Jump to content
Nehero

Zestaw słuchawkowy

Recommended Posts

1 godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

...oraz @Blondie. Posiada wersję Bamboo z drobnymi modami, chyba 2015. Ja zaś Rosewood z 2016 roku, jedynie rekablowane. O CV2+ wielokrotnie wypowiadałem się na forum, chyba nawet w tym wątku.

Zgadza się, mam LCD-2 F wersję z Bamboo.
Co do modów, to skromnie nazwałbym to co najwyżej usprawnieniem, ponieważ podmieniłem gąbkę wytłumiającą - z oryginalnej na wkład filtrujący do osłonki wentylatora fi45.
Taka gąbka do filtrów, do wentylatorów komputerowych 120mm.
Jakby co to mogę dać info co i jak na PW.

Dobra poskładam wszystko do kupy:

STAX SRS 3100 + DAC-80

Używane LCD-2 i używany Burson CV2+

Uzywane Dharm D1000 + Uzywany Burson CV2+? Lub Audio GD  NFB-28/ NFB-38?

Macie jeszcze jakieś przemyślenia, co dodać, co odjąć?

Dharmy używane są, LCD2 też pewnie będzie można trafić, tylko czy jest szansa na używane CV2+?

Edited by Nehero

Tak, nowa gąbka jest rzadsza, oryginalna jest dość gęsta.

Edited by Blondie

1 godzinę temu, Compton napisał:

@Nehero używany CV2+ trafia się. Sam takiego kupiłem. ;)

A za ile mniej więcej można się spodziewać ceny używanego CV2+? Bo nówka kosztuje ok. 7K, więc używka 4k-5k?

Jeśli dobrze pamiętam jakie zmiany rzadsza gąbka wprowadzała na wersjach pre-2016, to:

• większa scena i oddech
  • jaśniej i nieco szybciej
  • trochę słabsze wypełnienie
  • lżejszy bas

4 to raczej nie, ale kto tam wie? :)

Ja dałem za swojego chyba 4,4k i to była dobra cena. Poniżej 5k widziałem również oferty na allego i giełdzie hifi.

Ja do Dharm spróbowałbym jednak tego NFB-28. Nie jest to poziom i klasa grania Bursona ale do D1000 może pasować.

Z tego co kojarzę NFB-28 pasuje również dobrze do LCD2. 

Temat Bursona śledzę już od jakiegoś czasu i 4,5 k za VC2+ to świetna cena. Czasem można znaleźć 2-3 sztuki na aukcjach obok siebie, a czasem długo, długo nic. Kwestia szczęścia. 

No zobaczymy, będę zbierał pieniądze i zobaczymy co po drodze będzie czy LCD czy Dharm. 

No chyba, że trafiłbym nagle na używkę GD Master 11 w dobrej cenie, a jest to mniej więcej pułap cenowy Bursona, więc duża szansa, że w przyzwoitej cenie dałoby radę go zdobyć.

Krótko mówiąc muszę zbierać kasę i obserwować rynek. 

Czy poza Allegro giełdą HiFi i wiadomo mp3 store, audiostereo itp. jeszcze powinienem o jakiejś giełdzie wiedzieć?

Jednakże jeśli do maks. 2019 roku nic nie trafię to dłużej nie czekam :D

Edited by Nehero

Witajcie

Pisałem z jednym z recenzentów i dowiedziałem się, iż dobrym kompanem dla LCD 2 jest Mytek Liberty DAC wraz z Verictum X-Block, niestety nie słuchał ani Bursona ani DAC 215, więc nie mógł się odnieść.

Ale może ktoś z Was ma jakieś porównanie? Ktoś coś słyszał?

Tak poza tym patrząc na giełdy to widzę sporo różnych ciekawych rzeczy.

Nope, egzotyki jak dla mnie. Plus kwestia czy osoba recenzenta odwoływała się do starszej wersji LCD-2, czy nowszej. Po czasie jednak doszedłem do wniosku że jednak starsza grała inaczej i do niej też można przyłożyć troszkę inne rekomendacje.

1 godzinę temu, Nehero napisał:

Witajcie

Pisałem z jednym z recenzentów i dowiedziałem się, iż dobrym kompanem dla LCD 2 jest Mytek Liberty DAC wraz z Verictum X-Block, niestety nie słuchał ani Bursona ani DAC 215, więc nie mógł się odnieść.

Ale może ktoś z Was ma jakieś porównanie? Ktoś coś słyszał?

Tak poza tym patrząc na giełdy to widzę sporo różnych ciekawych rzeczy.

Tylko po co ten Verictum?

@EvilKillaruna Mowa była o LCD-2F, jeśli chodzi o Myteka Liberty ma być niedługo jego recenzja, więc wtedy może coś więcej się wyjaśni na temat jego możliwości i tego jak gra, bo póki co na jego temat nie ma nic.

