forach ale niestety jestem człowiekiem starej daty i pewnych rzeczy zwyczajnie nie rozumiem. Do rzeczy.

Od pewnego czasu posiadam Telewizor Panasonic TX-40CS620E. Jako, że sypiam z żoną a TV znajduję się w sypialni często nie możemy się dogadać. Ona chce cisze a ja lubię obejrzeć dobry film lub mecz. Mój TV ma wejście na słuchawki i właśnie wieczorami często z tego korzystam. Podpinam jakieś tanie słuchawki na długim kablu za 50 zł, zmieniam ustawienia w Menu i tak oglądam. Niestety jak nie trudno się domyślić jakość pozostawia wiele do życzenia. Co mógłbym zrobić żeby wyraźnie poprawić jakość dzwięku ? Czy można kupić FiiO E10K OLYMPUS 2 WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY + DAC (to w ogóle podejdzie pod TV?) i do tego jakieś niezłe słuchawki za 300-500 zł ? Czy może będę zmuszony zainwestować w amplituner + słuchawki ? Mój budżet to 700 zł z możliwością dołożenia 100zł. Co powinienem zrobić?

Napisalem ten temat na innych forach i jesteś jedyną osobą, która napisała coś nowego z  czego bardzo się cieszę. Budżet niestety nie jest duży bo wynosi max 800zł. Wstawiam odpowiedź gościa który mi trochę namieszał cyt. " Niedawno podpiąłem TV optykiem pod mojego Nostromo 5 i powiem tak: Nie wykosztowywałbym się na audio do telewizora. Nie ma sensu używać takiego DACa o Momentumach nie wspominając. Zwyczajnie jakość dźwięku w kanałach TV jest... zła. By nie powiedzieć tragiczna. Na miejscu kolegi kupiłbym zestaw solidnych słuchawek bezprzewodowych i tyle. Niczym nie podciągnie się jakościowo lichego sygnału a tylko taki jest dostępny. Amplitunery KD i drogie zestawy słuchawkowe mają sens kiedy np słuchamy płyt, oglądamy koncerty na blue ray i.t.p. Kiedy mamy dobry jakościowo sygnał. " Ma trochę racji ?

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

To może mieć w sobie sporo racji. Ale zawsze warto się przekonać. Proponuję załatwić skądś porządne nagranie, czy to samo audio, czy koncertówkę i porównać z jakością prezentowaną przez oglądane kanały. Używając DVD to ono pełni funkcję DAC'a także trzeba to zrobić bezpośrednio z TV, może przez usb, cokolwiek. Jak dobre nagrania też brzmią skopanie, to pomyślimy nad torem. Jeśli będą brzmieć dobrze, to rzeczwyście najlepszą opcją, podejrzewam, byłyby same dobre słuchawki bezprzewodowe.

Znalazłem w necie jakieś trailery i krótkie filmiki BRrip, zgrałem na pendriva i puściłem na TV. Obraz wygląda całkiem fajnie natomiast dźwięk na tych tanich słuchawkach nie porywa.  powinienem skupić się teraz wyłącznie na słuchawkach i zapomnieć o czymś dodatkowym? Tak jak wcześniej wspomniałem nie jestem znawcą więc nie liczę na cuda.  Polecacie słuchawki na kablu czy jednak bezprzewodowe ? Wiem, że komfort zdecydowanie większy na bezprzewodowych natomiast czytając fora ludzie pisali, że różnica w jakości będzie ogromna biorąc pod uwagę ten sam budżet. Opierając się czysto na teorii i wiedzy z internetu wybrałem takie modele : 
1) AKG K915
2) Sony MDR-RF865RK
3) CREATIVE Aurvana Live!
4) Sennheiser HD380 Pro

Sugerowałem się stosunkiem ceny do jakości. Czysto teoretycznie mogę wydać do 700 zł +/- 100 ale jeśli mam być szczery i w grę wchodzą same słuchawki to chętniej kupiłbym coś za 300-400 zł.
Polecacie coś z wyżej wymienionych ? Ewentualnie jakieś propozycje 
Ja jestem szczególnie zainteresowany tymi pierwszymi ze względu na sporo dobrych opini
Pozdrawiam

Dzięki za naprowadzenie. Odpuszczam w takim razie jakieś cuda na kiju i kupuję zwykłe słuchawki bezprzewodowe, które będą grały lepiej niż moje odpustowe. Chętnie pochodziłbym po sklepach i potestował "na żywo" ale niestety raz nie mam czasu, dwa dostępność słuchawek które mnie interesują też nie jest najlepsza. Już bez męczenia Panowie ale jednak prośba. Budżet 300-400 zł - słuchawki bezprzewodowe z zamierzeniem podłączenia do TV i obejrzenia filmu. AKG K915, Sony MDR-RF865RK czy jeszcze coś innego ? Nie musicie argumentować, zwyczajnie napiszcie co wybralibyście na moim miejscu (nie ważne ile bym nie czytał i tak moja teoretyczna wiedza z internetu nijak sie ma do rzeczywistosci) Raz jeszcze bardzo dziękuje i pozdrawiam. Wszystkiego dobrego

DAC może się sprawdzić, ale zawsze można go dokupić jak zajdzie potrzeba. Za słuchawki bezprzewodowe są zwykle wyraźnie droższe od słuchawek z kablem o podobnym poziomie jakości. Tego się raczej nie obejdzie. O słuchawkach bezprzewodowych nie mam pojęcia, nie doradzę w tej cenie, słyszałem coś dobrego o Soundmagic WP10, ale to już 2 razy tyle pieniędzy, Sennheiser też bodajże miał coś dobrego, ale znowu - kasa. Przemyśl też przewodowe, jeśli kabel nie przeszkadza.