Jump to content
Nehero

Zestaw słuchawkowy

Recommended Posts

Witam wszystkich

Czując już pewien dosyć duży niedosyt względem moich (kupionych zupełnie w ciemno słuchawek, nie mając świadomości co kupuje, ani dlaczego akurat wybrałem te) AKG K240, gdzie mimo zakupu w ciemno był to traf niemalże w 10, jednak po obyciu już ponad rok z tymi słuchawkami, wiem że na dłuższą metę nie jest jednak to granie, którego bym oczekiwał, co nie oznacza, że mi się nie podoba takie granie, niestety dla mnie jest męczące pod całym dniu. Tak, że przyszedł czas na zmianę.

Brzmienia jakiego szukam okresiłbym na naturalne, muzykalne, relaksacyjne, przyjemne, ciepłe, tak aby można było rozkoszować się muzyką gdy człowiek jest zmęczony.

Po basie oczekiwałbym dosyć mocnego zejścia ale nie musi być aż do piwnicy, dociążonego, masywnego, ale nadal trzymające się w ryzach, nie wylewającego się na inne pasma.

Wokale intymne, urzekające, tak aby słuchając typowo wokalnych utworów czuć się jak w niebie jako wybraniec z pośród całego świata.

W kwestii sopranu i sceny wiadomo, nie można mieć wszystkiego, tak, że nie mam tutaj jakoś specjalnych wymagań, ważne żeby góra i scena całoświowo były przyzwoite.

Muzyka będzie puszczana z Tidala Hi-Fi. Gatunki muzyki jakiej słucham:klasyka, elektronika,ambient,muzyka filmowa,metal,rock

Co prawda zestaw kupie zapewne gdzieś za rok ale chce sobie dać dużo czasu na dobranie i osłuchanie się aby wybrać w pełni świadomie, a nie jak to zrobiłem z K 240:ph34r:

Co do moich propozycji po poszukiwaniach w internecie i poczytaniu recenzji mam 3 opcje: HD 650, LCD-2F oraz Dharm D1000(choć tutaj jedynie cena mi się ciutek nie podoba, biorąc pod uwage, że niestety w sklepie Q21, gdzie to jedyny sklep w moim mieście gdzie są te słuchawki tak naprawde nie wiele jest godnych propozycji o których jestem świadomo a w sumie mianowicie jest jedna czyli Trilogy 933, gdzie cena niestety sprowadza na ziemie biorąc pod uwagę, iż jest to sam wzmacniacz czyli do tego jeszcze DAC by się przydał, chociaż napewno z ciekawości odsłucham.) Oczywiście w kwestii Dharm D1000 są jest jeszcze Matrix Quattro II polecane przez Pana Jakuba w recenzji niestety nie mam możliwości odsłuchu. 

W kwesti LCD-2F polecano mi  Schiit Mjolnir + Gungnir oraz Cayin iDAC-6 + iHA-6( tu akurat zdaje się potwierdzać recenzja (o ile dobrze ją zinterpretowałem) Pana Jakuba synergia/kompatybilność  tego Combo akurat z LCD-3, ale mam cichą nadzieje, że i w przypadku dwójek też się sprawdzi).

Tu w sumie moja prośba o jakieś komentarze względem LCD-2F z podanymi przeze mnie wzmacniaczami/DAC-ami. A może macie jeszcze jakieś ciekawe połączenia warte uwagii. Również w kwestii HD 650 prosiłbym o podpowiedzenie z czym je łączyć aby wyciągnać z nich wszystko co najlepsze.

I w sumie moje ostatnie pytanie czy do kwoty ok. 5k są jeszcze jakieś słuchawki poza wymienionymi, godne polecenia wpasowujące się w brzmienie, którego szukam.

Zapraszam do dyskusji ^_^

Witam.

Gdy czytam opis poszukiwanego przez Pana dźwięku to widzę swój ifi zestaw:

665d06c0dbb4971d.jpg

Tak więc jak będzie Pan miał możliwość odsłuchu w Q21 to z czystej ciekawości można dać szansę. Ewentualnie wypróbować również:

ipurifier2 > idac2 > ican pro

lub

igalvanic 3 nano  > idac2 > ican pro

Jeżeli chce Pan kupić LCD3 ze względu na większą scenę to kabel na miedzy hybrydowej plus 3D HolographicSound z Ican se/ pro wyjaśnia sprawę. Co do intymno-urzekających wokali... jak wiadomo, tylko na lampie 9_9.

• Upvote 1

Musze przyznać, że zacnie wygląda Pana zestaw, takie połączenie elegancji(LCD) z ekskluzywnością(iFi), osobę, która zaprojektowała LCD powinni uhonorować, u mnie LCD stoją na 1 miejscu pod względem wyglądu, co jak co ale drewno robi swoje w kwesti wyglądu.

Choć LCD3 kuszą większą sceną to jednak 4k zł dodatkowo studzi zapędy, wydaje mi się, iż rozsądniej będzie pozostać na LCD-2F, choć zobacze po odsłuchaniu ich, jeśli faktycznie będzie mi brakowało sceny w LCD-2F, to będzie trzeba przemyśleć to jeszcze raz.

Czyli widze, że ican pro załatwia sprawe lampy, idac2 mógłby dodatkowo robić za źródło pod wzmacniacz i kolumny, które póki co niestety ciągną ze starej integry w komputerze. Tak, że będzie co testować, naszczęście czasu mam sporo na testowanie przed zakupem.

igalvanic3 nano jest rozumiem bardziej zaawansowaną o większych możliwościach wersją ipurifier2? Jak to jednak w praktyce wygląda, testował Pan może lub ma Pan na ten temat jakieś informacje?

Dziękuję. Zapewniam, że na żywo wieża ifi wygląda sto razy lepiej, metal jest ciemniejszy i bardziej odblaskowy, fotka jest słabej jakości i matowo to wyszło. Ale wracając do tematu:

Osobiście mam na celowniku kupno LCD3 ale nie pod kątem sceny tylko wyjątkowej gładkości brzmienia oraz ciepłej średnicy. Patrząc na muzykalność - tego właśnie najbardziej brakuje mi w LCD2, dźwięk zwłaszcza z kablem Forza Noir jest przyjemnie analogowy, jednak wciąż bardzo neutralny. Do tego rozważę zakup Ican pro + idsd pro, które to ma być właśnie bardziej rozwiniętym idackiem2.

