Jump to content

Słuchawki 100-400zł

Bumbx
 Share

Recommended Posts

Witam,

Przedział cenowy w jakim mogę się poruszać to 100-400 zł. Słuchawki jakie bym potrzebował mają mieć konstrukcje jak słuchawki bose, czyli ucho ma się chować do słuchawki i mają być składane, najlepiej gdyby miały twarde opakowanie w zestawie może być też z możliwością dokupienia osobno. Źródłem będzie telefon moto z oraz dźwiękówka zintegrowana w płycie asus z170 pro gaming. Nie znam się na brzmieniach byle by bas nie był dudniący. Słucham każdego rodzaju muzyki głównie pop i rock. Nie posiadam zbyt dużej głowy, ale nie chciał bym by słuchawki wywierały duży nacisk. Dotychczas posiadam steelseries elite i nie jestem zbyt zadowolony z tego zakupu słuchawki są dość ciężkie i po paru godzinach odsłuchu bolą uszy. myślałem nad zakupem słuchawek firmy bose ale czy warto tyle za nie dać?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Jeśli nie potrafi Pan określić brzmienia, to najpierw proponuje zapoznać się z poniższym artykułem.

http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

Czy warto tyle dać za słuchawki bose? To już Pan musi odpowiedzieć na to pytanie sam.

Jedno jest pewne słuchawki bezprzewodowe są droższe niż przewodowe. Napewno w cenie słuchawek bezprzewodowych znajdzie się model przewodowy grający lepiej lub tak samo ale z możliwością podłączenia lepszego źródła, co sumarycznie da lepszy efekt.

Jeśli potrzebuje Pan bluetooth i jest Pan gotowy wydać nie małą kwotę to słuchawki bezprzewodowe nie będą złym wyborem.

Pojęcia te wzajemnie się wykluczają. Albo szuka Pan słuchawek jasnych, albo ciemnych. Słuchawek grających w sposób mogący być uznanym za na tyle specyficzny, aby faktycznie jako tako łączyć obie te cechy, jest na rynku naprawdę niewiele. Przykładem są chociażby Audioquest NightOwl, ale ich cena mówi tu sama za siebie. Niech Pan poczyta sobie o Somic V2, brzmieniowo to może być to czego Pan szuka, ale oczywiście to tylko sugestia.

Chce aby słuchawki miały ogólnie dobre pasmo żeby nie było buczących niskich tonów żeby także nie zabrakło tonów wysokich i aby tony średnie były w sam raz by słuchać muzyki różnych gatunków i aby dźwięk nie był zbyt mocno analityczny. I chciałbym aby składały się w podobny albo taki sam sposób jak na zdjęciu by nie zajmowały za dużo miejsca i miały budowę która otacza uszy użytkownika w sposób naturalny owalny a nie okrągły. Przejąłem powyższa propozycje czy  do somic v2 można dokupić sztywne etui?

$_35.jpg

Edited by Bumbx

Owszem znajdą się ale zwykle etui są robione i profilowane pod dane słuchawki jak kuferek pod LCD, czy etui do beyerdynamiców. Dla chcącego nic trudnego wystarczy najwyżej dołożyć troszkę gąbki jeśli etui będzie za duże i tyle. Proszę poszukać w internecie a na pewno Pan znajdzie jakieś etui. Pytanie tylko do czego Panu będzie potrzebne to etui?

Z racji, że Somic V2 są otwartymi słuchawkami, słuchanie na mieście czy komunikacji miejskiej mija się z celem, bo nie mówię, że komuś to może przeszkadzać, ale głównie to, że to hałas z zewnątrz będzie zagłuszał częściowo muzykę odtwarzaną przez słuchawki.

Jakbyś miał większy budżet to polecam Bose QC25. Jest to standardowe "V"-kowe brzmienie. Składają się niemal identycznie jak na w/w obrazku. W komplecie dostajesz również sztywne etui, które nie zajmuję dużo miejsca i mają (wg. mnie) świetną aktywną redukcję szumów. Ewentualnie poszukaj jakiś używek w dobrym stanie :) 

Gdyby miała być droższa, wskazałbym OPPO PM3. Minimalnie poniżej kwoty 1000 zł są sprawdzone Sennheisery Momentum M2. Trochę dalej poniżej 1000 zł są też świetne, wygodne ATH-MSR7. Mają w sobie trochę analizy, choć bez iskrzenia na potęgę. Jeszcze taniej są AKG K545, ale przede wszystkim mniej wygodni bracia MSRów, M50x. 

• Upvote 1

Posłuchałem sobie trochę muzyki na edifier r1600iii i zmieniałem ustawienia equalizera w w/w płycie i stwierdzam, że preferuje dźwięk typu "v". Lubię gdy dźwięk jest jasny a za razem słuchać też basy które nie wywyższają się ponad resztę pasma też żeby z kolei tony wysokie nie były zbyt wysokie. Czy są słuchawki w kwocie 100-400 zł które wykazują takie cechy, są składane i posiadają redukcję szumów by można było słuchać na nich w komunikacji miejskiej? Czy trzeba więcej zapłacić?

Edited by Bumbx

To jak istnieją słuchawki wokółuszne, z możliwością słuchania w komunikacji miejskiej to znaczy jakaś redukcja szumów czy coś, składane (mało zajmują miejsca), z dźwiękiem typu "v" w podanej w poście cenie czy trzeba wydać więcej?

O ile nie ma dedykowanego etui dla ATH-M50X, to będzie musiał Pan szukać na własną rękę takiego, które będzie pasować.

Teraz patrzę, że ATH M50X są składane więc da się znaleźć takie etui, więc wystarczy przysiąść wpisać twarde etui do ATH-M50X i poszukać na własną rękę.

• 2 weeks later...

Ostatnio znalazłem słuchawki bluedio f2 są bardzo podobne do tych bose aczkolwiek tańsze.

Co sądzicie o tych słuchawkach? Miał ktoś z nimi styczność? Jakiego typu dźwięk generują? 

Edited by Bumbx