Jump to content

Superlux E205u

Recommended Posts

Dotarł do mnie dzisiaj(chociaz biorąc pod uwagę godzinę, o której to piszę, to chyba bardziej wczoraj) Superlux E205u. Początkowy zachwyt jakością nagrywanego audio bardzo szybko zgasł, a to za sprawą dwóch problemów:

1. W pewnych sytuacjach mikrofon zbiera dziwne, lekkie piszczenie. Narazie zauwazylem to w zakładce Nagrywanie w panelu Dźwięk, w windowsowym Rejestratorze Głosu oraz podczas łączenia z jednym serwerwerem teamspeak(na innym wszystko było okej). Dźwięk ten nie jest bardzo irytujący jednak obawiam się, że mógłby być słyszalny podczas nagrań.

2. Kiedy pierwszy raz włączyłem Cs Go kolega, z którym gadalem na tsie, stwierdził, ze moj mikrofon wydaje dzwieki jakby odbieral sygnały obcych. Po włączeniu nasłuchu okazało się, ze rzeczywiście mikrofon wyłapuje jakieś dziwne, nieregularne szumy.

Do tego wszystkiego postanowił on dzisiaj wyć tak, że głośność prawie rozwaliła moje słuchawki... i głowę :/

Chciałbym jeszcze zaznaczyć, ze mieszkam jakies niecale pół kilometra od ogromnego BTS'a.

Jakieś rady?:'(

Nie miałem takich problemów z tym mikrofonem. Być może egzemplarz jest po prostu uszkodzony, ale sprawdziłbym dwie rzeczy:

• zachowanie się mikrofonu pod innym portem USB, jeśli to możliwe. 
  • inny kabel USB, najlepiej krótszy i dobrej jakości

Wiele urządzeń potrafi dziwnie się zachowywać nawet po przeniesieniu ich do innego pokoju i tylko dlatego, że inaczej rozkładają się tam zakłócenia EM lub gniazdka zasilające w ścianach są trochę lepiej osadzone i mniej podatne na tętnienia itd.

Zapomniałem dopisać - mikrofon był sprawdzany na 2 usb 2.0 i 1 3.0 z tyłu obudowy, na 1 2.0 i 1 3.0 z przodu oraz na 1 3.0 na monitorze(;x)
Efekt za każdym razem ten sam. I niestety nie mam możliwości sprawdzenia innego kabla :/
Jeszcze dodam, że sprawdzałem mikrofon u kolegi i w CS'ie nie było szumów, ale pojawiało się dziwne budzenie w Battlefieldzie 4 :/

A sprawdzał Pan może wpływ BTS'ów na działanie mikrofonu?

Edited by KartoniQ

Podczas generalnych porządków, wśród kabli w szafie znalazłem jakiś jeden, który wygląda niemalże tak samo jak ten, który dostałem wraz z mikrofonem z tą różnicą, że plastikowy środek wtyczki jest czarny, a nie biały tak jak ten z mikrofonu. To ten sam? Mógłbym go podłączyć bez obaw? :o

A więc tak - ten kabel jest co prawda krótszy ale jak go podłączyłem dało się słyszeć jakieś dziwaczne przestery. W dodatku "kosmici" wciąż byli obecni. Jako, że windowsowy rejestrator głosu nie łapał tego dźwięku, pobrałem audacity i nagrałem.
http://www47.zippyshare.com/v/B4fpaHho/file.html w momencie, w którym słychać kliknięcie włączyłem Counter Strike. 
I jeszcze jedno pytanie - ten dźwięk http://www47.zippyshare.com/v/caeNjjOn/file.html to dla tego mikrofonu norma, czy ja coś źle ustawiłem? :D

E205u z nagrań systemowym rejestratorem głosu dla głośności:

• 82 (domyślne)
  • 90
  • 100

https://www.sendspace.com/file/jo17q2

W tle słychać moje klikanie myszką teraz po forum. Kabel USB od drukarki HP z dwoma pierścieniami ferrytowymi podłączony do tylnych złącz USB płyty Asus Z87 Plus. 

Moment włączenia CSa to prawdopodobnie bardzo mocne przebicia/zakłócenia od komputera.