Igalvanic3 przynajmniej na papierze robi to samo co ipurifier2. Ipurifier2 jak podejrzewam był specjalnie stworzony pod Idac2 i właśnie z nim gra wyjątkowo muzykalnie, sam używałem go wraz z Idefenderem i Ipower. Jeżeli chodzi o muzykalność to nie ma chyba lepszego zestawu od ifi.

Jednak jakiś czas temu zamieniłem owe trio na Iusb 3.0 wraz z kablem gemini, również w tym samym czasie zakupiłem fidelizer pro. Zmiany jakie zaszły to tak czarne tło, ze mój dac zagrał na zupełnie nowym poziomie, pokazując smaczki których wcześniej nie dostrzegałem. To samo tyczy się holografii która weszła na nowy poziom. Niestety gdzieś w międzyczasie znikła tak lubiana przeze mnie muzykalność którą dawał Ipurifier2. Gdy podłączałem go między iusb3 i idackiem to jednak czegoś mi brakowało w tym dźwięku, brzmiał sztucznie, dlatego też sprzedałem go mojemu kuzynowi któremu bardzo pasował do jego sprzętu audio. Na szczęście itube2 również dobrze radzi sobie z nadawaniu brzmieniu lekkiego ciepła oraz muzykalności więc była to zmiana która mogłem przeboleć.

Igalvanic3 poza niektórymi funkcjami znanymi z iusb3 posiada również izolacje galwaniczną. Ptaszki śpiewają że gra nawet od niego lepiej ale jak ze wszystkim trzeba poczekać na pierwsze recenzje. Samo ifi najbardziej poleca połączenie tych dwóch urządzeń. Mnie osobiście absolutnie starcza iusb3 wraz z fidelizerem pro i nie potrafię sobie wyobrazić bardziej cichego tła :)

Kupujący ma ten przywilej, że może przesłuchać dość sporo sprzętu gdy naprawdę chce coś kupić, tak więc zachęcam do jak największych testów przed zakupem.

Najpierw zaczne od sprawdzenia ipurifier2, idac2, ican pro oraz porównam to z combo cayina. A dopiero potem najwyżej zaczne kombinacje aby się w tym wszystkim nie pogubić.

LCD2 vs LCD3 też będe musiał przetestować w takim razie.

Czyli jeszcze z tego co wyczytałem warto sprawdzić iusb3>itube2>idac2>ican pro dobrze rozumiem?

Ps. Moge dodać jeszcze, że robi mi Pan coraz większego smaka oraz dziękuje za pomoc i zaangażowanie.

A testy będą bo jednak nie ten budżet aby móc pozwolić sobie na zakup w ciemno, poza tym coś Pan zmienił w torze i efekt końcowy jest już inny.

Narazie jedynie musze znaleźć czas aby pojechać do Q21.

Edited by Nehero

O słuchawkach ogólnie muzykalnych pisałem swego czasu artykuł: http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-poczatkujacego-audiofila/ który może coś tu dodatkowo dopowiedzieć. Chociażby W1000Z są przykładem słuchawek, w których muzykalność łączy się z wysoką przestrzennością.

W zakresie LCD-3 vs LCD-2F, jedna i druga para ma nad sobą jakąś przewagę. LCD-3 oferują większą scenę, jeszcze niżej schodzący bas, większą muzykalność, jednocześnie mają problem z zakresem 7kHz, który sprawia, że czasami brzmią aż za ciemno. LCD-2F mają moim zdaniem znacznie równiejsze strojenie, doskonałe wyważenie między muzykalnością i czytelnością, ale scena, o ile jest bardzo dobrze skonstruowana, jest mniej przepastna niż w LCD-3. Obie pary bardzo lubiłem, trójki za rozmach i wygar, dwójki za referencyjność. 

• Upvote 1

Dziękuje Panie Jakubie, W1000Z po przeczytaniu recenzji wydają się też ciekawą opcją mimo, że są zamknięte. Wzmacniacz, który Pan polecał czyli Burson Soloist SL MKII, u mnie w Q21 jest bez dopisku MKII tak, że nie wiem czy będzie to znaczna różnica między nimi. Jaki DAC by Pan dobrał do tego Bursona?

Z Pana artykuły ciekawe wydają się też STAX SRS-3100 tylko niestety u mnie w mieście nigdzie ich nie ma.

LCD3 niestety nie opłacają się cenowo, no chyba że idealnie trafiają w nasz gust i nie widzimy świata poza nimi. Gdyby dało radę trafić używane w cenie LCD2 wciąż na gwarancji - to jest to sprawa do zastanowienia. W przeciwnym wypadku lepiej jest dopieścić brzmienie LCD2 dobrym torem za tę cenę.

Ogólnie wyborów w tym przedziale cenowym jest multum i wszystko kończy się na Pańskim guście muzycznym. Ifi idzie bardziej stronę muzykalności i prawdopodobnie znajdzie Pan w tej kwocie lepiej technicznie grające przetworniki, ale koniec końców czy muzyka nie ma sprawiać przyjemność? Nasuwa się pytanie co kto tak naprawdę lubi? Mocno koncertowe granie, studyjny krystaliczny dźwięk czy też np. chropowaty dźwięk lampy w retro stylu? Gustów jest tyle co ludzi. 

32.jpg

Swojego czasu samo ifi zaprezentowało taki zestaw na targach w Japonii i jestem przekonany, że zagra to świetnie. Oczywiście duża role w tym zestawie będą grały kable rca, warto o tym pamiętać i poinformować sprzedawcę żeby miał coś pod ręką. Jak sprzęt przypadnie do gustu to będzie istniała możliwość podmiany Idaca2 na Idsd pro, które jak podejrzewam wyjdzie w ciągu roku czasu. Wtedy można pobawić się w pełni symetryczny tor i wycisnąć wszystko co się da z LCD2.

Co do dźwięku z mikro wieży (irack z lepszymi kablami > iusb3 > gemini > idac2 > itube2 > ican se), wraz z LCD2 oraz kablem Forza noir daję mi dźwięk który, tutaj cytuje znajomego, również fana audio: "onieśmiela". Jest taka granica w sprzęcie audio gdy muzyka przestaje tylko grać i ożywa w taki sposób, że doceniamy każda chwilę z nią spędzoną. Taki sprzęt warty jest tych kosmicznych pieniędzy, choćby tylko tyle żeby na chwilę oderwać się od rzeczywistości i znaleźć się w zupełnie innym świecie. Tak właśnie dla mnie gra ten cały zestaw i nie żałuję, że go kupiłem, chociaż niekiedy złe ustawienie jednej wajchy kończyło się zepsuciem całego dźwięku i gdy już myślałem, że dobrze ustawiłem dźwięk to przy zakupie kabla słuchawkowego zmieniłem praktycznie każdą dźwignie jaką się dało, tworząc przy tym zupełnie inną barwę brzmienia. Tak więc ustawienie wszystkiego pod siebie wymaga sporo czasu i testów, jestem przekonany, że podczas krótkiego odsłuchu wyrządzi to więcej szkody niż pożytku.

