Jump to content

[ROZWIĄZANE] Jakie źródło dźwięku do AKG K240 MKII


Recommended Posts

Witam.

Trochę ponad rok temu zakupiłem AKG K240 MKII po czytaniu recenzji na waszym forum itp, wersję tańszą (produkowana w chinach) i z powodu braku wiedzy i pieniędzy dokupiłem średnią(?) kartę dźwiękową ASUS Xonar DG.
Ostatnio się zastanawiam, czy nie zmienić owej karty dźwiękowej na lepszą, czytałem na waszym forum, że AIM SC808 byłoby dobre do tychże słuchawek. Albo DACi, ale w sumie to nie jestem obeznany w temacie, dlatego chcę zapytać, czy zmienić kartę na coś innego?
Oczekuję lepszego basu i sceny, pytanie czy uzyskam ją przy zmianie źródła, czy zmienić również słuchawki.

Chciałbym poznać wasze oponie Audiofanatycy! Budżet załóżmy na źródło do 600zł. Jeśli jeszcze nowe słuchawki to do 900zł.

Edited by JaJakubub
Dopiska
Link to comment
Share on other sites

Akurat K240 są przestrzennymi słuchawkami z mocnym lecz dobrze kontrolowanym basem. Pytanie jakiej muzyki słuchasz, jeśli metalu itp., to akurat Ci bym się nie dziwił, bo sam mam te słuchawki tylko w wersji Studio. I o ile elektroniki(Philter), ambientu, czy wogóle muzyki intrumentalnej słucha mi się cudownie to niestety rock metal, muzyka filmowa wogóle mi nie podchodzi w K240.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie metal, rock, trochę brakuje mi basu, dzisiaj podkręciłem go w sterowniku, ale to nie to samo, przynajmniej tak mi sie wydaje. Moja karta dźwiękowa jest na tyle upośledzona, że mocno ucina mi Hz, bo ma od 30Hz do 16KHz 

Link to comment
Share on other sites

Nie te słuchawki, o ile przestrzenność słuchawek i góra w tym nie przeszkadza to niestety analityczna średnica i bas już kiepsko pasuja.

W sumie powiem tak metal dobrze brzmi na tych słuchawkach, słychać detale, jest przestrzennie ale na dłuższą metę jest to męczące granie, bo zamiast dostawać dawki przyjemności dostajesz dawke analitycznego grania. Pod metal widziałbym ciemniejsze/cieplejsze, barwne, poteżne granie oczywiście przy zachowaniu w miare dużej sceny i lekkiej dawki analityczności. W sumie takie "V-kowe" granie. Z tego co się orientuję to można zainteresować się Beyerdynamic DT990 Edition, recenzja jest na audiofanatyku.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...