Dla mnie egzotyką w tym momencie jest wszystko, no prawie :)

@saudio Z recenzji pozwolę wkleić: http://highfidelity.pl/@main-2533&lang= wynika, cytuję: "X Blocki, choć są technicznie innymi produktami, robią dokładnie to samo. I jeszcze więcej. Dźwięk jest z nimi czystszy, lepiej definiowany, bardziej naturalny. Znacznie lepiej ukazywana jest akustyka otaczająca instrument. Pomimo cofnięcia pierwszego planu wszystko wydaje się wyraźniejsze i – paradoksalnie – bliższe. Jak gdyby lepiej zdefiniowane krawędzie wydobywały bryłę instrumentów z tła o oczko lepiej. Efekty były powtarzalne i bardzo pozytywne. Nie było momentu, płyty, urządzenia, z którym nie nastąpiłaby poprawa – X Blocki zawsze działały na korzyść muzyki."

Z opisu brzmi ciekawie.

Ale to właśnie 2F są w dwóch rewizjach, pre-2016 i post-2016. Miałem obie :). Można wiedzieć o jakim recenzencie mowa? 

6 minut temu, Nehero napisał:

@EvilKillaruna Mowa była o LCD-2F, jeśli chodzi o Myteka Liberty ma być niedługo jego recenzja, więc wtedy może coś więcej się wyjaśni na temat jego możliwości i tego jak gra, bo póki co na jego temat nie ma nic.

Dla mnie egzotyką w tym momencie jest wszystko, no prawie :)

@saudio Z recenzji pozwolę wkleić: http://highfidelity.pl/@main-2533&lang= wynika, cytuję: "X Blocki, choć są technicznie innymi produktami, robią dokładnie to samo. I jeszcze więcej. Dźwięk jest z nimi czystszy, lepiej definiowany, bardziej naturalny. Znacznie lepiej ukazywana jest akustyka otaczająca instrument. Pomimo cofnięcia pierwszego planu wszystko wydaje się wyraźniejsze i – paradoksalnie – bliższe. Jak gdyby lepiej zdefiniowane krawędzie wydobywały bryłę instrumentów z tła o oczko lepiej. Efekty były powtarzalne i bardzo pozytywne. Nie było momentu, płyty, urządzenia, z którym nie nastąpiłaby poprawa – X Blocki zawsze działały na korzyść muzyki."

Z opisu brzmi ciekawie.

Upewnji się że możesz zwrócić;) No i nie wiem u mnie opisy nie graja, choć kabelki czasami :)

Witam jestem tu nowy.

Przypadkowo trafiłem na ten ciekawy wątek.

Jestem zainteresowany zakupem LCD 3, których swoją drogą już słuchałem i mi się bardzo spodobały.

Czytając posty zainteresował mnie wielokrotnie wymieniany Burson CV2+.

@EvilKillaruna Czytałem, że jest Pan posiadaczem CV2+ oraz kiedyś posiadał LCD 3. Chciałbym zapytać czy CV2+ byłby dobrym kompanem do LCD 3? 

Edited by AdamK

19 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Ale to właśnie 2F są w dwóch rewizjach, pre-2016 i post-2016. Miałem obie :). Można wiedzieć o jakim recenzencie mowa? 

A to zmienia postać rzeczy, wydawało mi się, że są tylko wersje z fazorem i bez, a okazuje się, że jest dodatkowa jeszcze wersja.

Mowa tu o Wojciechu Pacuła.

19 godzin temu, saudio napisał:

Upewnji się że możesz zwrócić;) No i nie wiem u mnie opisy nie graja, choć kabelki czasami :)

Opisy nie grają, lecz obrazują, szczególnie jak nie ma możliwości posłuchać danego sprzętu. A że kable grają to nic dziwnego.

Gdybym miał na ten moment napisać co mnie najbardziej przekonuje to Burson i iFi, bo co do nich jest wiele potwierdzeń co do ich jakości i opłacalności, a Mytek to i tak na ten moment wielka niewiadoma. 

Jednakże Bursona i iFi nie odsłucham, Warszawa niby nie jest daleko ale podróż pociągiem wymaga przynajmniej dwudniowej wycieczki w środku tygodnia.

iFi przynajmniej w ofercie, nie wiem jak na stanie jest w Q21 czyli niedaleko mnie, choć komunikacją i tak trochę się jedzie, lecz wycofali się już z Audeze, więc tu też odpada.

Zostaje próba wypożyczenia, tylko znów niestety wymagałoby to wypożyczenia wszystkiego od słuchawek przez kabel do wzmacniaczy i DAC-a, więc marna szansa, że wypożyczą pierwszemu lepszemu klientowi tyle rzeczy, a po drugie też nie zawsze muszą mieć możliwość wypożyczyć.

59 minut temu, Nehero napisał:

A to zmienia postać rzeczy, wydawało mi się, że są tylko wersje z fazorem i bez, a okazuje się, że jest dodatkowa jeszcze wersja.

Mowa tu o Wojciechu Pacuła.