Wieża idzie w kierunku dźwięku kompletnego i podmieniając iusb3 wraz z kablem gemini na iglavonic oraz tańszym ale wciąż dobrym jakościowo kablem usb - dostajemy sprzęt bardzo okazyjny cenowo oraz wykorzystujący potencjał LCD2, świetnie do nich pasujący, a nawet poprawiający braki tych słuchawek. Porównując cenę Ican pro 8199 zł, do duetu itube2 + ican se - 3400 zł widać jak bardzo opłaca się mikro wieża grając niewiele gorzej. Jak wiadomo im droższy sprzęt tym bardziej marginalna poprawa dźwięku jaki możemy uzyskać.

Tak więc zachęcam do odsłuchów bo tak naprawdę nie chce na siłę polecić sprzętu ifi, a raczej pokazać jako jedną z możliwości które Pan ma, bo nie ukrywam jestem ciekaw co Pan wybierze patrząc pod kątem muzykalnego sprzętu.

W sumie podliczyłem i cyferkowo wychodzi tak, to co ujął Pan w mikro wieży wraz z LCD2 ale bez okablowania kosztuje 14k, wersja z ican pro i lcd3 to dopłata w przybliżeniu 10k czyli razem 24k i doliczyć do tego wszystkiego jeszcze okablowanie tak, że kwota wychodzi zawrotna. Co jak co ale nawet, jeśli miałoby to grać milion razy lepiej niż lcd2 i mikro wieża to 24k jest o wiele za dużo, w taką kwotę chyba na dłuższą metę nie chce się pakować. 14k spokojnie uzbieram i jest to kwota trzymająca się w granicach "rozsądku" o ile wogóle można mówić o jakimkolwiek rozsądku ale w sumie lepiej wydać to na coś co sprawi mi wielką przyjemność i zostanie ze mną na długo niż wydawać kase na głupoty a potem żałować, że nie wydało się jej na coś sensownego. A te 10k zawsze można przeznaczyć dalej np, CD albo winyle, w sumie musze też kiedyś posłuchać winyli, bo nigdy nie słuchałem i ciekaw jestem czy mi się spodoba takie granie.

Biorąc pod uwage, że sprzęt audio nie starzeje się tak jak komputery i podobne temu urządzenia to wydatek 14k patrząc na to jak długo możemy mieć taki sprzęt nie sprawi takiego bólu.

W kwestii odsłuchów to już dawno mnie Pan nakręcił, ja patrze na to tak, nie poleca mi Pan na siłe iFi, natomiast ze swojej perspektywy, szczegółowo Pan opisuje jak to się zachowuje, podaje różne kombinacje za co jestem wdzięczny, daje mi to pewien obraz, punkt zaczepienia, potem jak pójde do Q21 będe miał już zarysowany plan od czego wogóle zacząć, oczywiście po drodze wszystko może się zmienić ale przynajmniej na początku zacznie się od konkretów niż zastanawiania się wogóle od czego zacząć.

Też jestem ciekawy co wybiorę, możliwości jest tyle, że pewnie gdybym chciał to i tak nie sprawdziłbym każdej możliwej. Z tego co zdążyłem zauważyć po Pana opisach, wydaje mi się, że iFi daje duże możliwości kombinowania we wszystkie strony. Jak coś już wyjdzie z odsłuchów to oczywiście podziele się wrażeniami, jedynie mam nadzieje, że Panowie z Q21 pokierują mnie mocno, bo pomijając to, że doświadczenie z sluchawkami mam niewielkie, dobrze ponad rok z K240, 2 lata temu jakoś zacząłem się poważniej interesować sprzętem audio, to ze sprzętem tej klasy nie miałem doczynienia ale kiedyś musi być ten pierwszy raz.

Ten ponad rok z K240 uświadomił mi, czego mi brakuje, bo moje wyobrażenia o tym co bym chciał w momencie wybierania 1 słuchawek, nie mając najmniejszego pojęcia o słuchawkach, był zupełnie odwrotny od obecnego. Jak dobrze pamiętam moje wyobrażenie ponad rok temu było mniej więcej takie, jasne, detaliczne, przestrzenne granie, oczywiście wtedy nie miałem pojęcia co tak naprawde to znaczy, była to jedynie próba wyobrażenia sobie dźwięku po przeczytaniu poradników Pana Jakuba, ale w sumie gdyby nie one to nie miałbym szansy dowiedzieć się chociażby teoretycznie o barwach dźwięku. Ten czas spędzony z K240, uświadomił mi jak bardzo się wtedy myliłem, pokazał również, że jednak odsłuchy słuchawek to nie tylko sprawdzenie czy dane słuchawki nam się spodobają, ale zorientowanie się czy dany kierunek nam pasuje. Dlatego teraz postaram osłuchać się z słuchawkami tak długo jak tylko Panowie z Q21 pozwolą.

Cóż w sumie ciutkę się rozpisałem, ale tak to jest ze mną, lubie filozofować.

Edited by Nehero
  • Upvote 1

17 hours ago, Nehero said:

Dziękuje Panie Jakubie, W1000Z po przeczytaniu recenzji wydają się też ciekawą opcją mimo, że są zamknięte. Wzmacniacz, który Pan polecał czyli Burson Soloist SL MKII, u mnie w Q21 jest bez dopisku MKII tak, że nie wiem czy będzie to znaczna różnica między nimi. Jaki DAC by Pan dobrał do tego Bursona?

Z Pana artykuły ciekawe wydają się też STAX SRS-3100 tylko niestety u mnie w mieście nigdzie ich nie ma.

Osobiście do tego konkretnego wzmacniacza dobrałbym albo odpowiednio ustawionego AIMa SC808, albo NuForce DAC-80. 

