Jump to content
Nehero

Zestaw słuchawkowy

Recommended Posts

Tak w kwestii kabla Nordost to skąpią informacjami, natomiast w Q21 mają Forza Noir w dwóch wydaniach. Jak dobrze przeczytałem jest 8 żyłowy, więc powinien być dobry, zresztą @Hir0 też go poleca. Niestety Top HiFi go nie posiada tylko Q21 i dopiero jak tam się wybiorę, będzie można go przetestować.

Tak tory do testowania, to na pewno iFi i może coś przez ten rok się jeszcze znajdzie. Kto wie może nagle ten Moon podczas testów okaże się godnym kompanem dla LCD.^_^

Jeśli to Noir Hybrid, to powinien pasować idealnie. 

Sklepy nie posiadają często tego samego sprzętu, ponieważ dystrybucja jest podzielona i dodatkowo rozbita na indywidualnie oferowany asortyment przez dany sklep. Przykładowo sieć sklepów A posiada sprzęt m.in. od dystrybutora X lub nawet przejmuje taką rolę samodzielnie, podczas gdy sklep B sam stara się być dystrybutorem Y i gdy oba będą chciały sprowadzić do siebie ten sam sprzęt, bardzo łatwo o konflikty na tym tle. To dlatego idąc do jednego salonu można spotkać kompletnie inny asortyment na półkach i w katalogach niż w drugim. 

Mogę sprawdzić, choć i tak zapewne przeszedłby standardowo przez wszystkie trzy pary.

Tak czytam Panowie ten temat od samego początku i... chyba też chce Audeze...

Audiofanatycy, czy w Państwa opinii LCD2 nadają się co najmniej dobrze do elektorniki "ciemnej" (cieżko jednoznacznie sklasyfikować)?

Wiem, że jak lekka elektronika to słuchawki przestrzenne takie jak K702, czy wyżej - HD800 są doskonałe (K702 dzięki Panu użytkuję codziennie i na pewno nie zamierzam ich się pozbyć) ale tutaj jest inaczej, nie ma "potrzeby" tej przestrzeni i lekkości a jest solidna, często powolna linia basowa i ma być bardzo przyjemnie i relaksująco...

Edycja: przykładowe utworki (rozmarzyłem się i zapomniałem) :)

Spoiler

Edited by JC
dodane utworki

Hahaha nie dziwie Ci się.

Może zapodaj konkretne utwory wtedy łatwiej będzie zrozumieć ^_^

@JC

U mnie gra to bardzo, bardzo dobrze, jednak nie jest to historia z serii: "wystarczy tylko jeden prosty trik - kupić Audeze". Ważniejszą sprawą jest dobranie toru pod nie, bo to on będzie generować dźwięk. 

@Nehero

Widziałem twój komentarz pod Icanem, sprytnie, sprytnie nie powiem ;).

Dzisiejszego wieczoru zapraszam do odsłuchu z Gryffinem:

Josef Salvat - Open Season (Gryffin Remix)

Bipolar Sunshine - Daydreamer (Gryffin Remix)

Maroon 5 - Animals (Gryffin Remix) (referencyjny kawałek na iFi, czysta miazga ;))

Misterwives - Reflections (Gryffin Remix)

Gryffin - Love In Ruins ft. Sinead Harnett

• Upvote 1

@JC

Dziś cały dzień spędziłem na Q80 z M35, zaś przy słuchawkach na K1000. Przy pierwszym utworze od Alivvve rzuciła mi się w uszy trochę agresywnie strojona góra. Przełączenie się na LCD-2F od razu przestało zwracać błędy w tym rejonie, tj. mimo tego że słyszę wyraźnie pod jakie słuchawki (lub może bardziej na jakich słuchawkach) był to utwór masterowany, LCD odtwarzają go pełnoprawnie i z nutą bezpieczeństwa. Oczywiście jak na mój gust. Z drugim utworem jest podobnie.

HD800 oraz K702 sprawdzają się na ogół lepiej w muzyce "syntetycznej", ale z jednym założeniem: użytkownik musi mieć pewną tolerancję na sopran w części gatunków. O dziwo przy podanych przez Pana utworach jest nawet w porządku pod tym względem. Przy KOSIKKu przy głośniejszym słuchaniu daje się usłyszeć gorętszy sopran, ale poza tym spokojnie da się słuchać. LCD-2 sprawdzają się lepiej w elektronice mieszanej, a więc mającej elementy zapożyczane z innych gatunków. Niekoniecznie musi to być np. ambientronica, a np. future garage, vocal trance, electropop czy jakiekolwiek mieszanki z muzyką klasyczną. Dlatego też tak często pracuję na K1000, bo dają mi bardzo bliską, monitorową średnicę, do tego otwartość nie gorszą niż HD800, a ponad wszystkim świetny wgląd w konstrukcję utworu.

