Jump to content
Nehero

Zestaw słuchawkowy

Recommended Posts

Staxy raczej grają bardziej technicznie ale z muzykalnych oprócz wyżej wymienionych są też Lambda Signature i 404LE

• Like 1

Dobrze to w sumie można wyrzucić słowo muzykalność w stosunku do STAX-ów, niech ten przywilej zostanie dla Audeze i podobnym im słuchawkom.

Pytanie zadałem na ogólnym wątku o STAX-ach i w sumie poza tą ofertą, której nie dostałem publicznie, to publicznie poza zwykłą dyskusją, wywiązała się malutka burza na temat, kto ma rację, a kto mówi bzdury czyli standard na większych forach. 

22 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

konkurencyjnym forum

Czy ja wiem, czy konkurencyjne. Forum tworzą ludzie, więc przynajmniej dla mnie ciężko tutaj mówić o konkurencji forumowiczów, czyli kto jest lepszy, a kto gorszy, bo do tego sprowadza się konkurencja, czyli też rywalizowania między sobą. Osobiście nie jestem zwolennikiem rywalizowania na forum, gdzie jest to miejsce jedynie do wymiany poglądów i dyskusji. A szczególnie to widać po forach stricte związanych z dziedziną komputerów, gdzie ludzie "obrzucają błotem" sąsiednie forum za ich poglądy, niemal rzucając się sobie do gardeł.

Obecna moja wizja to LCD 2C/2F i chyba z naciskiem na 2C z racji na większą wygodę i większą muzykalność z Questyle CMA 600i oraz STAX i na tym bym zakończył, jeśli nic z używanych to pewnie SRS 3100. Bo niestety za każdym razem próba znalezienia złotego środka w postaci jednego dobrego zestawu kończy się tym samym, czyli wizją zbierania pieniędzy przez dłuższy czas, a jednak uświadomiłem sobie, że to się nie uda, bo nie wiem co przyszłość przyniesie, a im dalej w przyszłość z planami tym większa szansa, że coś pójdzie nie tak i wtedy plany słuchawkowe mogą legnąć w gruzach. A jeśli sobie nie postawię punktu granicznego to chyba mógłbym rozważać w nieskończoność.

2 minuty temu, Nehero napisał:

Dobrze to w sumie można wyrzucić słowo muzykalność w stosunku do STAX-ów, niech ten przywilej zostanie dla Audeze i podobnym im słuchawkom.

Nie jest to przywilej i nie dotyczy wyłącznie Audeze. To tylko jeden z producentów. Znacznie bardziej muzykalne są od nich Kennertony na ten przykład, ale i sporo słuchawek dynamicznych. Napisałem tylko Panu że cecha ta jest rzadko spotykana w zakresie STAXa i w tą markę idą osoby o konkretnych wymaganiach, głównie co do holografii sceny, szybkości czy czystości. Nie znaczy to że nie są one modelami nie dającymi przyjemności. 

5 minut temu, Nehero napisał:

Pytanie zadałem na ogólnym wątku o STAX-ach i w sumie poza tą ofertą, której nie dostałem publicznie, to publicznie poza zwykłą dyskusją, wywiązała się malutka burza na temat, kto ma rację, a kto mówi bzdury czyli standard na większych forach.

Owszem, standard. Dlatego po wielu latach przestałem się na nim udzielać.

5 minut temu, Nehero napisał:

Czy ja wiem, czy konkurencyjne.

Mogę żartem powiedzieć, że niniejsze jest bezkonkurencyjne ;), ale to tyczyłoby się raczej atmosfery, która jest znacznie bardziej życzliwa i rzeczowa. Forum tworzą owszem, ludzie, ale jeśli sprowadza się to ostatecznie do partykularnych interesów i handlu, z hobby pozostaje się nieustanne gryzienie po łydkach i szukanie zysku na wszystkim. To również powód dla którego ja oraz zapewne część osób z FAF chcieliśmy odpocząć - mniejszy ruch to większy spokój. 

