Jump to content

Słuchawki do 350 zł oraz OPAMP do Cube BE.

Dyzson
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem Audiotrak Prodigy Cube w wersji Black Edition USB oraz uszkodzonych HyperX Cloud w wersji I.

Zestaw ten całkowicie mi odpowiadał do momentu, aż w moich słuchawkach najpierw padł mikrofon, a później jedno i druga słuchawka.
Poratowałem się tymczasowym i improwizowanym recablingiem, jednak mikrofonu nie udało mi się zmusić do współpracy.
Ostatecznie zapadła decyzja o zakupie nowych słuchawek oraz może OPAMPu do Cuba pod wybrane słuchawki.

Mój budżet to jakieś 350 zł. Wolałbym wydać trochę mniej na rzecz np. okupienia lepszych padów, jeśli do zestawu dołączone są dość słabe.
Co do OPAMPu to jeszcze nie wiem, na pewno kupię go troszkę później, nie orientuje się też, w jakich cenach występują.

Aktualnie wpadły mi w oko 3 modele słuchawek, tzn.: (kolejność według moich wrażeń po przeczytaniu recenzji)
- SOMiC V2
- K240 MKII
- Encore Rockmaster OE

W ostateczności mogę zakupić drugą parę HyperX Cloud I.

Czego oczekuję od słuchawek?
Spędzam przy komputerze długie godziny, słuchawki muszą być dla mnie wygodne. Niestety odpowiadają mi jedynie welurowe pady.
W "skórzanych" moje uszy strasznie się pocą. Jest to dla mnie nieprzyjemne, z welurem czuję się dużo bardziej komfortowo.

Jeśli chodzi o budowę jest mi to absolutnie obojętne. Chciałbym, aby nowy sprzęt grał naturalnie, ciepło, ale nie kuł w uszy jak poprzednie słuchawki. (Superlux HD681)
Na pewno zależy mi na dynamice i dobrej scenie. Przede wszystkim słucham Rocka, czasem muzyki elektrycznej.
Lubię czasem usłyszeć fajny mięsisty bas, jednak większość czasu spędzam jednak przy muzyce rockowej.
Niestety nie potrafię lepiej opisać swoich oczekiwań.

Zdarza mi się dość często spędzać też trochę czasu w grach.
Bywają to gry,  przy których i tak słucham muzyki, lecz fajnie byłoby słyszeć nieco lepiej przeciwników (ich kroki czy strzały) w grach typu Counter-Strike czy Fortnite.

Jeśli chodzi o OPAMP, to jest to w sumie dla mnie temat absolutnie obcy.
Aktualne brzmienie moich słuchawek mi odpowiadało, lecz nie jest to nic bardzo porywającego.
Możliwe, że zrezygnuje z zakupu, jeśli nie będzie on potrzebny.

Bardzo prosiłbym o wasze zdanie poparte jakąś argumentacją i może propozycją, co do OPAMPu.

Pozdrawiam.

Witam również,

Niestety wygoda jest na ogół stricte kwestią indywidualną, toteż bardzo trudno jest przewidzieć na 100% jak nowo zakupywane słuchawki sprawdzą się w tym względzie u danego użytkownika. Wydaje mi się jednak, że najwięcej szczęścia będzie miał Pan z podanymi przez siebie Somic V2, jako że spełniają największą ilość wymagań. W przypadku K240 MKII ich welury mają stosunkowo małe otwory, toteż chociażby bez prostych modyfikacji opisywanych przeze mnie ostatnio na forum nie wiem, czy byłoby to wygodne połączenie. 

Temat OPA zostawiłbym na czas po zakupie słuchawek. Niemniej moim ulubionym układem, również pod względem stosunku ceny do możliwości, jest Burson Supreme Sound V5i. 

Pozdrawiam.

PS. Co do kwestii poruszanej w zgłoszeniu, również miałem takie wrażenie co do tematu, ale nie wygląda mi to na bota. Poczekamy i zobaczymy jak się sprawa będzie rozwijała.