Z dobrych integr są Burson Conductior V2+ lub ostatnio recenzowany przeze mnie Copland DAC 215. Świetnym DACiem standalone jest natomiast Matrix X-Sabre PRO. Wszystko to jednak jest sprzętem z wyższej półki. W przypadku sprzętu faktycznie budżetowego zaskoczę, ale LCD-2F kapitalnie słuchało mi się z SC808 wyposażonego w trzy Bursony SS V5i. Brzmieniowo zachowuje się jak uproszczona miniaturka rzeczonego Conductora. Świetne strojenie i bardzo rozsądne parametry jakościowe w cenie łącznej wynoszącej ok. 1000 zł sumarycznie. Jest to sprzęt który bardzo dobrze znam i testowałem w koniunkcji z różnymi słuchawkami. Zaletą takich rozwiązań jest ich wysoka opłacalność, tak jak przy integrach fakt, że można sporo zaoszczędzić na ewentualnym okablowaniu (i miejsca, jeśli docelowo inny sprzęt byłby większych gabarytów). Być może tutaj warto rozpocząć temat, aby mieć wtedy solidny punkt odniesienia w dalszych zakupach.

SRS-3100 wypożyczone zostały mi przez sklep Audiomagic z Warszawy - być może warto do nich uderzyć z zapytaniem czy mają egzemplarz testowy. SRSy są jednak jaśniejsze od LCD-2F, mniej więcej w połowie drogi między nimi a HD800. 

Niestety AIM SC808 odpada, na dłuższą metę, będe chciał przesiąść się na laptopa, a nie ukrywam chciałbym zainwestować raz a dobrze, zresztą mój obecny komputer i tak nie ma możliwości podłączenia kolejnej wewnętrznej karty, więc choć AIM jest ciekawą opcją to niestety nawet nie mam jak, a znów modernizacja komputera jest nie opłacalna bo żeby ruszyć cokolwiek trzeba by wymienić wszystko.

Chciałbym znaleźć złoty środek pomiędzy dążeniem za jakością a ceną. Kupowanie byle taniej lub nie patrząc wogóle na cene w moim przypadku nie przejdzie. Dlatego postawie na jakość i zarazem rozsądek, poza tym dając sobie dużo czasu na zapoznanie się z szeroką ofertą różnych rozwiązań, zwiększe swoje doświadczenie i wiedze na temat sprzętu audio a tak, że pozwoli mi to na świadome wybranie unikając rozczarowania.

Wiem, że kierunek w które idą LCD, STAX, czy W1000Z jest to dobry kierunek, natomiast moje uszy zweryfikują który dokładnie kierunek będzie tym najlepszym, bo na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie precyzyjnie określić co na 100% mi się spodoba a co nie.

Panie Jakubie a są jakieś wymagania, co do osoby, która chce wypożyczyć w sklepie Audiomagic ale w sumie jeśli nawet to nie posiadam żadnego DAC-a poza A&K XB10 ale on to już raczej chyba by się nie nadał., chociaż może na upartego, w sumie przez niego czasami puszczam sygnał na wzmacniacz i dalej na kolumny.

Edited by Nehero

Zatem najtańszą opcją wydaje mi się będzie NuForce DAC-80 + SRS-3100. Całość zajmuje bardzo mało miejsca, jest bardzo przenośna, gotowa do pracy praktycznie od startu i oferująca to, czego intencję ma Pan pozyskać, a więc wyważenie między jakością dźwięku a ceną. I nie mówię tu tylko o strojeniu, a o szybkości i rozdzielczości, a także holografii. 3100 albo 2F to praktycznie dwie najmocniejsze w tym względzie opcje jakie są mi znane i to wokół nich myślę najbezpieczniej byłoby się okopać. SRSy są dosyć hermetyczne w ramach siebie pod względem przyłączeniowym, ale potrafią zagrać przepięknie z różnym sprzętem w roli przetwornika C/A. LCD są bardzo uniwersalne i dające większe możliwości w ramach dopasowania sprzętu konwencjonalnego, choć cięższe.

A tego przyznam nie wiem, musiałby Pan dopytać bezpośrednio sklep. Jako osoby która sprzęt ten testuje w sposób zdalny i z efektem w postaci późniejszej ewentualnej recenzji, tyczy się mnie zupełnie inny charakter komunikacji oraz warunki, na jakich sprzęt do mnie trafia. Nie wiem wygląda sprawa w przypadku zwykłych konsumentów.

• Upvote 1

Guest
On 8.10.2017 at 8:20 PM, Nehero said:

Witam wszystkich

Czując już pewien dosyć duży niedosyt względem moich (kupionych zupełnie w ciemno słuchawek, nie mając świadomości co kupuje, ani dlaczego akurat wybrałem te) AKG K240, gdzie mimo zakupu w ciemno był to traf niemalże w 10, jednak po obyciu już ponad rok z tymi słuchawkami, wiem że na dłuższą metę nie jest jednak to granie, którego bym oczekiwał, co nie oznacza, że mi się nie podoba takie granie, niestety dla mnie jest męczące pod całym dniu. Tak, że przyszedł czas na zmianę.

Brzmienia jakiego szukam okresiłbym na naturalne, muzykalne, relaksacyjne, przyjemne, ciepłe, tak aby można było rozkoszować się muzyką gdy człowiek jest zmęczony.

Po basie oczekiwałbym dosyć mocnego zejścia ale nie musi być aż do piwnicy, dociążonego, masywnego, ale nadal trzymające się w ryzach, nie wylewającego się na inne pasma.

Wokale intymne, urzekające, tak aby słuchając typowo wokalnych utworów czuć się jak w niebie jako wybraniec z pośród całego świata.

W kwestii sopranu i sceny wiadomo, nie można mieć wszystkiego, tak, że nie mam tutaj jakoś specjalnych wymagań, ważne żeby góra i scena całoświowo były przyzwoite.

Muzyka będzie puszczana z Tidala Hi-Fi. Gatunki muzyki jakiej słucham:klasyka, elektronika,ambient,muzyka filmowa,metal,rock

Co prawda zestaw kupie zapewne gdzieś za rok ale chce sobie dać dużo czasu na dobranie i osłuchanie się aby wybrać w pełni świadomie, a nie jak to zrobiłem z K 240:ph34r:

Co do moich propozycji po poszukiwaniach w internecie i poczytaniu recenzji mam 3 opcje: HD 650, LCD-2F oraz Dharm D1000(choć tutaj jedynie cena mi się ciutek nie podoba, biorąc pod uwage, że niestety w sklepie Q21, gdzie to jedyny sklep w moim mieście gdzie są te słuchawki tak naprawde nie wiele jest godnych propozycji o których jestem świadomo a w sumie mianowicie jest jedna czyli Trilogy 933, gdzie cena niestety sprowadza na ziemie biorąc pod uwagę, iż jest to sam wzmacniacz czyli do tego jeszcze DAC by się przydał, chociaż napewno z ciekawości odsłucham.) Oczywiście w kwestii Dharm D1000 są jest jeszcze Matrix Quattro II polecane przez Pana Jakuba w recenzji niestety nie mam możliwości odsłuchu. 

