Jump to content

Zamknięte wokółuszne do 700zł

Krzysiek
 Share

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuje pomocy w wyborze słuchawek bo już mam mętlik w głowie. Poszukuję wokółusznych wygodnych słuchawek z dobra izolacją do 700 zł. Słuchawek będę używałem w biurze gdzie czasem jest trochę hałasu wiec w grę tylko wchodzą konstrukcje zamknięte. Zależy mi też na wygodzie bo spędzam w słuchawkach dziennie ok 5-6 godzin. Obecnie jestem posiadaczem słuchawek Superlux HD 681 używam ich w biurze ale brak izolacji jest uciążliwy.

Muzyka jaką słucham to w 90% rap czasem jakieś elektroniczne gatunki. Sygnaturą słuchawek jaka mnie interesuje to tzw funowe brzmienie dające jak najwięcej frajdy z odsłuchu z ekspozycją tonów niskich. Czyli V-ka? :D

Przykładowe kawałki które słucham: $UICIDEBOY$ - Paris, Night Lovell – Contraband, Logic – 5am, Logic – Nikki.

Posiadam dwa daci: SMSL m2 i Audiotrack Prodigy Cube do tego mam do dyspozycji kilka opampów opa2107, opa2134, opa2604, lme49720, lme4986, lm4562, ad8022, ad8066. Wybrane słuchawki chciałbym sparować z M2 a Cube pozostawić jako domowe rozwiązanie choć jeśli będzie potrzeba to i Cube może z mną chodzić do pracy.

Zestaw który używam w domu i z którego sygnatury dźwięku jestem zadowolony to właśnie HD 681 i Prodigy Cube z OPA2107. HD zostały zmodowane maja zmieniony kabel na CMK 422 i mod na zredukowanie ostrej góry.

Poszukując nowych słuchawek miałem okazje sprawdzić kilka modeli:

- Takstar pro 82 – bardzo mało basu a przełączniki do podbicia basu rujnowały pozostałe częstotliwości
- Takstar hd6000 – basowe potwory nie podobała mi się ich sygnatura
- Audio Technica mx50 – już jakiś czas temu miałem okazje ich słuchać i pamiętam że bardzo mi się podobały, ale to był model bez x i mający już z 10 lat. Kolejna rzecz czy będą na tyle wygodne aby w nich pracować cały dzień.
- SoundMagic HP151 – ten model jest moim faworytem w tym momencie wszystko mi pasowało w sygnaturze dźwięku choć czasem miałem wrażenie ze brakowało im trochę dynamiki/przestrzeni. Gdyby nie to że pałąk ma tendencje do pękania to już bym je kupił ale chce słuchawki trwałe i wytrzymałe zwłaszcza ze kosztują ponad 500zł.
-
Beyerdynamic dt 770 250 Om – kolejny model który jest moim faworytem ale jak już miałbym kupować to wersje 80 Om.

Trafiłem też na ciekawą propozycje od
Beyerdynamic a mianowicie modele custom one pro i custom studio. Oba modele są porównywane do dt770 choć custom studio ma na zagranicznych forach nawet modelu lepszego od dt770. Ktoś z forumowiczów miał okazje słuchać tych modeli ewentualnie ma porównanie do hp151?

Oczywiście rozważę wszelkie inne prepozycje i będę wdzięczny za każdą pomoc.

Witam Panie Krzysztofie,

Już na samym początku rzuca mi się w oczy pewna sprzeczność:

On 15.10.2017 at 7:06 PM, Krzysiek said:

wokółusznych wygodnych słuchawek z dobra izolacją

W słuchawkach wokółusznych dobra izolacja jest osiągana m.in. przez docisk nausznic do głowy. A to samo w sobie już trochę przeczy całej idei. Modele zamknięte o dużej wygodzie mają izolację najczęściej na umiarkowanym poziomie. Jeśli interesuje Pana brzmienie nastawione na bas lub fun, prawdopodobnie powinien Pan spróbować czegoś z wymienionych przez siebie modeli Beyerdynamica: albo DT770, albo ich Custom One Pro. Niestety nie miałem okazji testować modelu HP151.