• Upvote 1

Mam K240 około roku i nadal wszystko jest na swoim miejscu. Po kilku godzinach fakt uszy mogą ciutkę boleć w moim przypadku, ale komfort jest na dobrym poziomie. Jedynie na samym początku zanim nausznice się dostosowały było gorzej z komfortem, natomiast w czasie wygrzewania ten problem znikał. Wtedy wystarczy zrobić z 15 min przerwy na herbatkę i można dalej słuchać. Oczywiście proszę brać poprawkę na to, że moje uszy tak reagowały, w Pana przypadku może być inaczej.

Edited by Nehero
  • Upvote 1

On 15.10.2017 at 11:23 AM, Dyzson said:

Mam dziwne wrażenie, że których z tych 3 bym nie wybrał to byłoby okej.
Chociaż K240 kojarzą mi się z tandetnym wykonaniem i bardzo niskim komfortem Superlux HD681, przez co trochę mnie odstraszają.

Na większości swoich słuchawek stosuję rozwiązującą wszelkie problemy solucję: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/1603-jak-podsadzić-pady-by-zwiększyć-wygodę-słuchawek-akg-bluedio-beyerdynamic/

• Upvote 1

Oczekuje Pan ciepłego naturalnego brzmienia z mięsistym basem niestety K240 tu się nie sprawdzą. Nie są to ciepłe słuchawki, też daleko im do naturalnego brzmienia. Maja scenę i to porządną, dynamike też. Bas jest mocny, punktowy, szczególowy, jest go też dość dużo, ale za to jest dobrze kontrolowany, więc zawsze będzie go tyle ile trzeba.

Poza tym w ogólności są to przestrzenne, analityczne słuchawki, granie V-kowe.

Według mnie najgorzej radzą sobie w metalu, muzyce filmowej oraz bardzo dynamicznej muzyce klasycznej czyli poniekąd się to łaczy z muzyką filmową.

Na zerowym poziomie postawiłbym rock. Jest okej, ale na pewno też nie urzeknie nas to brzmienie w rocku.

I teraz najlepsze na deser, czyli elektronika i ambient oraz pochodne tych gatunku są poprostu czystą poezją odgrywaną na tych słuchawkach.

W przedziale cenowym do 300 zł K240 są poprostu stworzone dla elektroniki i ambientu. Tutaj analityczność, przestrzenność oraz bas sprawiają, że słuchanie tych gatunków to czysta przyjemność. Niestety kosztem innych gatunków, których słuchać się na dobrą sprawę da, ale nie będzie to poezją tak jak w przypadku elektroniki.

Oczywiście prosze sobie odsłuchać w miare możliwości K240 i samemu ocenić.

Powiem tak, najpierw powinno się wybrać słuchawki i zobaczyć czy ich brzmienie nam odpowiada.

Proponowałbym najpierw wybrać słuchawki, a dopiero potem kombinować z padami.

Same pady o ile w ogóle będą pasować, to albo nie zmienią brzmienia albo je lekko polepszą w jakimś zakresie, albo będzie gorzej niż na oryginalnych, więc proszę się zastanowić dwa razy.

Zmiana padów to kosmetyka, która nie powinna mieć realnego wpływu na wybór konkretnego modelu słuchawek.

Z tego co udało mi się już czytać na forach, nie przypominam sobie, aby ktoś zamieniał oryginalne na te od HyperX Cloud. Kto wie może to ma sens a może nie.

Jak już będzie miał Pan słuchawki to czemu nie, można poeksperymentować jak zagrają z padami od Cloud, o ile w ogóle będą pasować.

W kwestii słuchawek, za bardzo nie pomogę, bo moje jedyne doświadczenie to K240 no i LCD 2, które udało mi się dziś odsłuchać. LCD wpasowują się w Pana oczekiwania w większości co do naturalności, ciepłoty i łagodnej góry. Niestety nie ten budżet. 