W kwesti LCD-2F polecano mi  Schiit Mjolnir + Gungnir oraz Cayin iDAC-6 + iHA-6( tu akurat zdaje się potwierdzać recenzja (o ile dobrze ją zinterpretowałem) Pana Jakuba synergia/kompatybilność  tego Combo akurat z LCD-3, ale mam cichą nadzieje, że i w przypadku dwójek też się sprawdzi).

Tu w sumie moja prośba o jakieś komentarze względem LCD-2F z podanymi przeze mnie wzmacniaczami/DAC-ami. A może macie jeszcze jakieś ciekawe połączenia warte uwagii. Również w kwestii HD 650 prosiłbym o podpowiedzenie z czym je łączyć aby wyciągnać z nich wszystko co najlepsze.

I w sumie moje ostatnie pytanie czy do kwoty ok. 5k są jeszcze jakieś słuchawki poza wymienionymi, godne polecenia wpasowujące się w brzmienie, którego szukam.

Zapraszam do dyskusji ^_^

Nowe odchudzone z wagi bez fazora i tańsze poczekaj, z zakupem 2 mc może ta opcja cie zaciekawi. Ja już na nie czekam a pół kilo w moim przypadku to za dużo.

LCD2C_PageTopper_2.jpg

Dziękuje Panie Jakubie, powiem szczerze zanim mnie zainteresowały LCD, to najpierw SRS 3100 przykuły moją uwagę ale z racji, że i tak nie ma ich w moim mieście, to je wykluczyłem, swoją drogą zapytam się audiomagic czy wypożyczają sprzęt takim zwykłym szarym Kowalskim jak ja. Z drugiej strony jeszcze moge się zapytać Q21 czy byłaby opcja aby to oni ściągneli 1 egzemplarz na test. Szkoda że nie mają ich w ofercie, chociaż z drugiej strony, jak sam Pan wspomniał czy to w recenzji czy nie pamiętam gdzie, STAX jednak są rzadkimi słuchawkami, mało ludzi je kupuje tak, że koniec końców nie dziwne, że jest garstka sklepów mająca je w ofercie.

@Krame Spokojnie zakup będe dopiero robił gdzieś za rok, póki co trzeba się dowiedzieć co chce kupić.^_^

Tak swoją drogą natknołem się na Woo Audio WA7 Fireflies i z tego co widze wielu ludzi testuje go z LCD 2F, nawet na stronie Woo Audio trafiło się zdjęcie WA7 tym razem z LCD-X, czyżby mialo to tworzyć zgrany duet z LCD?

Edited by Nehero

Sklep ten kiedyś miał STAXa w ofercie, choć niezbyt miło go wspominam. Zestaw SRSów który dawno temu u nich kupiłem przyszedł nie z tymi numerami seryjnymi co trzeba, a o czym dowiedziałem się dopiero w serwisie (przerwana taśma sygnałowa). Okazało się, że ktoś wstawił w mój zestaw słuchawki, które miały być przeznaczone do zestawu tańszego (ten sam model). W pewnym momencie próbowano zrobić ze mnie oszusta, który chce zrealizować gwarancję na inną sztukę słuchawek. Ostatecznie stanęło na tym, że dopłaciłem do wymiany na taśmę od lepszego modelu, która dramatycznie wtedy podniosła jakość dźwięku, więc suma summarum skończyło się dobrze, przynajmniej jeśli chodzi o sam serwis STAXa. Ze sklepem domyślam się, że jeden z pracowników po prostu urządził sobie prywatę i odsłuchiwał sprzęt sklepowy u siebie w domu, a potem gdy trafił się klient (tj. ja) doszło do pomyłki z pośpiechu i pozbawiono wtedy mnie oraz jeszcze inną osobę gwarancji na nasze zestawy. Z Audiomagikiem natomiast żadnych przygód nigdy jeszcze nie miałem, także tu jak najbardziej sklep mogę polecić. Zwłaszcza, że właściciel jest bardzo sympatyczną i życzliwą osobą, z którą rozmawia się z czystą przyjemnością. Podejrzewam, że wszystko będzie zmierzało do odsłuchów lokalnie w ich salonie w Warszawie.

Woo Audio to marka zagraniczna, która dopiero niedawno pojawiła się w Polsce za staraniem jednego z dystrybutorów, z którym aktualnie nie współpracuję. Obawiam się więc, że nie będę w stanie powiedzieć jak to na 100% akurat ze sobą zagra. LCD-X jednak uważam za słuchawki niepotrzebnie przyciemnione, spowolnione i całościowo przegrywające z LCD-3 o słyszalny margines.

Co do LCD Classic, na oko wyglądają jak bezpośredni powrót do pierwszych wersji LCD-2, ale bez drewna i z trochę zmienionymi detalami. Ciężko powiedzieć jak to zagra patrząc tylko na zdjęcie :).

Edited by EvilKillaruna

Dla sprostowania: Idac2 + ican pro + audeze lcd3 = około 19 tys, nie 24. Itube2 + Ican se działa w taki sam sposób jak ican pro i nie ma potrzeby kupować wszystkich tych urządzeń. Do tego dochodzi jeszcze możliwość rabatu przy tak wysokich kwotach, sam zaoszczędziłem ponad 2 tysiące po prostu pytając się różnych sprzedawców o ceny.

Mnie osobiście zaciekawiła jedna szczególna oferta...

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-zestawy/audeze-lcd-3-copland-dac-215.html

@EvilKillaruna skorzystam z okazji i podpytam o coplanda. Czy posiada Pan jeszcze egzemplarz testowy? Najbardziej ciekawi mnie czy ten przetwornik wraz z Audeze poradził sobie w bardzo szybkich i dynamicznych utworach.

@Hir0 Niestety dzisiaj ok. 17:00 odjechał do dystrybutora. Niemniej tu tak naprawdę decydować będą o tym słuchawki. Nie jest to klasyczne brzmienie lampowe pod względem szybkości, a coś znacznie szybszego, choć też jeszcze nie tak jak czysty tranzystor. Bliżej jednak mu było właśnie do niego. 

