Jump to content

HyperX Cloud czy AKG K240 Studio do integry


amadeuss
 Share

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad zakupem słuchawek do około 350 zł. Przeznaczenie to głównie gry, czasem muzyka. Obecnie posiadam kartę dźwiękową zintegrowaną Realtek ALC892 (MSI P67A-G45 (B3) Intel P67 LGA1155). Widziałem, że w tej cenie polecane są HyperX Cloud oraz AKG K240 Studio. Z tego, co czytałem to pierwsze powinny dać radę na integrze, natomiast drugie mogą mieć problemy, czy to prawda? Czy warto kupować AKG K240 Studio do takiej karty, czy HyperX Cloud będą lepiej brzmieć? Czy AKG K240 Studio mimo wszystko będą lepiej brzmieć? Czy HyperX Cloud będzie lepsze w tym przypadku od Creative Aurvana Live i Marshall Major II?

Edited by amadeuss
Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy czego oczekujesz, pod gry sprawdzą się obie pozycje. Mam K240 Studio i powiem tyle jak słuchasz elektroniki, ambientu  i podobnych gatunków to te słuchawki są do nich stworzone, kiepsko radzą sobie natomiast z ciężkim brzmieniem(jest poprawnie ale nie ma przyjemności z odsłuchu),  muzyką filmową( choć wszystko jest poprawne, brakuje czasami takiego efektu wow jak w kinie, masywniejszego, potężniejszego brzmienia).

K240 podłączałem pod starą integre i to zagrało oczywiście wystarczająco głośno, inna kwestia, że integra nie wyciągnie wszystkiego co możliwe z słuchawek.

Link to comment
Share on other sites

HyperX Cloud na pewno zagrają na integrze poprawnie. Wiem, bo mam i grały okej.

Wydaje mi się również, że K240 jak i inne wypisywane przez Ciebie superluxy będą grały tak samo albo po prostu gorzej ze względu na bardzo słabą jakość źródła.

Edited by Dyzson
Link to comment
Share on other sites

@Dyzson K240 nie są wymagającymi słuchawkami do napędzenia, mój telefon S Note 4 w kwestii dostarczenia mocy, był okej. Kwestia tutaj o synergie. Każde słuchawki zyskają, jeśli będzie lepsze źródło, po prostu niektóre wymagają lepszego źródła by pokazać to co naprawdę potrafią, a inne mogą bez niego żyć, wystarczy im integra i też dobrze grać.

Jeśli autor nie zamierza kupować lepszego źródła, wzmacniacza to lepiej brać słuchawki, które dobrze zagrają z integry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...