Jump to content

Chyba SC808 się zepsuł

Recommended Posts

Chyba bo przekladałem go na inne sloty na płycie głównej i na razie nie wstaje. Jak to się stało? Dziś niespodziewanie komputer się zresetował, co się nie zdarza. I potem karta nie chciała już więcej wstać. Prawdopodobnie będę musiał wysłać ją na gwarancję, ale najpierw sprawdzę na komputerze znajomego. Po prostu wcześniej w chwili uruchamiania maszyny był taki dość wyraźny dźwięk "pyknięcia" świadczący o tym, że karta "zaskoczyła" i będzie działać. Potem, gdy to się stało, już go nie było i brak z niej dźwięku. Jakieś pomysły??

Mam obecnie 3 pary słuchawek: Beyerdynamic DT 150, DT 990 PRO i AKG 550 MK II.

Gdyby nie udało mi się tej karty (problematycznej zresztą bo 5 minut zawsze po wyłączeniu komputera trzeba było czekać, żeby zaskoczyła bo inaczej lipa z dźwiękiem) postawić na nogi, jaki DAC, kartę lub sprzęt do tego polecacie? Max koszt do 1000zł, ale gdyby się w 600-700zł zmieściło to byłoby OK. Proszę o pomoc!

Na szczęście te AKG mogę podłączyć do płyty głównej i zagrają jako tako, więc nie umrę, ale chciałbym mimo wszystko jakoś tę całą sytuację ogarnąć i rozwiązać :)

Edited by Zgudi

Na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczna sztuka z wadliwej serii. Problem został zauważony już wcześniej, ale zignorowany i teraz eskalował do kompletnego zgonu układu. W tej sytuacji raczej tylko naprawa wchodzi w grę. Niestety do 1000 zł "najlepszą" kartą dźwiękową, zwłaszcza do wymienionych słuchawek, był i jest SC808. Teoretycznie można próbować jeszcze szczęścia z Xonarami STX. Są też naturalnie Polecane.

Dzięki co za odpowiedź. W swoim SC808 mam taki problem, że w grach, jak wentylatory karty graficznej (swoją drogą raczej dość cichej) się rozkręcą to słyszę w uszach bzyczenie i niekiedy bywa to drażniące. W obudowie miejsca niewiele, więc trudno te dwie karty odseparować. W związku z tym mam pytanie:

Załóżmy, że budżet jest elastyczny. Ile co najmniej musiałbym wydać i co z zewnętrznych sprzętów kupić, by nie gorzej jak wspomniany sc808 napędzić powyższe słuchawki?

Czy Aune T1 MK III lub Aune X1S za 1200zł, ewentualnie Nuforce Icon 2 za 1300zł to byłby dobry wybór i zgra się to z dt 150?

Edited by Zgudi

Wygląda na to, że silniki karty graficznej są na tyle mocne, że generują słyszalne pole elektromagnetyczne.

To zależy jeszcze jakie wzmacniacze operacyjne znajdowały się na pokładzie. Moim zdaniem SC808 to na dzień dzisiejszy* pułap Aune S16. Używane sztuki można było znaleźć do ok. 1600 zł, może mniej.

Z DT150 moim zdaniem lepsze efekty uzyska się na X1S, ale spokojnie będą pracowały także z T1. DT990 lepiej wypaść powinny również z T1. K550 MKII raczej widziałbym z X1S. Icon 2 nie jest natomiast sprzętem przeznaczonym bezpośrednio pod słuchawki, a pod pasywne głośniki stereo. 

*nawet dla ciekawości sam szukam jego odpowiedników w urządzeniach droższych/zewnętrznych. 

Dziś karta jednak wstała jakimś cudem. Po prostu czas w którym komputer musi być wyłączony bardzo się wydłużył. Urządzenie nie jest wykrywane nawet po 10-15 minutach odczekania. Godziny jeszcze nie testowałem, ale po całej nocy wyłączonego sprzętu i ponownym rozruchu był ten charakterystyczny brzdęk i zadziałało "jak gdyby nigdy nic". I tak pewnie będę musiał to na gwarancję oddać.

Z DT150 moim zdaniem lepsze efekty uzyska się na X1S, ale spokojnie będą pracowały także z T1. DT990 lepiej wypaść powinny również z T1. K550 MKII raczej widziałbym z X1S. Icon 2 nie jest natomiast sprzętem przeznaczonym bezpośrednio pod słuchawki, a pod pasywne głośniki stereo. 

Już chciałem kupować X1S, ale na mp3 forum przeczytałem, i to napisało kilka osób, że BD 990 PRO zupełnie nie zgrywa się z tym DAC bez dosztukowania dodatkowego sprzętu, pomimo, że to uniwersalny wzmacniacz. A szkoda, bo lubię dla odmiany odstawić DT150 i posłuchać bardziej "rześkiego" charakteru brzmienia.

Moim zdaniem SC808 to na dzień dzisiejszy* pułap Aune S16.

Tu definitywnie popsułeś mi humor. SC808 z bursonami to poziom sprzętu (nowego) za 3000zł? Cóż, aż mi słabo, a chciałem upgrade zrobić, tylko nie za taką cenę. Nie chodzi o to, że nie mogę ale bariera psychiczna tyle wydawać na ładnie grające pudełko. Może gdybym miał znajomych maniaków audio z którymi dyskutowałoby się przy piwie to byłoby o czym rozprawiać i czym się pochwalić, a tak to...:P Połowę tej kwoty mógłbym dać.

Edited by Zgudi