Jump to content

Głośniki/kolumny do 1000-1500zł

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do zakupu głośników/kolumn które będę mógł podłączyć do komputera. Zamierzam ich używać do słuchania muzyki, oglądania filmów oraz grania.

I tu pojawia się problem. Nie wiem czy lepiej wybrać głośniki + kartę dźwiękową czy jakieś kolumny + wzmacniacz.

Uwagę moją przykuły m.in. głośniki Microlab Solo7c oraz Edifier R2730DB (nie miałem ich jeszcze okazji osłuchać, gdyż w pobliżu mojego miejsca zamieszkania jest to niemożliwe). Co do innych rozwiązań, nie mam pojęcia. Wchodzą w grę także używki, jednak w związku z tym, że się na tym nie znam, potrzebowałbym jakiejś pomocy :)

Co do warunków w jakich będzie użytkowany sprzęt, to ciężko mi się określić (w niedługim czasie zamierzam się przeprowadzić).

1500 zł za całość czy za jeden komponent ?

Zestaw typowo pod komputer jak edifier czy logitech nigdy nie będzie lepszy od wzmacniacza + kolumny a tym bardziej za używki.

Poszukaj u tego pana z używkami albo poradź się vlogera ReduktorSzumu zestawu do 1500 zł. 
W ogóle na olx.pl jest mnóstwo ciekawych ofert sprzętu nawet 20'letniego, sam nabyłem tego typu sprzęt
i na prawdę nie idzie się zawieść. Problem pozostaje karta dźwiękowa bo szkoda by taki sprzęt podłączać do integry , 
czy niższych modeli asus, sound blaster... Jeśli w komputerze jest lipna dźwiękówka która nie eliminuje przy tym zakłóceń,
to proponowałbym DACa albo zewnętrzną kartę dźwiękową przed wzmacniaczem. Niestety to dodatkowy wydatek.

Edited by Dejvi

Dzięki za porady.

1500 zł za wszystko :) Aktualnie w PC znajduje się tylko integra (Realtek® ALC1220). Z używkami jest taki problem, że można się wkopać nie znając się :) Nie mniej nie widzę problemu z zakupem używek, jeśli sprzęt byłby "pewny".

PS. Jeśli różnica byłaby duża, na zestawik mogę rpzeznaczyć do 2000 (nie chciałbym przeznaczać więcej, ze względu iż będzie to mój pierwszy mocniejszy sprzęt audio).

Edited by bladykiel

Ten gość którego powyżej wskazałem na olx, jest pewny bo byłem u niego. Facet ma komis, wystawia dokumenty sprzedaży, 
zna się na rzeczy i jest w czym wybierać. Jeśli mieszkasz blisko, podbij do niego i będziesz mógł sobie odsłuchać konfigurację jaka ci się 
spodoba za 1500 zł, a resztę kasy przeznaczysz na DACa. Jeśli nabędziesz już coś, nie kupuj od razu DACa bo może być tak że
integra wyrobi. Czasami zdarzy się płyta główna z dobrym dźwiękiem. Jest z tym trochu pierdzielenia, bo idąc do sklepu wyrzucasz 1500 zł za edifiera czy lg'techa i się niczym nie przejmujesz. Sam mam użyczonego lg'techa i stoi odłączony obok. Coś... za coś.

Edited by Dejvi

• 5 weeks later...

Ja sam w przyszłości zamierzam może szukać głośników aktywnych tak do 1500 zł może. Słyszałem, że Fostexy dają dobre monitory - na biurku bym to trzymał, a Edifiery R2600 dość mocno je zapychają.. Poza tym chciałbym lepszej jakości dźwięku. Podobno monitory Fostexowe są za ok. 600- 1500 zł. Odpowiedni sprzęt już mam myślę - Questyle'a cma400i ..

Edited by Introverder