43 minutes ago, Hir0 said:

Dla sprostowania: Idac2 + ican pro + audeze lcd3 = około 19 tys, nie 24. Itube2 + Ican se działa w taki sam sposób jak ican pro i nie ma potrzeby kupować wszystkich tych urządzeń. Do tego dochodzi jeszcze możliwość rabatu przy tak wysokich kwotach, sam zaoszczędziłem ponad 2 tysiące po prostu pytając się różnych sprzedawców o ceny.

Mnie osobiście zaciekawiła jedna szczególna oferta...

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-zestawy/audeze-lcd-3-copland-dac-215.html

@EvilKillaruna skorzystam z okazji i podpytam o coplanda. Czy posiada Pan jeszcze egzemplarz testowy? Najbardziej ciekawi mnie czy ten przetwornik wraz z Audeze poradził sobie w bardzo szybkich i dynamicznych utworach.

@Hir0 Oczywiście zgadza się, moje przybliżone 24k = 19k które Pan wyliczył i do tego irack, iusb oraz gemini i mamy około 23k a to 1k to tak w zapasie:P.

Uwzględniłem zamiane ican pro na itube 2 i can se

Natomiast o ile LCD3 nie będą w promocji jak przyjdzie czas zakupów to raczej wybiore LCD2F o ile wogóle wybiore LCD a nie SRS 3100.

W sumie nie jest złą opcją, przejechać się do Top Hi-Fi i sprawdzić LCD3 wraz z DAC 215, jeśli tak polecają ten zestaw.

@Hir0 @EvilKillaruna Tak poza tym bardzo dziękuje Wam Panowie za pomoc i rozjaśnienie wielu kwestii. Naprawdę fachowa pomoc. 

Edited by Nehero

Opcją złą oczywiście że nie jest. Zawsze to dodatkowe doświadczenie, zwłaszcza że decyzja zdaje się już zapadła. To ryzykowne pułapy cenowe, także im więcej porównań, odsłuchów i eliminacji znaków zapytania, tym lepiej. Zawsze można jeszcze podpytać czy dałoby się coś dodatkowo urwać z ceny. Przy tak dużym budżecie zawsze to stówka, dwie w suchym, może nawet kilka. Mowa oczywiście o sprzęcie niepromocyjnym. 

Osobiście u siebie w recenzjach wykorzystuję na dzień dzisiejszy trzy flagowce: LCD-2F, K1000 oraz HD800. Każda z tych par miała i nadal ma swoje wady i zalety, tak samo było podczas recenzji SRS-3100 oraz w czasach, gdy miałem SRS-3010 i LCD-3. Każda ma też zestaw bardzo dokładnie określonych cech, które powodują, że wciąż znajdują się w mojej kolekcji. W przypadku LCD-2F jest to właśnie ich naturalne strojenie i bardzo dobre wyważenie między skrajnościami, a więc brzmieniem jaśniejszym i jasnym (K1000, HD800), a tym ciemniejszym (chociażby rzeczone LCD-3). Nie są przy tym neutralne, a bardziej naturalne, realistyczne. Dlatego można im spokojnie wybaczyć czy to wagę, czy mniejszą scenę. Słuchałem swego czasu wszystkich Audeze, również z Conductorem V2+, którego uważam za układ ostateczny pod te słuchawki, zarówno 2F jak i ultra-drogie LCD-4, także równie dobrze i ten zestaw, a więc CV2+ oraz LCD-2F, mógłbym rzucić jeszcze na wokandę. 

Z mojej strony nie ma problemu. Jest to też dla mnie okazja, żeby wreszcie móc porozmawiać o porządnym sprzęcie do rozkoszowania się muzyką wysokiej próby.

Powiem szczerze, od pierwszego razu jak spojrzałem na LCD to piekielnie mi się spodobały, wtedy (ponad rok temu) miałem przeczucie, że prędzej czy później i tak będzie dane mi ich posłuchać. Fakt są to ryzykowne pułapy, dlatego daje sobie tyle czasu ile będzie trzeba, poza tym jest to sprzęt na lata, koszta też inaczej się rozłożą patrząc z perspektywy czasu przez jaki możemy użytkować sprzęt dopóki albo coś się nie zepsuje albo nam się nie znudzi, a nie jak to jest w przypadku telefonów czy komputerów, że jeśli zależy nam na wydajności musimy wymieniać część podzespołów czy nawet całość, czyli nawet jeśli kosztował XXXXX zł, inwestycje muszą być co jakiś czas, a takie koszty już bolą na dłuższą metę.

Wiadomo stówka czy kilka stówek więcej w kieszeni to zawsze coś, nie jesteśmy przecież miliarderami, którzy zamiast papieru toaletowego, używają 100 dolarówek. xD

K1000 to są słuchawki, których w wyglądzie nie przebiją żadne inne, w sumie takie okratowane głośniki, trzeba przyznać, że ich twórca miał fantazje, wyrwać się spod schematu kontrukcji słuchawek i przy tym odnieść sukces. Jedynie szkoda, że nigdzie nie można ich posłuchać, bo wrażenia napewno muszą być nie z tej ziemii, zresztą jak Pan wspominał nie raz.

CV2+ w Q21 nie ma, jest natomiast burson conductor virtuoso, wnioskuje, że jest to poprzednia generacja v2+? Orientuje się Pan czy jest jakaś znaczna różnica, która mogłaby wykluczyć go w konfrontacji z LCD.