Tak na marginesie też, osobiście rekomenduję odsłuchów dokonywać z Bandcampa, na którym najczęściej kupuję muzykę dla siebie - nie daje aż tak mocnej kompresji jak SC. 

https://alivvve.bandcamp.com/track/one-day 

https://kosikk.bandcamp.com/track/kosikk-october

• Upvote 1

1 minute ago, Hir0 said:

@JC

U mnie gra to bardzo, bardzo dobrze, jednak nie jest to historia z serii: "wystarczy tylko jeden prosty trik - kupić Audeze". Ważniejszą sprawą jest dobranie toru pod nie, bo to on będzie generować dźwięk. 

Potwierdzam, 2h odsłuchu wystarczyły, aby mnie do nich przekonać. Magnes nie tylko napędza przetworniki ale i przyciąga potencjalnych kandydatów.

1 minute ago, Hir0 said:

@Nehero

Widziałem twój komentarz pod Icanem, sprytnie, sprytnie nie powiem ;).

A dziękuje, trzeba polecać sprawdzone połączenia^_^. Wiadomo zasada gustu dalej działa, ale jedna możliwość więcej do sprawdzenia.

Jak znajdę czas i możliwość też posłucham sobie HD 600 i HD650, z iDac2 tylko to już Q21.

@JC Posłuchałem utworów, ciekawe nie powiem. Dla mnie na K240 słucha się ich wyśmienicie.

Może coś od siebie dodam

https://kabbalisticvillage1.bandcamp.com/track/the-lost-princess

https://kabbalisticvillage1.bandcamp.com/track/los-angeles

• Upvote 1

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, K702 lubię też w gatunkach psybient/psychill choć faktycznie, czasami jest za jasno.

https://suntriprecords.bandcamp.com/track/aes-dana-digitalys

W k702 w utworkach takich, jak umieściłem w poście wyżej poza basem (o czym za moment) brakuje mi pobudzenia uczuć słuchacza. Basu może i nie brakuje przykładowo w Alivvve bas owszem jest ale brakuje mu tego 'wygaru', impaktu i może objętości(?) które znam z chociażby z sony XB700, których w pracy używam do dziś bo grają dość fajnie i z laptopa, a że pady zrobiły się już prawie materiałowe to i basem już nie tłuką jak oszalałe. Wydaje mi się, że "syto zastawiony stół" to doskonale porównanie użyte w recenzji LCD2 :) chyba właśnie tego mi w K702 przy utworach jak wyżej brakuje. Wspomniana trudność w poruszeniu słuchacza to raczej powszechna opinia, w końcu to słuchawki studyjne i serwują trochę kliniczne granie a ja z kolei szukam czegoś odwrotnego, co zamiast zmuszać mnie do 'eksplorowania' każdego dźwięku, pozwoli kompletnie się zrelaksować a nawet i wzruszyć.

Źródłem tymczasowo byłby dalej tylko aim SC808 (2x Burson SSv5 + Muses8820)  z ew. zmianą musesa na coś lepszego (bo wiem, że LCD2 w miarę się dogadują z aimem) a w przyszłości integra wysokiej klasy (na ten moment byłby to CV2+) ale minimum myślę do wakacji 2018 zostałby aim bo też preferuję zakupy 'raz a dobrze'.

• Upvote 1

@JC Żałuje, że nie mogę tego jakoś nagrać czy przekazać ale ten kawałek brzmi rewelacyjnie na lampie od iFi, bardzo żywo i naturalnie ze świetnym basem. Aż ściągnę sobie żeby prezentować znajomym na odsłuchach.

Naprawdę czuje tutaj jakby muzyka żyła wokół mnie, a to tylko skompresowane nagranie z przeglądarki. 10/10!

Edited by Hir0

Receptą na bas w K702 jest bassport mod. O ile nie został już zaaplikowany. LCD-2F mają basu trochę więcej od HD800, ale te ostatnie są bardziej umiarkowane w tym względzie. Obie pary są mniej basowe od odblokowanych K702. Z wygarem wchodzą dopiero LCD-3. 

AIM z takim ustawieniem wcale nie jest taki zły, ale osobiście jestem od pewnego czasu dużym fanem układów SS V5i na tych kartach. Może to być bardzo tani upgrade "na już", jeśli wymieni się 8820 na V5i tylko na buforze, zostawiając pełne V5.

PS. Aes Dana to muzyka niemalże stworzona właśnie pod słuchawki pokroju HD800/K1000.

