Jump to content

Podłączenie głośników do wzmacniacza


Recommended Posts

Witam,

mam małą zagwozdkę. Posiadam głośniki Edifier r1600, które podłączyłem do Aune x1s poprzez kabelek RCA (raczej wątpliwej jakości - nie pamiętam czy był dołączony do Aune czy Edifierów), moim problemem jest niewiedza w jaki sposób prawidłowo powinienem ustawić głośność? Słuchając muzyki na słuchawkach podłączonych do x1s zawsze mam głośność w windowsie ustawioną na max i steruje nią poprzez potencjometr z x1s (wyczytałem że tak jest prawidłowo, jeśli nie to mocno się zawstydzę :) ). Sprawa się dla mnie komplikuje gdy chodzi o głośniki - ustawiam na bardzo niskim poziomie głośność z potencjometru na głośnikach, windows na max (manewrowanie potencjometrem z x1s nie przynosi skutku) i w sumie wtedy i tak jest dosyć głośno (w małym pokoju). Stąd moje pytanie: w jaki sposób powinny być prawidłowo ustawione poziomy głośności i czym w tym prawidłowym ustawieniu powinienem manewrować głośnością? A może to tak naprawdę nie ma znaczenia?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Jeśli dobrze pamiętam, X1S nie ma w sobie funkcji PRE, także sterowanie głośnością odbywa się tylko przez zasobnik systemowy całym urządzeniem, albo w samych głośnikach. Najlepiej byłoby w systemie ustawić maksimum* i wtedy regulować:

  • pokrętłem urządzenia natężenie dźwięku na wyjściu słuchawkowym,
  • pokrętłem głośników natężenie dźwięku podczas korzystania tylko z nich.

*Ustawienie w systemie mniej niż maksimum (np. 50%) należałoby przeprowadzić wówczas, jeśli stwierdziłby Pan ryzyko na ustawienie zbyt dużego natężenia dźwięku z racji np. posiadania wysokowydajnych słuchawek lub clipping.

 

Pozdrawiam.

Edited by EvilKillaruna
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...