Mnie również miło jest pisać o sprzęcie i muzyce, a najlepiej to bym się włamał teraz do jakiegoś sklepu audio i słuchał do rana wszystkiego co mają ;). Dobry tor musi być dobrany pod gatunek muzyczny jak i konkretny gust słuchającego, tak jak pisałem - bardzo łatwo go poznać ponieważ żyje on swoim życiem, a nie tylko plumka w tle. To co mogę tutaj przytoczyć na przykładzie mikro wieży to wyraziste obrazowanie gdzie widzimy każdy dźwięk jako osobną fakturę wyłaniającą się z czerni, do tego można dodać wybitną holografie w której dokładnie przed swoją twarzą mogę pokazać palcem gdzie dźwięk aktualnie się znajduję. I proszę mi tu nie pisać, że zwariowałem, mogę to nawet zaprezentować na filmiku :ph34r:

https://www.youtube.com/watch?v=3MMMe1drnZY

No i jeszcze brzmienie lampy... wszelaka sztuczność leci do kosza, a dźwięk nabiera głębi i życia. Kto raz posłucha soundracków na lampie będzie wiedział, że to jedyna słuszna droga w stronę muzykalności. Na koniec dodam jeszcze jeden termin którego nauczyła mnie zabawa z audio, nazwałem go "pobiciem się dźwiękiem". Gdy na tanich wzmacniaczach słuchamy muzyki to zawsze przychodzi ten moment o parę cyferek głośności dalej gdzie nasze uszy bolą i nie są w stanie wytrzymać tego dłużej. Przy tych lepszych dźwięk nabiera takiej energii, że w pewnym sensie ożywa, a gdy przekręcamy gałkę w górę to nasza głowa cały czas jest w stanie wytrzymać te wszystkie głośne dźwięki, nawet gdy słuchawki prawię się rozpadają, a membrana zaraz ma wybuchnąć. Poranki po takich odsłuchach nie należą do najlepszych, ale lepszy taki muzyczny kac niż normalny.

Edited by Hir0

52 minutes ago, Nehero said:

Powiem szczerze, od pierwszego razu jak spojrzałem na LCD to piekielnie mi się spodobały, wtedy (ponad rok temu) miałem przeczucie, że prędzej czy później i tak będzie dane mi ich posłuchać. Fakt są to ryzykowne pułapy, dlatego daje sobie tyle czasu ile będzie trzeba, poza tym jest to sprzęt na lata, koszta też inaczej się rozłożą patrząc z perspektywy czasu przez jaki możemy użytkować sprzęt dopóki albo coś się nie zepsuje albo nam się nie znudzi, a nie jak to jest w przypadku telefonów czy komputerów, że jeśli zależy nam na wydajności musimy wymieniać część podzespołów czy nawet całość, czyli nawet jeśli kosztował XXXXX zł, inwestycje muszą być co jakiś czas, a takie koszty już bolą na dłuższą metę.

Wiadomo stówka czy kilka stówek więcej w kieszeni to zawsze coś, nie jesteśmy przecież miliarderami, którzy zamiast papieru toaletowego, używają 100 dolarówek. xD

K1000 to są słuchawki, których w wyglądzie nie przebiją żadne inne, w sumie takie okratowane głośniki, trzeba przyznać, że ich twórca miał fantazje, wyrwać się spod schematu kontrukcji słuchawek i przy tym odnieść sukces. Jedynie szkoda, że nigdzie nie można ich posłuchać, bo wrażenia napewno muszą być nie z tej ziemii, zresztą jak Pan wspominał nie raz.

CV2+ w Q21 nie ma, jest natomiast burson conductor virtuoso, wnioskuje, że jest to poprzednia generacja v2+? Orientuje się Pan czy jest jakaś znaczna różnica, która mogłaby wykluczyć go w konfrontacji z LCD.

W przypadku sprzętu audio zmiany najczęściej następują tylko i wyłącznie dla chęci samej zmiany, czy to wywołanej znudzeniem, czy też chęcią progresu. Znacznie rzadziej - ekonomią i chęcią zwolnienia środków na inne wydatki spowodowane sytuacją materialną. Bardzo rzadko zdarza się, że zakup jest wykonywany nieprawidłowo, tj. na sprzęt drogi, ale nie pasujący czy to pod gust słuchacza, czy też oceniony jako nieadekwatny do ceny. Takimi słuchawkami są dla mnie np. Ultrasone Edition 5. 

Otóż to. Drogie zakupy wcale nie wykluczają ekonomii. Tak samo bycie audiofilem nie wyklucza zdrowego rozsądku.

Swego czasu rozmawiałem z inżynierem odpowiedzialnym za ich projekt, który przy okazji pochwalił mój patent na polaryzator basowy - kołnierz akustyczny. To słuchawki które przypominają mi moje stare STAXy, ale też rozwijające m.in. brzmienie K240 DF, które swego czasu były dla mnie bardzo znaczącym odkryciem (po ich sprzedaniu zakupiłem je ponownie w późniejszych latach). Bardzo duża otwartość sceniczna, fenomenalnie bliski i klarowny wokal, wysoka czytelność i jednocześnie trudność w napędzeniu i wysterowaniu. Potrafią zagrać ze sprzętu kolumnowego i do tego fantastycznie czynią to nawet z tego zabytkowego, budżetowego. One także mogą ostatecznie zamknąć się we względnie małym koszcie całego systemu, ale to słuchawki zabytkowe i na ogół trzeba przy nich popracować, aby po zakupie przywrócić im dawny blask i sprawność na kolejne lata. Generalnie nie jest to więc pozycja, którą szeroko polecam, a bardziej coś, co istnieje gdzieś na horyzoncie dla co bardziej świadomych i wytrwałych użytkowników, którzy będą w stanie sobie z nimi poradzić - także przez ich pewną nieporęczność ze względu na konstrukcję. Teoretycznie można czekać jeszcze na ich kontynuatorów, a więc MySphere 3.1, ale jak liczę ich cena będzie wynosiła jakieś 15 tysięcy złotych minimum. 

Może być że to stara wersja. Łatwo ją rozpoznać po braku wyprofilowania na potencjometrze i przełączniku wzmocnienia. Od nowszej wersji gra z tego co wiem gorzej: bardziej technicznie i analitycznie, nie z taką organiką. Dla LCD-3 i X może być to nawet dobre, ale przy 2F lub 4 obawiam się, że jednak magia 2+ będzie zbyt oczywistą przewagą. 