Bassport moda próbowałem już dwukrotnie i owszem basu przybywalo sporo to jednak czegoś zaczynało brakować i szybko ponownie passporty zaklejałem. Bardzo lubię K702 takie jakie są i nie szukam zamiennika a jedynie kolejnej pary słuchawek pod nieco inne gatunki. 

Konieczne będą więc dluższe odsłuchy i porownanie LCD2 i 3 w jednym ze sklepów. Małym dramatem dla mojej osoby jest natomiast fakt, że LCD3 to koszt blisko dwukrotnie wyższy od LCD2 :(

@JC Dla mnie LCD 2 są wystarczające po odsłuchach, natomiast sprawdzę zarówno LCD3 i LCD4. Jeśli LCD 3 faktycznie bardziej mi się spodobają to coż będzie trzeba to przemyśleć. Natomiast zastanawia mnie czy będę chciał jeszcze więcej basu względem LCD 2, które względem moich K240 mają go już więcej. Krótko mówiąc pytanie czy w LCD 3 nie okaże się, że jest nawet za dużo basu.

@EvilKillaruna Chciałbym zadać jeszcze raz pytanie odnośnie Aune E1, bo nie wiem czy przeoczył Pan moje poprzednie zapytanie czy nie zna Pan odpowiedzi, a jest to dla mnie dość istotne pytanie z racji, że zaintrygował mnie Pan tymi słuchaweczkami, które faktycznie mogą być taką namiastką LCD 2. Czy Aune E1 mogą mieć problemy aby zupełnie nie zgrać się z jakimś źródłem? Wiem polecał Pan Shanling M1, natomiast wolałbym aby była to zupełnie ostateczność.

Dodam, że LCD2 z podbitym jednym oczkiem na 3D w Icanie oraz kablem od forzy posiada znacznie większą scenę od Coplanda z LCD3 oraz standardowym kablem. Nie ma nawet co tutaj porównywać.

Na drugim oczku brzmienie rozszerza się i jakby podnosi do góry tracąc przy tym formę brzmienia stereo i podchodzi pod koncertowe dźwięki. Przynajmniej ja tak to czuję.

@Nehero Zapewne przeoczyłem. Słuchawki te jak na razie nie zgrały mi się kompletnie chyba tylko z Aigo Z6, jako że tam pasują konkretnie jasne modele. Osobiście nie preferuję z nimi źródeł grających w stylu V lub z dużym basem, jako że wiem jak pięknie potrafią zagrać nawet na neutralnych, które niczego nie koloryzują. Z basem natomiast jest tak, że są bardziej basowe od LCD-2F, ale w granicach normy. Im chudsze źródło natomiast, tym bas ten zbliża się ilością do 2F, dlatego tak je lubię z Shanlinga M1.

• Upvote 1

Dobrze dziękuję, jak je kupie to zobaczymy jak zagrają z XB 10 i wtedy będę myślał dalej.

Na dokładkę dość mroczny i niepokojący utwór : 

Edited by Nehero

Tymczasem u mnie powoli rozpoczynają się testy 230HAD. Tonalnie bardziej zdaje się pasuje pod LCD-2 (a właściwie 3) niż HD800. Nie tak urokliwy jak Burson (nie ma tej lekkiej aury tajemniczości) i nie tak ciepły oraz średnicowy jak Copland, a bardziej równy i neutralny, z dodatkowym detalem i wrażeniem linearności.

Czyli zamiast dodawać muzykalności, powiększać zalety LCD, będzie poniekąd je odbierał, dając to czego LCD ma mniej?

Tak by wychodziło (a przynajmniej po COAX). Rozjaśniając i normując je, będzie dążył do równości. Moon dobrze gra z tego co słyszę ze słuchawkami mniej lub bardziej kameralnymi. AudioQuest NightOwl, K240 Monitor, K280 Playback (właśnie mam je na głowie), ATH-W1000Z, OPPO PM3 to moim zdaniem całkiem dobre dla niego towarzystwo. Z Audeze obstawiałbym oba modele iSine oraz LCD-3. Może też zagrać ciekawie z LCD-4. Nie jestem jednak pewien czy starczy mu sił na wyprostowanie LCD-X. A także NightHawków. LCD-2 to już pewien dylemat, bo od tego modelu można iść w dwa kierunki tak jak Pan pisze: albo na pogłębienie ich cech, albo wyrównanie. Widziałem osoby idące daleko w to pierwsze. Sam preferuję różnie, w zależności od nastroju, ale chyba jednak częściej w to drugie.

Ciekawostką jest fakt, że Moon miał grać wedle opisów trzecich ciepło w stylu Coplanda. Jak na razie jednak w 100% mieści się w definicji typowego tranzystora i nie jest to klimat 215-stki. Dlatego właśnie tak lubię wstrzymywać się do czasu odsłuchów samodzielnych :).