8 minut temu, Nehero napisał:

Obecna moja wizja to LCD 2C/2F i chyba z naciskiem na 2C z racji na większą wygodę i większą muzykalność z Questyle CMA 600i oraz STAX i na tym bym zakończył, jeśli nic z używanych to pewnie SRS 3100. Bo niestety za każdym razem próba znalezienia złotego środka w postaci jednego dobrego zestawu kończy się tym samym, czyli wizją zbierania pieniędzy przez dłuższy czas, a jednak uświadomiłem sobie, że to się nie uda, bo nie wiem co przyszłość przyniesie, a im dalej w przyszłość z planami tym większa szansa, że coś pójdzie nie tak i wtedy plany słuchawkowe mogą legnąć w gruzach. A jeśli sobie nie postawię punktu granicznego to chyba mógłbym rozważać w nieskończoność.

Jeden z forumowiczów wybrał się w weekend na odsłuchy i wrócił z bardzo dobrym zdaniem o 2C oraz Deckardzie, potwierdzając przy okazji słuszność recenzji Classic'ów i jej prawdziwość. Niestety ale problemu przed jakim Pan stoi nie rozwiążę, zaś praktycznie przy każdych słuchawkach będzie można na coś narzekać. Stąd konieczność odsłuchu samodzielnego. Wizja jest jak najbardziej poprawna moim zdaniem w Pana priorytetach, ale 2F mają potencjał do zakończenia tematu w formie jednego zestawu. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do tego jakim budżetem się dysponuje. Przykładowo iSine 10 + Shanling M3s to też zestaw, który można mieć za ok. 2000 zł przy pomyślnych wiatrach, a który w zakresie opłacalności nie wiem czy ma cokolwiek równego sobie.

• Like 2

Mogę potwierdzić to co pisze pan Jakub. Jestem w posiadaniu 2C od paru dni i skoro z tanim źródłem jakie jest Aune T1 MK2 jestem w siódmym niebie, to ciekawe co są one w stanie zdziałać z jakimiś innymi źródełkami ( nie miałem jeszcze okazji posłuchać ich z Opusem #1!). Nie żałuję nawet pojedynczego grosza wydanego na te słuchawki :)

• Like 2

Jak sobie przypominam, to jeden z forumowiczów wybrał się w weekend na odsłuchy LCD 2F, na Aune s16, i ostatecznie je kupił - i tak temat słuchawek zakończył w tym zakresie cenowym.

Zresztą z Burson Conductor V2+ też grają bardzo dobrze.

Edited by Blondie
  • Like 2

2 godziny temu, Nehero napisał:

Oczywiście wszystko nie jest jeszcze pewne, bo sam sprzedający nie jest w 100% pewien czy chce sprzedać.

Ale na koniec westchnie z bólem i stwierdzi, że jego strata :D?

• Like 1

Będzie biegł za kurierem z płaczem jak wyśle :). Ale na poważnie, widziałem już różne rzeczy rozgrywane w sposób zorganizowany, także jedyne o co apeluję to ostrożność. A bez kompletu zdjęć, zwłaszcza błon driverów, nawet nie zaczynamy rozmowy.

• Like 1

2 minuty temu, nsk napisał:

Ale na koniec westchnie z bólem i stwierdzi, że jego strata :D?

Najpierw założy fanklub, opisze jakie są wspaniałe. Następnie wykaże ponad wszelką wątpliwość, że sprzęt z tej samej półki cenowej kolegów z forum to zwykły śmietnik, którego nie warto słuchać. Następnie komis, koniecznie tak aby zarobić, link do allegro a koledzy z forum będą podbijać jego ogłoszenie w temacie "okazje z allegro". To już standard, długo mi zajęło tylko zrozumienie kto z kim i dlaczego, ale teraz czytam ich jak otwartą książkę.

• Like 3

5 minut temu, Palpatine napisał:

Najpierw założy fanklub, opisze jakie są wspaniałe. Następnie wykaże ponad wszelką wątpliwość, że sprzęt z tej samej półki cenowej kolegów z forum to zwykły śmietnik, którego nie warto słuchać. Następnie komis, koniecznie tak aby zarobić, link do allegro a koledzy z forum będą podbijać jego ogłoszenie w temacie "okazje z allegro". To już standard, długo mi zajęło tylko zrozumienie kto z kim i dlaczego, ale teraz czytam ich jak otwartą książkę.

