Jump to content

Słuchawki nauszne za około 500zł

Fijay1Z
 Share

Recommended Posts

Cześć, obecnie posiadam headset Logitech G430 lecz zastanawiam się na przesiadką. Zależy mi na fajnych doznaniach podczas słuchania muzyki, a gry i filmy odlatują na drugi plan. Słucham przede wszystkim muzykę elektroniczną. Bardzo lubię bass tylko też myślę, że bez przesady - chciałbym coś podobnego do tego co mam w swoich obecnych słuchawkach, ewentualnie trochę mocniejszy. Źródłem będzie Prodigy Cube BE, więc myślę, że całkiem dobrze, ale miło by było także jakby słuchawki dobrze brzmiały na telefonie i były łatwe w transporcie w jakimś plecaku albo coś w tym stylu, ale na pewno wolę, żeby lepiej brzmiały na komputerze i gorzej na telefonie niż wszędzie średnio. Do wydania mam około 500zł, ale jeżeli będzie warto to mogę jeszcze trochę dozbierać. Piszę na forum bo pomimo przeczytania różnych poradników jakie słuchawki wybrać, nie potrafię się zdecydować. Fajnie by było także jakbym mógł gdzieś przetestować dane słuchawki.

21 minutes ago, Nehero said:

Do elektroniki mogę z czystym sercem polecić AKG K240.

Cechują się przestrzennym, analitycznym graniem z mocnym basem akurat wystarczającym do muzyki elektronicznej.

Jeśli jest Pan zainteresowany to poniżej recenzja do tychże słuchawek.

http://www.audiofanatyk.pl/akg-k240-mkii/

Dziękuję za radę. Rozumiem, że dadzą radę dobrze zagrać z moim Prodigy Cubem? Bo słyszałem, że muszą mieć dobre źródło. Jednocześnie chciałem też zapytać o słuchawki ATH-M40X i M50X bo kilka osób mi je poleciło i teraz nie mogę wyrzucić ich z głowy. 

Czy Prodigy Cube się nada tego nie wiem, jak kupowałem K240 to polecano mi Prodigy Cube ale czy będzie on najlepszym kompanem tego nie wiem.

Natomiast jak rozumiem posiada Pan Prodigy Cube, więc tylko wystarczy pomaszerować do sklepu mp3store wraz z Prodigy i tam posłuchać K240 i samemu ocenić, jeśli się spodoba Panu takie połączenie to problem rozwiązany, jeśli nie to wiadomo, że to zły kierunek.

A potrafiłby Pan doprecyzować co ma Pan na myśli pisząc: " Zależy mi na fajnych doznaniach podczas słuchania muzyki ", ewentualnie może umiałby Pan określić ściślej jakiego brzemienia oczekuje po słuchawkach?

33 minutes ago, Nehero said:

Czy Prodigy Cube się nada tego nie wiem, jak kupowałem K240 to polecano mi Prodigy Cube ale czy będzie on najlepszym kompanem tego nie wiem.

Natomiast jak rozumiem posiada Pan Prodigy Cube, więc tylko wystarczy pomaszerować do sklepu mp3store wraz z Prodigy i tam posłuchać K240 i samemu ocenić, jeśli się spodoba Panu takie połączenie to problem rozwiązany, jeśli nie to wiadomo, że to zły kierunek.

A potrafiłby Pan doprecyzować co ma Pan na myśli pisząc: " Zależy mi na fajnych doznaniach podczas słuchania muzyki ", ewentualnie może umiałby Pan określić ściślej jakiego brzemienia oczekuje po słuchawkach?

Niestety nie potrafię opisać brzmienia jakiego oczekuję. Niestety jestem bardzo zielony w te sprawy i jak widzę, że dźwięk słuchawek rozchodzi się w jakąś literę V to zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi :P

37 minutes ago, Nehero said:

Wie Pan może też czy muszę do nich jakoś napisać przed wizytą, żeby spytać się czy jest opcja posłuchania na tych słuchawkach czy jechać w ciemno? 

Ponad rok temu jak wybierałem swoje pierwsze słuchawki miałem to samo, natomiast proszę się nie martwić, kwestia poczytania, posłuchania i zrozumienia brzmienia dźwięku. To z czasem samo przyjdzie. Dużo czasu minęło zanim zrozumiałem słownictwo świata audiofili, nawet teraz nie zawsze rozumiem każde zwroty. Natomiast wystarczy się osłuchać z różnymi słuchawkami i samo przyjdzie. 

Sam teraz wybieram swój pierwszy poważny zestaw i będe chodził na odsłuchy, aby zdobyć doświadczenie i samemu usłyszeć i jeszcze lepiej zrozumieć określanie brzmienia słuchawek.

Samo brzmienie V to nic innego jak spojrzenie na wykres natężenia od częstotliwości gdzie V oznacza wzmocnienie skrajów czyli basu i sopranów natomiast dołek na średnicy czyli wycofanie średnicy względem pozostałych składowych tonów(basu i sopranu).

Polecam zapoznać się z tym poradnikiem http://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

Początkowo mimo przeczytania nie będzie Pan nadal rozumiał większości pojęć, ale trzeba czasu aby zrozumieć.

Co do odsłuchu, zawsze można zadzwonić i się zapytać na wszelki wypadek, aby mieć pewność, że nie jedziemy na darmo.

Edited by Nehero