Na Top HiFi czytałem, iż można nawet telefon czy przenośny odtwarzacz podłączyć do Moona tylko, że przez kabel jack czyli tak jak z Aune B1, ciekawa alternatywa.

Mnie bardziej przekonuje pogłębianie cech LCD 2, choć też bez przesady, napewno tak jak grało z DAC 215 było jak na ten moment świetnie, no zostaje jeszcze iFi.

Jak znajdzie się czas to Moona też mogę sprawdzić.

Teraz już też wiem, iż nic nie zastąpi odsłuchu.

Napisał Pan, że przynajmniej po COAX, czyli po USB może się różnić?

Znowu wyjdę na fanboya ale co mi tam, wychodzi na to, że iFi nie dość że rozjaśnia i wyrównuje LCD2 to w dodatku dodaje muzykalności. Jak skończyłem odsłuch Coplanda + LCD3 to podzieliłem się moją opinią ze sprzedawcą i jak dla mnie zagrało to ciemno, a on był zdziwiony (co również potwierdza @Nehero na LCD2). Chyba nigdy nie słyszał ich w jaśniejszym wykonaniu, bo jak sam mówił słucha je w domu na dość taniej karcie dźwiękowej. 

Dzisiaj znów zmieniałem ustawienia wieży oddalając brzmienie do tyłu w coś na styl Coplanda, tracąc efekt bliskiej holografii ale zyskując bardzo wyrównane granie. Teraz LCD2 brzmią dla mnie idealnie, niskie tony wyłaniają się z mroku, a im robi się głośniej tym dźwięki jaśnieją. @Nehero zachęcam żebyś przed odsłuchem dał mi znać, prześle kilka gotowych ustawień pod LCD2.

@Nehero

Mogę sprawdzić, jako że mam 1,5 m Cordiala jack-jack oraz kilka odtwarzaczy na warsztacie. Na razie pracuje sobie z K1000 i tu akurat okazuje się, że jest nawet w miarę.

Więc ograniczyłbym się na Pana miejscu wtedy do tych dwóch. Moona można wpisać sobie na listę drugorzędną do odsłuchu dla ciekawości. 

Tak. Czytał Pan jakie obserwacje miałem przy S6 i CV2+ na XMOSach? Nawet sterowniki potrafią wpływać na pracę nadajnika USB i modulować wychodzący z niego dźwięk, przekazywany potem reszcie elektroniki. Dlatego cały czas pracuję na wersji 3.20, którą pod Conductorem uważam za znacznie lepszą od fabrycznych. 

@Hir0 

Prawdą jest powiedzenie, że "każda myszka swój ogonek chwali" i to samo aplikuje się również i do mnie z Conductorem. Także bez stresu ;)

@Hir0 Na pewno dam znać, ale z racji, że sam dojazd do Q21 i powrót według google map ma zająć około 3h to potrzeba krótko mówiąc całego dnia na to. Piekielnie daleko nie jest bo najkrótszą trasą około 15 km, ale jednak komunikacja miejska to nadal komunikacja miejska.

Z elektroniki, którą przesłuchiwałem to Philter jakoś nie zgrał się z LCD 2 i DAC 215, wysokie tony były zbytnio przygaszone, choć nadal jest to opinia taka na szybko bo nie miałem zbytnio czasu na rozwodzenie się nad utworami. Dla mnie wzorcowo Philter gra właśnie na K240, gdzie niczego mi de facto nie brakuje.

U mnie sprzedawca jak opowiadałem, a przynajmniej się starałem, bo poniekąd sam z wrażenia nie wiedziałem co powiedzieć, jedynie przytakiwał i oto cała dyskusja z nim ^_^.

@EvilKillaruna Tak czytałem przy CV2+ tylko zapomniałem, więc zajrzę jeszcze raz, dziękuję.

Edited by Nehero

Swojego czasu również słuchałem Philtera, zwłaszcza bardzo podobał mi się utwór Flutterby. Z iFi na spokojnie można słuchać muzyki z youtube podczas odsłuchów, zagra to również bardzo dobrze. Jednak:

-trzeba mieć wgrany najnowszy soft - 3.20

-ustawić dźwięk w windowsie na 32 bit/44.1 khz

-utwór musi być dostępny w hd

Dzisiaj trochę kosmicznie i ambientowo żeby to nie być schematycznym:

https://dreamhub.bandcamp.com/track/into-orbit

https://carbonbasedlifeforms.bandcamp.com/track/euphotic

https://biosphere.bandcamp.com/album/microgravity

https://bvdub.bandcamp.com/track/01-it-mattered-once

Pozdrowienia dla HD800 i AKG K1000 ;).