święte słowa bracie, święte słowa

Edited by Blondie

Fakt, mafia :-).
STAX - chciałbym mieć
LCD 4 - chciałbym mieć

no i oczywista oczywistość - CAL! rządzą

2 minuty temu, Blondie napisał:

no i oczywista oczywistość - CAL! rządzą

Myślałem że 701 ;)

Bardziej kółko wzajemnej adoracji. Jeden robi wzmaki inny hajpuje co kupuje, trzeci skupuje wszystko jak leci negocjując ceny w nieskończoność, sprzedając na ebay z ostrą marżą. 

• Like 1

2 godziny temu, Nehero napisał:

Wiem wiem, natomiast jest to i tak na etapie sygnalizacji chęci sprzedaży bez żadnych konkretnych postanowień. Więc nic nie jest pewne.

Ale przynęta zarzucona. :) Taka tylko delikatna sugestia, żeby nie spłoszyć zwierzyny łownej. :) Przecież te Staxy są takie dobre, że niechętnie się  z nimi rozstanie. Wiadomo o co chodzi. Metody dopracowane do perfekcji, niezmiennie takie same od lat. 

Ja osobiście unikam transakcji, a nawet dyskusji z osobami albo z lekka niezrównoważonymi, co można wywnioskować po ich dziwnych wpisach na forach, albo naganiającymi na zakup czegoś, co jak się okazuje sami sprzedają (lub jedno i drugie). Nie wiem, może ten zestaw akurat jest OK, ale nic bym od takiej osoby nie kupił, wolałbym nie ryzykować i dopłacić w tej sytuacji do czegoś nowego. Nowe zawsze można sprawdzić i odesłać w ustawowym terminie do sklepu.

• Like 1

Tiiiiaaaaaaaa.

Dobra to ja może lepiej zrezygnuje z używek jak taka katastrofa jest :) oszczędzę sobie kłopotu jednak :D

Dobra budżetowo wygląda tak, iż stać mnie na albo na Stax srs 3100 albo na LCD 2C/2F.

A resztę powiedzmy trzeba dozbierać.

To załóżmy, że biorę LCD 2C/2F, które to sprawdzę jeszcze. Co do LCD2F jestem pewien a 2C nie wiem, zobaczymy. Bo zostaje jeszcze kwestia awaryjności na którą sporo osób narzeka, ale nie wiadomo czy dotyczy to też 2C.

To jak rozwiązać dalszą kwestię przyjeciela każdych słuchawek.

3 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Niestety ale problemu przed jakim Pan stoi nie rozwiążę, zaś praktycznie przy każdych słuchawkach będzie można na coś narzekać. Stąd konieczność odsłuchu samodzielnego. Wizja jest jak najbardziej poprawna moim zdaniem w Pana priorytetach, ale 2F mają potencjał do zakończenia tematu w formie jednego zestawu.

Co do słuchawek faktycznie problem muszę rozwiązać sam.

Lecz w kwestii kompana dla słuchawek sądzę, że będzie Pan potrafił doradzić i po raz kolejny będe zmuszony Pana męczyć tym pytaniem :) tylko tym razem od drugiej strony.

Czyli od punktu wyjściowego dobrze Panu znanego i osłuchanego - Burson CV2+ i zapytam czy jest jakaś alternatywa dla niego w niższej cenie hmmm do 5k czy warto przeczekać i dozbierać do Bursona?

Zbierać tak czy siak zbieram, więc o ile budżet na słuchawki mam to ciężko mowić w tym momencie o budżecie na resztę sprzętu, więc górną granicą budżetu przeznaczonego na DAC/AMP będzie właśnie Burson i pytanie czy Burson ma wyższość nad innymi rozwiązaniami do tych powiedzmy około 5k, aby uzasadnionym było dopłacić 2.5k, abstahując od subiektywnego spojrzenia na sytuację, kto co woli.

Jak Pan to widzi? Bo nauczony doświadczeniem tutaj na FAF, mam wrażenie, że wyciągnie Pan asa z rękawa i mnie zagnie w jakiś sposób tak jak to było kiedyś proponując np. AIM SC808.

Wykluczam AIM SC808, bo nadal nie mam go jak podłączyć, gdyby nie to, to było by to właśnie ciekawa opcja na przeczekanie.