Tak na prawdę nie należy się oszukiwać, ale niestety im mniejszy budżet tym więcej ograniczeń. A podam to na prostym przykładzie, chce Pan uzyskać ciepłe, naturalne brzmienie z łagodną górą i mięsistym basem. Sam rozpoczynając poszukiwania swoich słuchawek miałem dosłownie te same założenia co Pan z wyjątkiem mięsistego basu, bo niestety nie potrafię zrozumieć co przez to powinienem rozumieć. Wszystko to znalazłem w LCD 2, dosłownie wszystko co chciałem, niestety obarczone jest to wysoką ceną.

Ale moja propozycja aby jednak Panu jakoś pomóc jest taka, jest multum wątków w internecie, gdzie ludzie pytają się o słuchawki do rocka, proszę wpisać : "jakie słuchawki do rocka" i poczytać, znajdą się tam między innymi DT 990,880,770, grado sr 60 i wiele innych. Proszę w miarę możliwości pójść posłuchać sobie tych słuchawek i da Panu to pogląd, które słuchawki się Panu podobają, a które nie. To z kolei da możliwość komuś znającemu większą liczbę słuchawek niż 2, doradzić Panu słuchawki do 350 zł, jeśli powie Pan, które słuchawki się podobają. Ewentualnie jeśli pójdzie Pan ze swoim Cube BE, to na miejscu pomogą coś dobrać względem Pana oczekiwań, więc przy okazji nie będzie musiał się Pan opierać na recenzjach czy opiniach a na własnych uszach.

Właśnie największy problem z wyborem słuchawek u mnie, to brak możliwości ich odsłuchu.

Wszystko, co w teorii wygląda bardzo imponująco w praktyce wygląda często bardzo słabo.

Przykładem mogą być moje pierwsze "porządne" słuchawki Superlux HD681.
Na papierze były to fajne, polecane budżetowe słuchawki. W praktyce mało przez nie nie ogłuchłem.
Na integrze trzeszczały, a po zakupie Cube, jakość dźwięku się polepszyła, tylko, co z tego skoro kuły mnie w uszy jeszcze mocniej.
Może Cube nie był najlepszym wyborem pod te słuchawki, jednak właśnie o to mi chodzi. Moje przyszłe słuchawki muszą dobrze komponować się z Cubem.

Pytanie tylko, które w TEORII powinny się dobrze skomponować.
Powiedzmy, że jestem w stanie sprawdzić jedną parę słuchawek w jakiś sposób.
Niestety sprawdzenie większej ilości raczej jest niemożliwe.

Na dylemat odpowiedziałem już w swojej poprzedniej odpowiedzi, tj. który model w moim odczuciu ma szansę się sprawdzić w takich a nie innych okolicznościach. Szansę, nie pewnik, ponieważ niestety nie jestem wróżką, nie czytam w myślach i najzwyczajniej w świecie nie wiem co Pan słyszy oraz w jakim stopniu jest wyczulony na poszczególne zakresy częstotliwości. Co do HD681, problemem jest raczej kupowanie słuchawek tylko dlatego, że są polecane, a nie po upewnieniu się, że ich dźwięk będzie faktycznie spełniał konkretne oczekiwania. To dlatego wybór na rynku jest taki szeroki, a polecane modele obejmują wiele egzemplarzy o często różnorodnych sygnaturach. Od tego są bardzo obszerne opisy, wykresy częstotliwościowe, klasyfikacje, które jeśli nie rozwiążą zagwozdki, to chociaż po części przyczynią się do tego. Natomiast brak możliwości odsłuchu często rozwiązuje ustawowa możliwość zwrotu towaru w terminie 14 dni bez podania przyczyny przy zakupach prywatnych przez Internet.  

Tu masz rację, co do tej ustawy. Jednak z doświadczenie wiem, że troszkę takie rotacje i wymiany niestety trwają. No cóż, będę musiał próbować.
Tak czy siak, dziękuje bardzo za pomoc. Na pewno ułatwiliście mi nieco podjęcie decyzji.