42 minutes ago, Hir0 said:

Mnie również miło jest pisać o sprzęcie i muzyce, a najlepiej to bym się włamał teraz do jakiegoś sklepu audio i słuchał do rana wszystkiego co mają ;). Dobry tor musi być dobrany pod gatunek muzyczny jak i konkretny gust słuchającego, tak jak pisałem - bardzo łatwo go poznać ponieważ żyje on swoim życiem, a nie tylko plumka w tle. To co mogę tutaj przytoczyć na przykładzie mikro wieży to wyraziste obrazowanie gdzie widzimy każdy dźwięk jako osobną fakturę wyłaniającą się z czerni, do tego można dodać wybitną holografie w której dokładnie przed swoją twarzą mogę pokazać palcem gdzie dźwięk aktualnie się znajduję. I proszę mi tu nie pisać, że zwariowałem, mogę to nawet zaprezentować na filmiku :ph34r:

https://www.youtube.com/watch?v=3MMMe1drnZY

No i jeszcze brzmienie lampy... wszelaka sztuczność leci do kosza, a dźwięk nabiera głębi i życia. Kto raz posłucha soundracków na lampie będzie wiedział, że to jedyna słuszna droga w stronę muzykalności. Na koniec dodam jeszcze jeden termin którego nauczyła mnie zabawa z audio, nazwałem go "pobiciem się dźwiękiem". Gdy na tanich wzmacniaczach słuchamy muzyki to zawsze przychodzi ten moment o parę cyferek głośności dalej gdzie nasze uszy bolą i nie są w stanie wytrzymać tego dłużej. Przy tych lepszych dźwięk nabiera takiej energii, że w pewnym sensie ożywa, a gdy przekręcamy gałkę w górę to nasza głowa cały czas jest w stanie wytrzymać te wszystkie głośne dźwięki, nawet gdy słuchawki prawię się rozpadają, a membrana zaraz ma wybuchnąć. Poranki po takich odsłuchach nie należą do najlepszych, ale lepszy taki muzyczny kac niż normalny.

Jakbym czytał o Conductorze :).

Tak, lampa była w Coplandzie wyśmienitym elementem wyjściowym. Jedynie w przypadku K1000 brakowało zarówno trochę mocy, jak i na średnicy robiło się jednak zbyt plastycznie. Znacznie bardziej pasują im albo końcówki mocy stereo, albo - jeśli cały czas mówić o sprzęcie słuchawkowym - właśnie takie rozwiązania jak u Bursona, a więc stopnie dyskretne. Na muzykalność w jego przypadku absolutnie nie narzekam, jednakże fakt, że efekt ten mocniej zarysowywać potrafi sprzęt lampowy. Skutek tego może być różny jednak, bo akurat w Coplandzie zrobiono taki dźwięk kapitalnie. Ale gdy podłączałem swoje (poprzednie) HD800 dawno temu pod Cayina HA-1A, tam niestety cały brud i szum, choć dodawał analogowego uroku i mocno tonował sopranową szpilkę HD800, kontrastował z ich nienaganną czystością i technicznością. Nie uzupełniało się to. Prędzej sprowadzało do czegoś przyjemnego, ale też i zarazem pospolitego. Dopiero DAC 215 kompletnie zmiótł ten obraz mi sprzed oczu i przywrócił wiarę w porządne systemy lampowe. Ale też spowodował, że jeszcze bardziej niż kiedykolwiek przy takim sprzęcie bezwzględnie dążyłbym do odsłuchów przed zakupem (może zabrzmi to karkołomnie, ale zdarzało mi się już kupować drogi sprzęt w ciemno).

Efekt o którym Pan pisze to poniekąd pochodna słuchawek formujących falę planarną. Od tego pojęcia zapożyczono sobie to zresztą dla słuchawek planarnych, a które są po prostu synonimem dla słuchawek ortodynamicznych lub magnetostatycznych (najczęściej używam tego ostatniego określenia, ponieważ ortho kojarzę na stałe z dawnymi słuchawkami tego typu wykonanymi w trochę innej technologii membran niż współczesne modele). Wszystkie które tu wymieniamy, a więc K1000, LCD2/3/4/X, SR-L300, a nawet HD800, to modele tworzące falę akustyczną planarną. W 800-tkach uzyskano to poprzez odpowiednio dużą komorę rezonansową i membranę O-ringową, która ma w ten sposób większą średnicę niż konwencjonalne jednostki dynamiczne. 

@Hir0 Lampy też mnie zawsze ciekawiły, również vinyle jako, że po dziadku został gramofon, niestety nie działający tak, że nie było nigdy okazji.

"Pobiciem się dźwiękiem" znam to uczucie słuchając cięższego brzmienia na K240 i podkręcając głośność, jak za mało to wogóle to nie brzmi, jak podkręce to zaczyna jakoś brzmieć ale za to brak jakiejkolwiek przyjemności z słuchania a uszy mają dość, więc skręcam głośność i znów przestaje to jakkolwiek brzmieć.

Ten utwór pokazał mi w kilku pierwszych minutach czystą esencje grania k240, nie musiałem się niczego domyślać, opis brzmienia K240 miałem podany wprost na tacy. Tak dobitnie pokazanej przestrzenności i analityczności nie słyszałem w żadnym utworze, których słuchałem od początku przygody z K240.

Polecam spróbować czegoś nieco bardziej klimatycznego, a co przyznam uwielbiam słuchać na HD800/K1000/Q80: https://cryochamber.bandcamp.com/album/sanctum

Należy pamiętać, że K240 to słuchawki klasy mid-fi, do tego na nowych membranach, tj. wykonanych w nowej technologii. Gdy kupowałem SRS-3010, posiadałem wtedy K240 MKII jeszcze z serii Made in Austria. Źródłem był wtedy Xonar Essence STX. Przeskok jakościowy na tym samym źródle z K240 na SRSy był tak wielki, że recenzję pisałem 2 tygodnie i bez uzupełnień rozrosła się ona do ok. 28 stron tekstu. Do tej pory jest to jedna z najdłuższych i najobszerniejszych recenzji jakie kiedykolwiek dane mi było napisać. 

Stare K240 to trochę inna bajka, tak napędowo, jak i brzmieniowo. Jest też w tym gronie trochę opcji, które warto sobie przesłuchać, jeśli nadarzy się kiedykolwiek okazja. Przykładowo z muzykalnych modeli są np. K240 Monitor, preferencyjnie model LP. Są cieplejsze i ciemniejsze od LCD-2F.

O tak ten utwór przypomina mi klimat z gry Gothic.

Jestem świadomy, że K240 to mid-fi, ciekaw jestem swojej reakcji, kiedy usłysze sprzęt z wysokiej półki, dotąd mając doświadczenie jedynie z K240, ale na odsluch do Top Hi-Fi w następnym tygodniu pójdę, do Q21 potrzebuje całego dnia. Wtedy też przetestuje LCD-2F/LCD-3 z DAC 215 oraz Deckard i zobacze czy tak jak teraz jestem entuzjastycznie nastawiony na te słuchawki to również po odsłuchu tak będzie.

Czy tą 28 stronicową recenzją jest recenzja SRS-3010 na blogu?

Cóż chyba za późno się urodziłem, bo omineło mnie wiele perełek a teraz jednak trzeba mieć szczęście, znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie aby mieć szanse posłuchać wielu z nich, ewentualnie trafić gdzieś na aukcji