I tak sobie przemyślałem teraz karty ostatecznie postawię na Audeze, znając to rozwiązanie, więc nie będzie rozczarowania na 99,99999% i jednak po posłuchaniu ich, smak w ustach pozostał, a ciężko się go pozbyć.

I to jest ostateczna decyzja, a jeśli ją zmienie to prosze "zabijcie mnie" bo wtedy chyba już zgłupieje na pewno :)

Nie jest to przywilej i nie dotyczy wyłącznie Audeze. 

Napisałem to z mojej perspektywy, bo słyszałem Audeze, a przynajmniej cząstke. Oczywiście wiem, że Audeze nie są wyjątkiem, ale słyszałem, więc mogę z czystym sercem powiedzieć, że tak jest dlatego, że je słyszałem, a nie o nich jedynie czytałem. No poza Audeze dorzuciłbym osobiście Dharm D1000.

Mogę żartem powiedzieć, że niniejsze jest bezkonkurencyjne ;), ale to tyczyłoby się raczej atmosfery, która jest znacznie bardziej życzliwa i rzeczowa.

Jednak ten żart to w sumie nie jest żart, bo o ile mówienie o lepszości jednego forum nad drugim w sensie ogólnym byłoby nie fair, bo oceniamy wtedy ludzi w całokształcie, a bogami nie jesteśmy, aby o nich wiedzieć wszystko, to o tyle ocenianie atmosfery forum jest rzeczą dozwoloną, bo jest to czysty wniosek i obserwacja po wypowiedziach forumowiczów.

Mogę potwierdzić że takie sytuacje miały miejsce, nie jest to przerysowywanie rzeczywistości. Nie tylko ja nie zgadzam się etycznie z takimi działaniami. Ale nie każda oferta to od razu fake i fraud. Po prostu trzeba być czujnym w kontekście tego, co zostało tu napisane. 

Kwestię awaryjności opisywano wielokrotnie z różnych perspektyw i z różnymi intencjami, również ja się do niej ustosunkowywałem. Nawet dziś dyskutowaliśmy o opiniach, jakie pisane były na temat 2C z perspektywy osoby nie mającej z nimi żadnej styczności, ale mającej najwięcej zdaje się do powiedzenia. Tak to niestety wygląda. 2C są za nowe aby móc cokolwiek na ich podstawie wnioskować w kwestii awaryjności. Z czystej profilaktyki swoją parę zakładam na spokojnie, nie powodując nadmiernego odkształcania się przetworników od ciśnienia i tak samo ściągam je z głowy. Rok bez najmniejszych problemów.

Bez SC808 nie jestem w stanie podać Panu alternatywy w tej cenie w formie pojedynczej integry. Można próbować się bawić w połączenia DAC + wzmacniacz i za 5k sam osobiście wybrałbym pod 2C swoje obecne combo S6+S7, zwłaszcza jeśli po głowie będzie chodził balans. Jeśli jednak ma to być tylko tor przejściowy, moim zdaniem najlepiej będzie ulokować środki w czymś tańszym, np. Chordzie Mojo. Mocne, przenośne, trochę cieplejsze od Conductora, ale nie miałbym nic przeciwko aby go u siebie posiadać. Używane sztuki można było dostać nawet za 1000 zł, a klasa urządzenia jest bardzo odpowiednia do takich słuchawek. Będzie miał Pan i klasę, i muzykalność, i oszczędności, a po zakupie Conductora wcale nie jest powiedziane, że sprzęt będzie trzeba sprzedać.

Ja najpierw kupiłem AUNE S16, (miałem słuchawki CAL! oraz KOSS UR40)
później dozbierałem na LCD-2F,
następnie sprzedałem AUNE S16 i kupiłem BURSON CONDUCTOR V2+,
wzmacniacz LYCAN mam z racji posiadania dużej kolekcji op-amp'ów.

Powyższa droga do audio trwała kilka lat, "nie od razu Kraków zbudowano", tutaj zalecana cierpliwość, choć ze swej strony życzę szybkiego spełnienia audio-marzeń.

39 minut temu, Blondie napisał:

Powyższa droga do audio trwała kilka lat, "nie od razu Kraków zbudowano", tutaj zalecana cierpliwość, choć ze swej strony życzę szybkiego spełnienia audio-marzeń.