Opisy nie grają, lecz obrazują, szczególnie jak nie ma możliwości posłuchać danego sprzętu. A że kable grają to nic dziwnego.

Gdybym miał na ten moment napisać co mnie najbardziej przekonuje to Burson i iFi, bo co do nich jest wiele potwierdzeń co do ich jakości i opłacalności, a Mytek to i tak na ten moment wielka niewiadoma. 

Jednakże Bursona i iFi nie odsłucham, Warszawa niby nie jest daleko ale podróż pociągiem wymaga przynajmniej dwudniowej wycieczki w środku tygodnia.

iFi przynajmniej w ofercie, nie wiem jak na stanie jest w Q21 czyli niedaleko mnie, choć komunikacją i tak trochę się jedzie, lecz wycofali się już z Audeze, więc tu też odpada.

Zostaje próba wypożyczenia, tylko znów niestety wymagałoby to wypożyczenia wszystkiego od słuchawek przez kabel do wzmacniaczy i DAC-a, więc marna szansa, że wypożyczą pierwszemu lepszemu klientowi tyle rzeczy, a po drugie też nie zawsze muszą mieć możliwość wypożyczyć.

Za kaucją możesz wziąć cały salon:)

A z tym obrazowaniem opisów, hmmm najlepiej samemu posłuchać.

To właśnie dziwne że kabelki coś zmieniają, ale nie wszystkie.

No właśnie nie jest dziwnym, że kable coś zmieniają, różne materiały, różne właściwości, nawet jak sam EvilKillaruna napisał w przypadku Audeze 8 żył zmienia więcej niż 4 żyły, nie sądzę, żeby była to magia, a po prostu fizyka. Jakby nie patrzeć kabel to nośnik prądu, ale żeby wiedzieć dlaczego 8 żył daje lepszy efekt niż 4 żyły, lub dlaczego użycie takiego materiału do budowy kabla daje efekt taki, a innego materiału daje efekt taki, to myślę, że trzeba by przestudiować jakąś książkę, ewentualnie zapytać się profesora i wtedy według mnie wyjaśniło by się dlaczego kable grają, a raczej dlaczego słyszymy wpływ kabla, bo przecież kabel nie może grać sam z siebie. Bo jedno to jaki słyszymy wpływ, a drugie dlaczego tak jest, a przy tym znając życie doszłoby się do rozważań, później do wzorów a na końcu człowiek nie wiedziałby jak się nazywa. Jak zawsze. ^_^ 

No za kaucją tak, lecz to to samo co kupić przez internet i zwrócić w ciągu 14 dni, choć oczywiście sklepy mogą mieć własne opcje testowania na innych/zmienionych zasadach.

Oczywiście, że najlepiej samemu posłuchać, jednak załóżmy chce przetestować LCD 2 vs LCD 3, nie ulega wątpliwości, że lepiej mieć obie pary naraz niż z pamięci jechać i do tego załóżmy na 2 torach, Burson i iFi, gdyby chcieć brać to za kaucją, to kwota się robi zawrotna. Tak jak pojechałem do Q21 i mając dwie pary słuchawek HiFiMAN Edition X i Dharma D1000 mogłem je porównać w oparciu o jedną integrę i to miało sens tu się zgadzam. Gdybym miał sklep Audiomagic i Audeos koło siebie, to nie byłoby problemu, parę razy odwiedzić i słuchać, a tam jest większość co by mnie interesowało ^_^ I LCD może by się znalazły i Burson i STAX-y, Cayin idac6/iha6 i tak dalej.

Można pojedynczo, lecz ciężko z pamięci będzie porównać, aż tyle możliwości, szczególnie jak nie mam doświadczenia i nie wiem na co zwracać uwagę, a do tego trzeba praktyki^_^, ktoś powie notatki, ale wtedy dojdziemy do punktu wyjścia, bo nadal opis, a nie słyszenie.

Chyba najlepszą opcją będzie wybranie zestawu, zakup przez internet i jeśli coś się nie spodoba to podmiana, a jeśli się spodoba to dalsze szukanie straci sens.

Mój plus jest taki, że nie jestem wybredny, i tak jak brzmienie LCD 2 podobało mi się, to gdyby dobrać odpowiednio tor nawet do jasnych słuchawek to też by mi się spodobało oczywiście przy odpowiednich utworach. A skąd to wiem? Bo moje AKG K240 nie grają jak LCD 2, ale mimo wszystko podobają mi się przy utworach elektronicznych, właśnie to jaśniejsze granie, szczegóły, scena, mi się podoba, choć bez przesady, ale z zaznaczeniem, że przy odpowiednich utworach. Jednak do większości gatunków już mi się nie podobają z wiadomych przyczyn, taki rock czy metal, brzmi na nich płasko, bez głębszego brzmienia i jednak tutaj ta jasność mnie denerwuje, ale przy takim wykonawcy jak Philter, bardzo dobrze mi się słucha.

Edited by Nehero
Dopisanie paru zdań