Ja najpierw kupiłem 2C, gra teraz Aune T1. Mając 2C dopiero zaczynam się rozglądać za nowym źródłem :P

@EvilKillaruna

Dziękuję i właśnie o tym pisałem, bo choć kiedyś już czytałem, iż Mojo może działać z LCD 2, to wypadło mi to z głowy.

A faktycznie będzie to dobre rozwiązanie przejściowe.

Biorąc pod uwagę fakt, iż jest teraz na promocji w mp3 store za 1690 zł sprawia, że ciężko obojętnie koło tego przejść i zdecyduję się na Chorda Mojo, potem za miesiąc prawdopodobnie zdecyduję się na mimo wszystko LCD 2F, jednak smak w ustach pozostał po pierwszym spotkaniu, a rozkładając tak zakup mogę spokojnie pozwolić sobie na LCD 2F tylko którą wersję drewna i czy skóra czy zamsz? :D

I chyba wymienie kabel na FAW od razu. A potem długa droga do Nirwany :)

Jednak kilka pytań, aby było ciekawiej :)

Czy jest możliwość przesłania sygnału z Mojo na wzmacniacz kolumnowy i dalej na kolumny? Do dyspozycji mam RCA oraz Opytka. Czyli coś ala mojo miałby robić również za źródło dla kolumn.

Jaką przejściówkę z 6.3mm na 3.5 polecacie, @EvilKillaruna kiedyś Pan wspominał gdzieś tutaj na forum o przejściówce, ale nie pamiętam, cóż to było dokładnie.

Są dwa USB jedno odpowiedzialne za przesył sygnału a drugie za ładowanie, czyli żeby korzystać stacjonarnie bez baterii, muszę podłączyć również zasilanie poprzez ładowarkę do telefonów lub kolejne USB?

7 godzin temu, Blondie napisał:

Same słuchawki to już będzie kwestia max 2 miesięcy, a może uda się na raty wziąć i spłacić szybko. A Burson to już długa droga, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to około roku.

Samego Mojo potem można wykorzystać mobilnie dokupując coś ciekawego mobilnego.

@prohaks to powodzenia, a nad czym myślisz, aby kupić? 

Edited by Nehero

Da radę, aby pracował jako DAC. Potrzebujesz do tego kabla 3,5 jack na 2x rca.

Nie polecam grania jednocześnie ładując mimo zapewnień producenta. Nie pominiesz baterii wewnętrznej tak czy siak.

53 minuty temu, Nehero napisał:

Jaką przejściówkę z 6.3mm na 3.5 polecacie,

Polecam Furutechy, więc zapewne one. Wydają się bardzo drogie jak na głupi kawałek metalu, ale jeśli na iSine na stockowym kablu z małego jacka na duży (a więc w drugą stronę względem tego co chce Pan uzyskać) słychać różnicę między zwykłymi adapterami za mniejsze pieniądze, to jak dla mnie warto wysupłać i te parę groszy. Stosuję rodowane, ale bardzo dobre są też złocone, nieco tańsze. Wszystko przez to, że to jest prawdziwa miedź i prawdziwe złocenie/rodowanie. W tanich adapterach jest to zwykły metal z malowaniem farbką złoconą. Nawet waga jest między nimi a zwykłymi adapterami inna.

Furutech_F35_G-960.jpg

PS. Swój kupowałem w DC Components. Miałem praktycznie następnego dnia.

Cytat

@prohaks to powodzenia, a nad czym myślisz, aby kupić? 

@Nehero

Aune S6 lub S16. Najbardziej by mi się marzyło jednak coś na lampach, ale nie wiem czy w cenie do 3k coś rozsądnego się znajdzie :( Ale to inwestycja na przyszły rok.

Edited by prohaks

1 godzinę temu, nsk napisał:

Da radę, aby pracował jako DAC. Potrzebujesz do tego kabla 3,5 jack na 2x rca.

Czyli piszesz o daniu sygnału bezpośrednio z gniazda słuchawkowego? A to gniazdo optyczne jaką pełni rolę? wyjścia czy wejścia?

1 godzinę temu, nsk napisał:

Nie polecam grania jednocześnie ładując mimo zapewnień producenta. Nie pominiesz baterii wewnętrznej tak czy siak.

Okej a ile mniej więcej na baterii działa i jak długo się ładuje, są na ten temat informacje sprawdzone, poza wymysłami producentów, które nie zawsze się sprawdzają?

54 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Polecam Furutechy, więc zapewne one. Wydają się bardzo drogie jak na głupi kawałek metalu, ale jeśli na iSine na stockowym kablu z małego jacka na duży (a więc w drugą stronę względem tego co chce Pan uzyskać) słychać różnicę między zwykłymi adapterami za mniejsze pieniądze, to jak dla mnie warto wysupłać i te parę groszy. Stosuję rodowane, ale bardzo dobre są też złocone, nieco tańsze. Wszystko przez to, że to jest prawdziwa miedź i prawdziwe złocenie/rodowanie. W tanich adapterach jest to zwykły metal z malowaniem farbką złoconą. Nawet waga jest między nimi a zwykłymi adapterami inna.

PS. Swój kupowałem w DC Components. Miałem praktycznie następnego dnia.

Dziękuję tak to były one, a jaka jest różnica w przy samym słuchaniu między złoceniem a rodowaniem? Bo rozumiem, że jakaś musi być, skoro rodowane jest droższe, więc zapewne w czymś lepsze

Rozumiem, że to ten konkretny: https://dc-components.eu/pl/wtyki-do-suchawek-jack/414-furutech-f-35r-rodowany-adapter-duzy-maly-jack-63mm-35mm.html ładnie się prezentujący.

Mam wrażenie, że połączenie FAW Noir Hybrid i tego adaptera sprawi, iż same wtyki będą większe niż biedny Mojo :D

Co do FAW Noir Hybrid to lepiej zamówić z oficjalnej strony producenta, czy jest jakiś sklep posiadający je w ofercie? I rozumiem, że najlepiej też na wtykach Furutecha?

53 minuty temu, prohaks napisał:

@Nehero

Aune S6 lub S16. Najbardziej by mi się marzyło jednak coś na lampach, ale nie wiem czy w cenie do 3k coś rozsądnego się znajdzie :( Ale to inwestycja na przyszły rok.

Ja czytałem o Little Dot MK VI+ i przewijało się łączenie tego z LCD 2F, ale to głównie wszystko jest na stronach zagranicznych no i na HiFi Philosophy, a tak poza tym nie widziałem o nim informacji na polskich stronach. Więc jeśli lampa, to chyba zacząłbym poszukiwania od tego właśnie i dowiedział się jakoś, czy ma to rację bytu z LCD.

Z Copland DAC 215 też to robiło fajną robotę pod względem maksymalizacji przyjemności, ale jak wiadomo to już tylko dla zjadaczy złotego chleba :D

Edited by Nehero

Jeżeli chodzi o pady, to słuchałem LCD-2/3 pre 2016 i tam IMO lepiej sprawdzały się welury. Modele post 2016 sluchalem tylko na skórze i grało to lepiej, bez studni, pogłosu i dudnienia. Przestrzeń i otwartość była lepsza niż na poprzedniej generacji z welurami. Skórka dodaje za to mięsa i dociążenia.

@Nehero jeżeli chodzi o połączenie LD z LCD, to głównie jeżeli słuchasz wokali. Średnica boska, najlepsza jaką słyszałem.

@Blackromek ma LD z LCD-3 więc możesz się dopytać o wrażenia.

@Compton Dobra to zostaje skóra, a co do drewna czy poza różnicami w wyglądzie ma jeszcze jakieś inne zastosowanie ta "lepsza wersja" od tej "gorzej"?

17 minut temu, Nehero napisał:

Dziękuję tak to były one, a jaka jest różnica w przy samym słuchaniu między złoceniem a rodowaniem? Bo rozumiem, że jakaś musi być, skoro rodowane jest droższe, więc zapewne w czymś lepsze

Rod jest ogólnie droższy, znacznie trudniejszy w pozyskaniu i z kosztowną obróbką chemiczną. Dźwiękowo różnica jest na bardziej podkreśloną górę, a co za tym idzie scenę. LCD-2 tak właśnie reagowały, a specjalnie sprawdzałem ten sam kabel z dwoma kompletami wtyków. Także jest to powtarzalne i w adapterach, bowiem iSine też na to reagują w taki sposób. 

Tak, to ten.